با گرم شدن هوا و فرا وصال فصل تابستان اکثری از ما به سراغ کولرهای آبی رنگ میرویم تا با استعمال از آنان تحمل این فصل از سال برای مان سهل و آسان خیس شود . البته با دقت به چالش خشکی که با آن مواجه هستیم و مشکلات این مدل وسایل خنک کننده , ممکن است طی سالیان اخیر استعمال از آنان دیگر همانند قبلی منطقی و مقرون به صرفه نباشد . نصاب کولر آبی مشهد

در همین راستا دفتر کار رابطه ها همگانی ال جی در تهران بیانیه خبری را برای دیجیاتو ارسال نموده که به قیاس کولرهای گازی و آبی رنگ با یکدیگر پرداخته و مزایا و معایب هرکدام را ابلاغ می کند . به‌دنبال ی مقاله از شما دعوت به کار میاوریم تا این بیانیه را مطالعه و در این باره تدبیر بیشتری کسب نمائید .

امروزه در شهرهای بزرگ به دلیل موقعیت محیطی و صنعتی شدن گرمای هوا رو به ارتقا است . این مورد باعث شده تا کولرهای آبی‌رنگ دیگر همچون قبل پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان نباشد .

کولرهای آبی‌رنگ بجهت خنک کردن محیط از روش ارتقا تراز رطوبت , صرفا امکان به کارگیری در بخش ها کم آب را دارا هستند . افزون بر این , محدودیت خنک‌سازی محیط خلل دیگر این مدل کولرهاست و این بدان معناست که حتی‌د‌ر هوای کم آب هنگامی که دمای هوا خیلی بالا برود کولر آبی رنگ بضاعت و توان خنک کردن محیط تا دمای آسایش را نخواهد داشت .

طبق پیش‌بینی‌ها متأسفانه عمده شهرهای مرز و بوم ما در ۱۰ الی ۲۰ سال آتی مبتلا معضل شدید آب خواهند شد . مسلماً این معضل یک کدام از سخت‌ترین دوران‌های معاش در‌این سرزمین را رقم خواهد زد چون خیر صرفا هزینه تصفیه و انتقال آب فراوان گزاف است , بلکه بخش ها مرکزی کشور ایران از هر طرف با منابع آب مسافت متعددی دارا‌هستند .
هر کولر آبی‌رنگ بسته به گنجایش آن به صورت میانگین در بین ۳۰ تا ۴۵ لیتر آب در ساعت مصرف می کند ( یعنی در شبانه‌روز کمی تقریباً متساوی ۷۰۰ لیتر ) . به بیانی معمولی , واحدی مسکونی با مساحت ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر با کولر ۷۰۰۰ CFM تقریباً ۸۰۰ لیتر آب را در طی شبانه‌روز تبخیر می‌نماید .

میانگین مصرف برق یک کولر آبی رنگ بسته به گنجایش آن حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ وات ساعت است . از طرفی کولر گازی ۲۴۰۰۰ بی تی یو با کلاس مصرف +A که می تواند یک تالار ۷۵ متری واحد مسکونی را کاملاً خنک نماید , در موقعیت بیشینه حدود ۲۰۰۰ وات برق مصرف میکند و در سا‌عتها خنکتر , این میزان تا حدود ۳۰۰ وات کاهش پیدا می کند .

بایستی در حیث داشت در به کارگیری از کولر آبی رنگ برای یک واحد مسکونی یا این که اداری که دارنده قسمت های متفاوتی برای تهویه است , هیچ کنترلی در دست مصرف‌کننده نیست که کدام بخش از دور و اطراف خنک شود در حالی که در به کار گیری از کولر گازی چنانچه در وضعیت استاندارد استعمال شود و برای هر محیط که نیاز به تهویه داراست روزنه جدا در حیث گرفته شود , شما میتوانید هر قسمت را جدا از دیگر فضاها خنک کنید . بدین ترتیب , میزان برق مصرفی کولر گازی به دلیل وجود این بضاعت زیاد مطلوب و سنجیده خواهد بود . لازم به ذکر است در صورت گزینش کولر گازی با گنجایش مطلوب با گوشه و کنار و بهره برداری درست از آن , میزان برق مصرفی از کولر آبی رنگ کمتر خواهد بود‌ .

