یکی مشکلات دور از شوخی ساختمان ها نم کشیدن دیوارها و سقف آنهاست که‌این رطوبت به مرور منجر تخریب آن می شود . درین یادگرفتن به سفارش هایی برای پیشگیری از نم و رطوبت ساختمان می‌پردازیم ;  رفع نم

پیشگیری از نم و رطوبت ساختمان با رعایت نکات معمولی

خرقه ها را در محیط منزل پرسرعت خیس کم آب نمایید : در بخش اعظمی از منزل ها و بیشتر در سوئیت ها اشخاص جامه ها را در محیط منزل کم آب می نمایند . در صورتی‌که که‌این خرقه های تر هنگامی که برای دوران متعددی در محیط منزل بمانند نم و رطوبت منزل را مضاعف می نمایند . براین اساس جامه ها را با‌گاز کم آب فرمایید
شستشوی بیش تر از حد دیوارهای منزل : نم و رطوبت آن را فراوان می نماید .
وجود لکه های آب روی دیوارها : نشتی یا این که پارگی لوله ای در پشت دیوار را نشان میدهد . براین اساس با مشاهده این تغییر‌و تحول رنگ دیوارها در اولی زمان حالت لوله ها را بررسی کنید .
منشا رطوبت را بیابید : پیش از تخریب جزء ساختمان برای حل ایراد نم و رطوبت ساختمان حتما منشا رطوبت را بیابید .
اطمینان از عایق مطلوب سقف ساختمان در قبال باران : گهگاه به دلیل عایق غیرمناسب سقف , بعداز باران سقف لکه می شود یا این که چه بسا وجود دریچه ای در سقف باعث نشت آب باران به باطن منزل می شود .
بررسی تاسیسات ساختمان و سیستم لوله کشی : بررسی تاسیسات هم در رفع نم و رطوبت اثر گذار است چون وجود نشتی درین لوله کشی سبب ساز نم و رطوبت دیوارهای همسایه می شود .
رطوبت اتاق را کاهش دهید : در حالتی که رطوبت اتاق مضاعف باشد , در دوران طولانی سبب ساخت رطوبت در ساختمان میگردد . یکی مهمترین دلایلی که قادر است منجر پیدایش این نقص‌ شود رطوبت و نم خانه‌ها است . در بعضی از خانه‌ها از وسیله‌های ارتقا رطوبت به کار گیری می گردد که خوب تر است استعمال از آن ها کاهش یابد تا از ساخت رطوبت در دیوارها و سقف ساختمان خودداری شود . یکی دیگر از شیوه های کاهش رطوبت , بازکردن پنجره‌ها است که سبب ساز خروج رطوبت منزل می گردد . در هرصورت رطوبت ساختمان بایستی کاهش یابد .
در صورتی‌که اختلال رطوبت و نم عایق کاری باشد : شاید علت رطوبت و نم سقف از عایق کاری نا مناسب باشد . او‌لین حدس اکثری از اشخاص این است که ایزوگام یا این که عایق دستشویی , آشپزخانه , گرمابه یا این که سقف ساختمان رخنه‌ شده‌است و سبب ساز ساخت رطوبت و نم شده , که‌این حدس در مورد ها متعددی منجر تخریب نصیب هایی از ساختمان می شود و خسارات متعددی را به ساختمان وارد می‌نماید . البته بعد از کشف کردن علت اساسی تولید رطوبت و نم از این فعالیت پشیمان میگردند . اما در بخش اعظمی از موردها نقص در قیرگونی , ایزوگام و عایقهای رطوبتی ساختمان سبب ساز تولید رطوبت و نم می باشد , البته خوبتر است گذشته از تخریب به دلیل پیدا شدن رطوبت و نم متمرکز گردید تا از پیدایش خسارات مازاد دوری نمایید یا این که از کارشناس این دستور امداد بگیرید . آنان به خیر و خوبی در رفع نم ساختمان , به شما امداد می‌نمایند .

چگونگی تعمیر , لکه گیری و رفع نم نقاط نم دار ساختمان

پس برای پرهیز از نم و رطوبت ساختمان بایستی روش آن را بدانید . شاید رطوبت دیوارها در اثر تولید میعان در فضای داخلی ساختمان و یا این که نفوذ آب از خارج ساختمان به باطن دیوارها به وجود آمده باشد که در‌این حالت می بایست عملیات ذی‌ربط را انجام بخشید . شایسته ترین راه و روش این است که یک کاغذ آلومینیومی مربع صورت طوری بر روی دیوار قرار داده شود که هوا از هیچ یک از اضلاع آن وارد نشود , بگذارید ۲ روز به همین صورت باقی بماند و بعد از آن آن را بردارید . در صورتیکه نصیب بیرونی نوار آلومینیومی نمناک است خلل از میعان باطن ساختمان است و بایستی اقدامات ضروری را انجام اعطا کرد .

این نقص‌ را می‌توان با نصب یک دستگاه رطوبت زا و یا این که یک دستگاه تهویه در زیرزمین حل کرد و به راحتی به حل نقص‌ پرداخت . در حالتی‌که قسمتی از برگه آلومینیومی که با دیوار در تماس بوده نمناک شد , اختلال از خارج ساختمان است بدین ترتیب برای تعمیر و از دربین بردن این اختلال به ترتیب ذیل فعالیت فرمایید :

دیوارهای ساختمان را به صحت بررسی نمائید و محل نشتی آب و نقاطی که دارنده درز و رخنه‌ میباشند را شناسایی نمائید تا خلل حل شود . این نقاط می توانند طرفین بالایی سقف که به ناودانی منتهی میشوند و یا این که ذیل طاق بالکن باشند . در صورت قابلیت نگذارید مسیر آب در سمت دیوارها باشد .

شکاف ها و سوراخ های بزرگ در دیوار و سقف برای خودداری از نم و رطوبت ساختمان می بایست گذشته از جداربندی و نقاشی کردن تعمیر شوند . برای این مراد میتوانید از سیمان آبی‌رنگ به کارگیری فرمایید تا مشکلتان حل شود .

درین مقاله به بعضا نکات مفید در پیشگیری نم و رطوبت ساختمان اشاره کردیم که با توجه به آن می‌توانید میزان مشکلات ناشی از رطوبت مضاعف را کاهش دهید .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.