به طور همزمان با آغاز فصل گرما و ارتقا به کارگیری از وسایل سرمایشی , مدیریت کل سازمان استاندارد استان تهران نسبت به خرید وسائل خنک‌کننده استاندارد پیشنهاد کرد . تعمیر کولر آبی تهران

به نقل از ایسنا , برای خرید یک کولر استاندارد اعتنا به نشان استاندارد , سرویس ها بعد از فروش , گارانتی و اعتبار برند تجاری , عدد ۱۰ رقمی در ذیل نشان استاندارد جهت استعلام مورخ اعتبار پروانه کاربرد نشان استاندارد از سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اضطراری است .

براساس این گزارش , برای تنظیم یک کولر مطلوب و کارآمد می بایست به محل نصب کولر از دید آب و هوایی ( گرم وخشک , مرطوب و . . . ) , فضای متبوع به کارگیری کولر ( متراژ سازه ) , گنجایش هوایی کولر , کم مصرف بودن , گرید انرژی بالا و به حساب آوردن میزان سرمایش مایحتاج اعتنا شود .

همینطور با اعتنا به تقسیم کولر به دو مدل آبی رنگ و گازی می بایست نکاتی را در مورد ویژگی‌های هرمورد از این دو مدنظر داشت ; کولر آبی رنگ منجر ارتقا رطوبت و حداکثر تغییر و تحول دما تا ۱۲ جايگاه سانتی‌گراد است و ترجیحا بایستی در فضایی گشوده و ذیل سایبان به طور سطح با اطراف نصب شود . این کولر‌ها گذشته از استعمال به وسیله خدمت کارمجاز در دست گرفتن و نسبت به بده بستان پوشال , روغن‌کاری سیستم‌های چرخنده , در اختیار گرفتن آبرسانی و پرهیز از یاتاقان مبادرت شود .

درباره ی کولر گازی رطوبت محیط غیرقابل تغییر و تحول است , اما تغییرات دمایی تولید شده به وسیله مدل کولر دوچندان بیشتر از کولر آبی رنگ است . مدل پشت پنجره‌ای آن به طور یک کانال تهویه هوا پشت پنجره نصب میشود و گونه اسپیلیت آن به دو نصیب مخزن در فضای گشوده و پنل داخل اتاق تقسیم میگردد .

ضرر ۲۰ میلیارد تومانی ابطال استاندارد کولر آبی رنگ

کمیسیون تولیدکنندگان کولرآبی انجمن صنعت های اسباب و اثاث خانگی جمهوری اسلامی ایران از ابطال استاندارد کولر آبی رنگ با حکم دادگاه اعلام کرد : ابطال بی نقص استاندارد کولر آبی‌رنگ به طور بی واسطه ۲۰ میلیارد دلار ضرر در ادامه داشته و در بازارهای صادراتی هم لطمه سنگینی به تولید ها اهل ایران خواهد زد .

به نقل از ایسنا , نوشته بیانیه‌ کمیسیون تولیدکنندگان کولرآبی انجمن صنعت های اسباب و اثاث خانگی کشور‌ایران در رابطه با ابطال استاندارد کولر آبی رنگ به شرح ذیل است :

کولر آبی رنگ ساخت کشور‌ایران در سطر یکی ازکالاهای صادراتی غیرنفتی , در سال‌های اخیر به صورت چشمگیری موردپسند بازارهای بین‌المللی بوده است ولی پیرو ابطال بی نقص استاندارد کولر آبی‌رنگ , فضای سوءاستفاده در ایجاد کولرهای فاقد کیفیت با استعمال از قطعات بی‌کیفیت و چه بسا مورد صادرات این تولید ها کیفیت بالا تحت بوسیله سودجویان مهیا شده‌است که اثر ها بی واسطه آن‌را در سال اولیه می‌توان در کاهش فروش بدون واسطه کولرسازان و قطعه‌سازان این فن صنعتی مراعات کرد ; آسیبی که در سال آتی با معلوم شدن کیفیت زیر کولرهای آبی رنگ جنس این زمان , بر سهم از دست رفته صادرات , تاثیر منفی دوچندان خواهد داشت . آسیبی دامنه‌دار که برای جبران آن و پاک کردن ذهنیت منفی حاصل از آن هزینه‌های وقتی , تبلیغاتی و بازاریابی فراوانی مایحتاج است .

