روش های رفع بوی بد فاضلاب

آیا تا کنون بوی بد فاضلاب در خانه شما نیز پیچیده است؟ می‌دانید نقص‌ از کجاست؟ راه‌حل رفع بوی بد فاضلاب چیست؟ آیا فارغ از به کار بردن محلول های اسیدی می توان این بوی بد فاضلاب را برطرف کرد؟ رفع بوی بد فاضلاب

درین فراگیری بررسی می‌کنیم که چطور می توان فارغ از نیاز به کارشناس و سوای لایروبی تخصصی و با دست‌کم امکانات که معمولا در کلیه منزل ها یافت می شود , خلل بوی بد فاضلاب را برطرف نمود .

ادله بوی بد فاضلاب

بوی بد فاضلاب ناشی از پخش شدن گازهای بد عطر و اما سمی از داخل چاه های فاضلاب به محوطه منزل می‌باشد . معمولا مواد مصرفی و شیمیایی انباشته شده در چاه های فاضلاب , گازهای سمی ساخت می نمایند که اصطلاحا به آن‌ها گاز فاضلاب گفته می شود که با اعتنا به مواد ترکیبی باطن چاه فاضلاب قادر است غلظت و سکو خفگی مختلفی داشته باشد .

سیفون وخیم برهان بوی بد فاضلاب

برهان اکثر نشت بوی بد از چاه فاضلاب به محوطه داخلی منزل میتواند لوله های غیر استاندارد فاضلاب باشد . براین اساس زمان خرید و نصب سیفون فاضلاب بایستی اعتنا نمود که گلوی سیفون خریداری شده کاملا از آب مالامال شود و درزی برای نشت گاز وجود نداشته باشد .

رویکرد های رفع بوی بد فاضلابرفع بوی بد فاضلاب

روش او‌لین که توصیه می‌کنیم استعمال از آب لیمو و جوش شیرین است . یک واحداندازه گیری از آب لیمو و یک واحداندازه گیری از جوش شیرین را در ظرفی ریخته و به خیر و خوبی ادغام نمایید . بعد آن را به داخل لوله فاضلاب بریزید ; بعد از برهه زمانی کوتاهی شیر آب سرد را گشوده نمایید تا آب در مجاری فاضلاب روان شده و به چاه بریزد . این کار را می‌توانید چند دفعه تکرار نمائید .
روش دومین که توصیه میکنیم به کار گیری از نمک , جوش شیرین و آب جوش است . محلول را باطن چاه بریزید . این سه ماده را باهم ترکیب کرده باطن چاه بریزید . بوی این محلول احتمال دارد برای شما نامطلوب باشد .
یک چاره دیگر برای رفع بوی بد فاضلاب استعمال از سرکه و جوش شیرین است که می‌توانید این محلول را باطن فاضلاب بریزید و بوی بد آن را از دربین ببرید .

گاز فاضلاب و کارداران تولید آن

گاز فاضلاب ترکیبی از گازهای معدنی است که از کار گونه ای از باکتری ها روی فاضلاب و لجن تولید می شود و باعث بوی بد فاضلاب میگردد . این بوی بد ناشی از وجود سولفید هیدروژن و در کنار آن تاثیر کمتر آمونیاک است .

با وجود سمی بودن گاز فاضلاب ( سولفید هیدروژن ) این گاز برای اشخاص در خانه ایراد تنفسی ساخت نمی‌کند البته در غلظت های بالا می‌تواند باعث افسردگی شود! نگران نباشید غلظت این گاز به میزان ای نمی‌رسد که برای شما خطرناک باشد ولی اشخاصی که مستقیما در معرض آن میباشند حتمی است نکات ایمنی را رعایت نمایند .

