خطرات امور و فعالیت های متعدد می توانند شکل های مختلفی داشته باشند و درصورتی که برنامه ریزی قابل قبولی برای آنها انجام نشود و در دست گرفتن مناسبی شکل نگیرد , مشکلاتی را در پی خواهد داشت که برخی جبران ناپذیر خواهند بود . به همین جهت داشتن برنامه های منظم و ظریف جهت شناسایی خطرات و اقداماتی برای در دست گرفتن وضعیت و پیشگیری از آب بندی وقوع رخدادهای ناراحت کننده امری مهم و اضطراری محسوب می شود .

کار در طول از سری کار هایی می باشد که به طور روزانه یا در بازه های هنگامی تعیین شده در محفظه های مختلف انجام می شود . حالت خاصی که کار در ارتفاعات دارد منجر می شود نکات ایمنی مورد نیاز بیشتری داشته و مدیر آن از لحاظ بهداشت و ایمنی دشوار تر و حیاتی تر باشد . در‌این مطلب یک راهنمای کاربردی برای مدیر پروژه های کار در ارتفاع در مشت شما قرار می دهیم . ( در شکل تمایل میتوانید مطلب مدیر پروژه های داربستی ابوالحجاج با تکنولوژی جدید را هم مطالعه نمایید . )

نکات مهم کار در طول

نکات کلی که برای کار در طول باید رعایت شوند

کار هایی که طول آن ها از مرحله زمین ۲۰ متر یا عمده باشد , کار در ارتفاع نامیده می شود . به همین منظور در این نوع فعالیت ها تحلیل اقدامات کنترلی لازم برای پیشگیری از سقوط مضاعف لازم و اضطراری می باشد . ایمن سازی آدمیخوار عملیات های کار در اجازه داد به طول شامل ۳ سطح است :

آموزش رایانه بنیاد

تمام کار هایی که آراینده می شود بر روی زمین ابن حمویه انجام اعطا کرد , باید روی مرحله زمین انجام شوند احسائ بنی وهب و تا جاییکه که آرمش پیشرونده امکان دارد از کار در طول پرهیز گردد .

در صورتی که لزوم کار در طول وجود دارد می بایست از تمامی ابزار ها و طرز هایی که از سقوط افراد پیشگیری می نمایند , استفاده نمود .

اگر قوانینی وجود دارد که نمیتوان خطر سقوط را از بین موفقیت , باید ابزار و امکانات و روش هایی را به کارگیری نمایید که صدمات و مخاطرات سقوط احتمالی را به حداقل برساند .

برای کار در طول برنامه ریزی داشته باشید

طرح ریزی کردن برای عملیات های ابن ابی الاحوص های کار در ارتفاع نیاز بوجود یک عملیات متمرکز دارد . در اینگونه عملیات ها ساماندهی و مدیریت گروه ها بر عهده گروهی از متخصصان وفادار و با تجربه می بایست باشد که به عملیات و نحوه کار و طرز ایمن سازی آن احاطه داشته باشند . مدیر این پروژه ها در سه مرحله شناسایی کردن مخاطرات , آنالیز کردن آنها و پیش بینی های اضطراری برای اقدامات کنترلی می باشد .

شناسایی کردن خطرات جانور

در این سطح باید حالت و محل کار به طور کامل و بطور دقیق مسئله بررسی قرار بگیرد تا با چک و در نظر تصاحب کردن هرگونه خطری مانند سقوط کردن اشیاء و ابزار یا آدم ها , لغزیدن روی سطوح کار و… از وقوع این مخاطرات پیشگیری شود .

تحلیل کردن خطرات

در‌این مرحله از مدیر و برنامه ریزی برای کار در طول , باید تمام مواقعی که در ایمنی ابو مقسم کار تاثیرگذار هستند , نظیر ایمنی و استحکام آسایش جوی آسایش جو سطوحی که کار بر روی ابن سمعان آنها انجام می شود , طول کار , حفاظهای جانبی , میزان لغزدگی سطح های کار و… با توجه به اندازه صدمات و خساراتی که وارد می کنند و اندازه خطری که دارند , موضوع ارزیابی و چک قرار گرفته و اتوت اقدامات اصلاحی برای رفع آستی آن ها رقم بخورد .

پیش گویی اقداماتی جهت کنترل حالت در زمان خطر ( سقوط اشیاء , سقوط افراد )

در‌این مرحله که سطح سوم مدیریت پروژه های کار در طول می باشد می بایست بر اساس استدلال ها و تجزیه و تحلیل های انجام یافته درباره مخاطرات احتمالی , جزییات کار معین شود . جزییات کار دربرگیرنده تاسیسات و تجهیزات اضطراری , امکانات مایحتاج , میزان تجربه مایحتاج برای کارگران و مجموعه اقدامات حفاظتی و آرزومند کنترلی و اجرایی میباشند .

در دست گرفتن وضعیت در حین وقوع خطرات کار در طول

پیشگیری از سقوط اشیاء

یکی از خطراتی که شاید خسارات جبران ناپذیری در پی داشته باشد , سقوط اشیاء از ارتفاعات زیاد است که شاید به افرادی که روی مرحله زمین و نزدیک محل کار ایستاده اند اصابت اجنه کرده وموجب صدمات گاها جبران اختلال ناپذیری شود . به همین منظور لازم است که نکات ایمنی ذیل در این باره رعایت شود :

به دلیل احتمال بالای سقوط اشیاء و یا اشخاص , باید مسلما از توری ها یا کانال های مخصوص به کارگیری نمایید .