کمیسیون تولیدکنندگان کولر آبی‌رنگ انجمن صنعت های اسباب و اثاث خانگی کشور ایران با نسبت دادن به حکم دادگاه راجع به ابطال استاندارد ملی این وسیله , اعلام میکند کل استاندارد مذکور دارنده گونه های نبوده و در صورتی‌که نواقص و یا این که مساله قابل رفع در آن وجود داشت می بایست تسریع در باز‌نگری آن در امر کار قرار می‌گرفت .

به این دلیل که بدین ترتیب و با ابطال بی نقص استاندارد کولر آبی رنگ ضمن انقطاع فرایند تحلیل اداره ملی استاندارد بر دست‌کم کیفیت این محصول ها و با آماده وارد شدن زمین برای کاهش تداوم کولرهای آبی رنگ , زمینه‌های خطر جانی هم برای مصرف‌کنندگان مهیا شده‌است .

براساس محاسبات کمیسیون تولیدکنندگان کولر آبی‌رنگ انجمن صنعت های اثاثیه خانگی کشور ایران , میزان ضرر و زیان دنیوی بی واسطه حاصل از اجرای حکم دادگاه در ابطال استاندارد کولر آبی رنگ بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است در حالی که ضرر و زیان معنوی این مبادرت مشتمل بر کاهش اعتبار اسم کشور ایران در بازارهای فرامرزی , فراوان گزاف و غیرقابل میزان گیری است .

کمیسیون تولیدکنندگان کولر آبی رنگ انجمن صنعت های اسباب و اثاث خانگی کشور‌ایران ضمن ابراز تاسف از ابطال استاندارد کولر آبی‌رنگ , از مسوولان فرمان درخواست میکند در تصمیم‌گیری‌ها , ‌نظرات کارشناسی سازمان‌ها و ارگان های مسوول و بیطرف را نظر نمایند تا از وارد داخل شدن جراحت بیشتر به سرمایه‌های ملی , ممانعت به کار آید .

ساخت کولر آبی‌رنگ دستساز با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان

با فرارسیدن گرمای داغ فصل تابستان به کارگیری از یک وسیله تهویه مطبوع دوری ناپذیر به حیث می رسد .

به نقل از ایسنا به گزارش بیزینس اینسایدر , یک شخص خلق کننده با قرار دادن فیلمی در یوتیوب نشان داده که چه‌طور می‌توان با هزینه ای کمتر از ۱۰۰ هزار تومان یک وسیله خنک کننده کارآمد ساخت . این کلیپ تا به امروز بیشتراز سه میلیون بازدید داشته است .

در‌این تصاویر نشان داده شده که چطور می‌توان صرفا با یک کلمن , یک حرفه کوچک , یک لوله پی او سی و قدری یخ دمایی به خنکی پنج سکو سانتی گراد ایجاد کرد .

کل این پروژه کمتر از ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارااست و ساخت آن حدود ۱۵ دقیقه زمان میبرد .

ابتدا می بایست دو حفره دایره صورت به مقدار قطر رشته و لوله پی او سی روی درب کلمن تشکیل داد .

رشته را به صورتی که باد را به باطن کلمن بدمد در یک کدام از حفره ها سفت می کنیم و لوله پی او سی را در حفره دیگر قرار می دهیم . این حرفه کوچک با یک باتری قابل شارژ که تا هفت ساعت شارژ نگه می دارد کار می کند . کلمن را مملو از یخ میکنیم و از سرمای مناسب کولر دست ساخته خویش لذت میبریم .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.