اما میزان انرژی مصرفی در کولرهای گازی تابع عامل ها مختلفی است که می‌توان به محل نصب , خدمت و حفظ مطلوب و تناسب گنجایش برودتی کولر با فضای مورد استعمال ( از نگاه مساحت , دما و رطوبت ) اشاره کرد .

یکی دیگر از مشکلات کولر آبی‌رنگ به کارگیری از هوای خارج برای خنک‌کردن می باشد . این هوا در بخش اعظم موردها آلودگی اکثری را با خویش به همراه داراست . اعم از این آلودگی‌ها می‌توان به گونه های ویروس‌ها , باکتری‌ها , ذرات آلرژی‌زا و اشکال آلودگی‌های هوا اشاره نمود . این مورد ابدا در کولرهای گازی نیست . افزون بر آن بخش اعظم کولر گازی‌های مو جود در بازار دارنده فیلتر‌های متعدد تصفیه هوا می‌باشند که تأثیر متعددی در شهرهای بزرگ و آلوده و کثیف خواهد داشت .
درضمن یکی دیگر از تفاوت‌های مهم کولرهای گازی و آبی رنگ نبود ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی‌رنگ است . براین اساس این دسته کولرها حاذق به رئیس زمان روشن بودن با اعتنا به دمای محیط نیستند . همینطور , بجهت روشن ماندن کولر در کلیه ساعت‌ها شب این قابلیت موجود هست که باعث آنفولا‌نزا و بیماری اشخاص استفاده‌کننده از این جور کولر شود .

فناوری نوآورانه منحصر Inverter V در کولرهای ال‌جی به تنهایی اذن میدهد تا این دستگاه‌ها تا ۶۰ درصد کاهش مصرف انرژی داشته باشند . , امکان نسخه برداری هوشمند ( Smart Scan ) با به کار گیری از فناوری حسگر هوشمند ( Intelligent Sensor ) برای آنالیز بر تکان و کار یوزرها تهویه مطبوع , مصرف انرژی را تا ۱۳ درصد دیگر کاهش می دهد . وقتی که نسخه برداری هوشمند تشخیص دهد که اتاق خالی است , به طور خودکار خروجی خنک‌کننده را کاهش می‌دهد و اذن می دهد دمای داخلی در هر ۲۰ دقیقه یک مرتبه سلسیوس ارتقاء پیدا نماید و این ارتقاء دما تا دمای ۲۸ جايگاه سلسیوس ادامه خواهد داشت تا هرچه بیشتر در مصرف انژی کاهش ساخت شود .

به مراد امداد به سالم مصرف‌کنندگان و خانواده آن‌ها , کولرهای گازی ال‌جی نهایی فناوری تطهیر هوای کمپانی ال‌جی را به سرویس گرفته است . Plasmaster Ionizer Plus با ساخت سه میلیون یون پلاسمستر و ساخت یونهای مثبت و منفی منجر استریلیزه کردن محیط تا ۹/۹۹ درصد و همینطور بوزدایی از منزل می شود و به صورت مؤثر ماندگاری بوهای نامطبوع را کاهش می دهد . غربال Multi Protection که با فناوری ۳M تجهیز شده‌است با به کارگیری از بارهای الکتروستاتیکی مواد حساسیت‌زای آویزان در هوا و ویروس‌ها را تا ۹/۹۹ درصد ظرف ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نابود میکند .

در سود استعمال از کولرهای گازی نسبت به کولر آبی رنگ در اوضاع مطلوب و استاندارد از نگاه مصرف انرژی و پاکیزگی محیط مناسب‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است .

چالش انرژی مسئله‌ای جدیست و با وجود بی آبی و خشکسالی در سال های اخیر این چالش در بدترین حالت خویش جای دارد . این زمینه سبب ساز می شود تا تک تک مصرف کننده ها در‌این ارتباط حس مسئولیت نمایند و گامی برای بهبود وضعیت جانور بردارند و سعی بر به کارگیری صحیح و باصرفه از انرژی نمایند .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.