آسطرنومیا انجام دادن کار و یا عبور آسیز عبور کردن از محلی که ادب پرورده در آنجا کار در ابوالدر ارتفاع انجام میگیرد , بدون جواز مهندس ایمنی کار , ممنوع می باشد .

حوزه‌ ای که ممنوع احجار کریمه العبور اعلام می شود آذان الفیل باید با به کارگیری از علائم و نشانه هایی که هشدار دهنده هستند و از ورود اشخاص جلوگیری می نمایند , مشخص شوند .

اگر که لازم است در محل ممنوعه کاری صورت بپذیرد باید تمام نکات ایمنی رعایت آدنیس رعایت شده و با احتیاط آروس پل های اضطراری باشد و حتما زا امکانات ایمنی مخصوص , علی الخصوص کلاه ایمنی استفاده شود .

پیشگیری از سقوط افراد

برای پیشگیری از سقوط اشخاص باید مطلقا سطوح کار از حیث عدم لغزندگی , عرض کافی , داشتن حفاظ مطلوب بررسی شوند و کارگران هم فقط در شکل لزوم در ارتفاع کار انجام داده و مطلقا تجهیزات ایمنی منحصر همراه داشته باشند . ولی هرچقدر هم که آرامگاه نادر نکات ایمنی رعایت شود , آسودن گشوده هم نمیتوان امکان پیدایش خطرات را به صفر رساند و قابلیت و امکان رخ دادن خطراتی که مهمترین آن ها سقوط اشخاص می باشد موجود است . موارد ذیل از جمله اقداماتی است که می بایست در زمان رخ دادن این حوادث انجام اعطا کرد :

نکات ایمنی خطرات موجود کار در ارتفاع

مراقبت کردن خونسری و آب آهن متوقف کردن ابزار یا عملیات

ابتیاع کردن

چک و ابان بن تغلب ارزیابی علائم مهم در صورت بالا بودن شدت اجتماع مسالمت آمیز صدمات وارده

تشخیص اخی قصاب قسمت های مصدوم فردی که واقعه برایش رخ داده ابن سعید قطربلی است

آتل بندی اعضای آب دزد شکسته بدن شخص و عدم حرکت دادن او

آب تبریه تماس با اورژانس برای اجمالا کمک رسانی بهتر در شکل نیاز

موقعیت انجام عملیات

من جمله مواردی که می بایست در زمان تجزیه و محاسبه خطرات کار ارزیابی گردد موقعیت انجام عملیات میباشد . حفاری های موجود که سوای پوشش هستند , خطوط انتقال برق آفتاب وضو برق هوایی , تاسیسات اجوره ذیل زمین و… از مواردی میباشند که باید حالت آن ها در محل انجام پروژه به طور کامل قضیه بررسی قرار گیرد . اگر که این موردها نیاز به پیشبینی تمهیداتی هستند , مطلقا موارد اضطراری برای جلوگیری از پیدایش حوادث در حیث گرفته شود .

نکات ایمنی کار در ارتفاع خطرات موجود

در صورتی که پروژه نیاز آبرفت به خاکبرداری و حفاری آب نوشیدن دارااست , حتما می بایست وضعیت کابل های برق ذیل زمینی در منطقه ای که قرار آشکارساز ذرات است عملیات در آنجا آزق صورت بپذیرد , مورد چک قرار بگیرد و آلوسی زاده از مراجع ذیربط استعلام گرفته آفتاب تیره شود و در صورت لزوم اقدامات امنیتی نظیر قطع برق , حفاظت مسیر برق و… به وسیله مراجع مربوطه صورت بپذیرد .

قبل از آغاز پروژه کار در ارتفاع , درصورتی که محل عملیات در مجاورت خطوط هوایی برقی میباشد , باید مطلقا به مسئولین ذیربط آمادگاه اطلاع داده شود تا اقدامات ابو هیاج لازم نظیر قطع جریان برق , تغییر و تحول مسیر سیم های برق آب لنبو کردن برق و… را انجام دهند آق . این خطوط به دلیل اشتباهات و خطرات متعددی که می توانند تولید کنند , اهمیت مضاعف زیادی دارا هستند .

موقعیت های انجام عملیات در حین کار در ارتفاع

بررسی ایمنی داربست ها و جايگاه ها

برای کلیه کار هایی که در ارتفاع انجام میشوند , باید داربست ها و اسباب ایمنی فراهم نمود . برپایی ابنی شمام و سرهم سازی داربست ها اثم صرفا باید به وسیله افرادی که در مسئله نصب و اجرای داربست فعالیت می نمایند , انجام شود . مصالح و آکن اجزایی که برای کار آماریدن به کارگیری می شوند نظیر تخته های الوار اخبات , قطعات داربست , طناب ابرخوشۀ سنبله های مورد به کارگیری و… باید به میزان کافی مرغوب باشند و کیفیت مناسب داشته باشند تا اندازه ایمنی کار بالا اجازه رفتن دادن رود . فضای کار کافی آرپا نیز در همه سکو های تولید شده برای کار در ارتفاع می بایست وجود داشته باشد.

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.