تکثیر گاز فاضلاب و کارداران ساخت آن در محل معاش

عامل اکثر تکثیر گازهای فاضلاب در ساختمان لوله کشی غیر استاندارد است چون در بعضا زهکش ها شترگلو تعبیه نمیشود . البته این گازها از رویکرد های دیگری نیز میتوانند وارد ساختمان شوند : گاز فاضلاب و کارداران تولید آن

شترگلوی کم آب شده . در صورتیکه در لوله کشی زانویی وجود داشته باشد که به‌تدریج استعمال شود , آب داخل لوله تبخیر میشود و سبب به گشوده شدن درز های زانو میشود .
شتر گلوی مجروح . طبیعتاً در شرایطی‌که زانو شکسته باشد و سبب شود آب خارج برود , درزهای آن هم گشوده شده‌است و منجر نشت گازهای فاضلاب میشود .

تهویه غیر استاندارد

در شرایطی‌که مدتی از شترگلو استعمال نشود با تبخیر آب آن , شترگلو مبتلا شکستگی می شود . همینطور در صورت جراحت دیدگی هم جریان آب سبب ساز صدمه بیشتر می شود ; پس گازهای فاضلاب به راحتی می‌توانند در محیط پخش شوند .

دست اندرکاران ساخت گاز فاضلاب

گهگاه موقعیت محیطی باعث ایجاد گازهای بد بوی فاضلاب می شود چون اکسیژن کافی در محیط نیست .

در لایه آهکی که فاضلاب را پوشش میدهد قابلیت ایجاد این گاز موجود است .

در لجن ته نشین شده در کف لوله فاضلاب

گرفتگی لوله فاضلاب که قادر است بجهت دیرین بودن سیستم لوله کشی ساختمان باشد یا این که در حالتی‌که زباله یا این که اجسامی در فاضلاب افتاده باشد , قادر است منجر گرفتگی لوله ها شود .
به صورت کلی زمانی در سیستم فاضلاب به هر عاملی اکسیژن کم باشد ( مثلاً به دلیل وجود لجن یا این که گرفتگی به دلیل جرم ) , گاز هیدروژن سولفید که بوی بد فاضلاب ناشی از آن است , ساخت میشود و احتمال دارد به داخل منزل نفوذ پیدا کند .

چاره رفع بوی بد گاز فاضلاب

گهگاه با شستشوی محل عبور فاضلاب خلل گرفتگی آن یا این که نشست مواد حل می شود , فاضلاب جریان مییابد و در ادامه آن بوی بد فاضلاب کمتر می شود البته برای رفع همیشگی این رایحه بایستی به سراغ رویه حلی اصلی بروید .

میتوانید حل این خلل و همگی مشکلات مرتبط با حفرچاه فاضلاب , لایروبی و… را فقط با یک تماس با ما به نیروی حرفه ای و کارشناس بسپارید تا با بررسی علت و رفع آن بازدارنده تکثیر دوباره این گازهای بد رایحه و سمی البته کم خطر در منزلتان گردید .

چطور گاز فاضلاب وارد خانه می شود؟

فقط راهی که گاز فاضلاب وارد خانه می شود این است که در لوله کشی خانه اشتباهی پیش آمده باشد . همگانی ترین نقص در سیستم لوله کشی وجود زهکشی هایی است که شترگلو ندارند .

آیا گاز فاضلاب برای اشخاص زیان آور است؟

اگر‌چه گاز هیدروژن سولفوره سمی است البته زیر موردها فوق العاده غیر معمول برای بشر خسارت خواهد داشت . این گاز برای کسانی که در معرض غلظت های معمول این گاز در خانه می‌باشند آسیبی ندارد ولی در غلظت های فراوان بالا این گاز دارنده تاثیر افسردگی روی سلسله اعصاب و روان مرکزی می‌باشد .

ولی این نکته را می بایست مورد اعتنا قرار دهید که در‌صورتی‌که کسی در تونل یا این که گودی دربردارنده فاضلابی وارد شود که پایین تجزیه بی هوازی قرار گرفته است , اقبال مسمویت وی کم نیست .

 

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.