وقتی که در بعضا از جاده های منتهی به شهر نظرآباد رفت و آمد می‌کنیم گهگاه به کوهی از نخاله های ساختمانی برخورد میکنیم که در جاده ها و زمین های اطراف تخلیه شده و صحنه جالبی در حیث مسافران و اشخاص در گذر باقی نمی گذارد .  حمل نخاله غرب تهران
به نقل از کانال آگهی رویه دانا ; به گزارش کرج رسانه , صنعت ساخت وساز یکی‌از مهم‌ترین بخشهای اقتصادی هر جامعه به شمار می رود .

گردآوری نخاله های ساختمانی در رشت سوق دهی متکدیان رشت

این صنعت هر ساله حجم عظیمی از مواد نپخته هر سرزمین را مصرف و علیه اندازه متعددی ضایعات و نخاله ساختمانی ساخت می نماید . بویژه این مورد در مملکت ما به جهت تحت بودن قدمت موءثر ساختمانها که بین۲۰ تا ۳۰ سال است تشدید شده , این در حالی است که در کشورهای پیشرفته قدمت اثر گذار هر ساختمان بیش تر از ۱۰۰سال می باشد .
یکی بیشتر ترین آلاینده های محیط زیست که بخشی از لاینفک معاش بشر محسوب می گردند , مواد زائد ساختمانی است . امروزه با ترقی علم ها , تکنولوژی ایجاد و مدیر مواد زائد جامد هم فراوان دگر گون شده‌است . عدم به کارگیری دوباره از نخاله های ساختمانی خیر فقط به دور ریختن منابع رجوع پذیر به چرخه طبیعت است , بلکه هدر دادن سرمایه های ملی به حساب آورده می شود .

یکی با صرفه ترین برنامه ها در رئیس نخاله های ساختمانی , بازیافت آن هاست ; به نظر صرفه جویی های اقتصادی و فواید محیط زیستی که داراست می بایست مورد دقت دورازشوخی مسئولین قرار گیرد . پژوهش ها نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از سنگ دانه ها و ۸۰ درصد از ریزدانه های مو جود در نخاله ها را میتوان در ایجاد بتن به عمل پیروزی البته متاسفانه این مبادرت آن طور که از شواهد فرمان پیداست در البرز و در شهرستان نظرآباد دورازشوخی گرفته نمیشود و کماکان رئیس سنتی در شهرها حاکم است .

متأسفانه نخاله های ساختمانی این روزها در نظرآباد مضاعف بسیار شده و موضوع دفع نخاله های ساختمانی هم ایراد ساز شده‌است و این نخاله ها در حوالی خیابان و در لبه جاده ها تخلیه میشود و مسئولین شهرداری هم هیچ توجهی به آنان ندارند و این زیاد تاسف توشه است .

هر نوع تخلیه نخاله غیرمجاز و پسماندهای شهری را گزارش فرمایید

نائب رئیس سرویس ها شهری و محیط زیست شهرداری حوزه‌ دو از شهروندان خواست تا هر مدل تخلیه نخاله غیرمجاز و پسماندهای شهری در بخش ها مسکونی را به سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ گزارش نمایند .
به نقل از بی‌باک , علیرضا جعفری بابیان این‌که فعلا گردآوری نخاله های ساختمانی در معابر حساس و فرعی برای تسهیل رفت وآمد شهروندان و خودرو آلات صورت میگیرد افزود : سازمان سرویس ها شهری ناحیه با برنامه‌ریزی های مشخص و معلوم نسبت به گشت زنی به طور دائمی در محله ها ۲۱ گانه ناحیه در ساعت ها گوناگون مبادرت کرده است .

تخلیه نخاله بنایی و ضایعات در لبه شهر پیگرد رسمی دارااست

او اعلام کرد : شهروندان میتوانند در صورت مشاهده هر نوع تخلیه نخاله غیرمجاز و رها شده و پسماندهای شهری در بخش ها مسکونی مراتب را با شماره سامانه ۱۳۷و ۱۸۸۸ در ۲۴ ساعت شبانه روز آگهی نمایند تا در اولی زمان مأمورین شهرداری ناحیه نسبت به گردآوری این نخاله ها در مرحله محدوده مبادرت نمایند .

نائب رئیس سرویس ها شهری و محیط زیست حوزه‌ در پی اظهار‌کرد : متاسفانه بعضا شهروندان با عدم رعایت پیشنهاد ها و اخطارها , مبادرت به دپوی خاک و نخاله و ضایعات ( عدم تفکیک ضایعات از خاک و نخاله ) در بعضا زمین های بایر در مرحله حیطه می نمایند که‌این دستور علاوه بر تولید مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی , موجب لطمه زدن به منظر شهر و آلودگی بصری می شود .

جعفری تصریح کرد : شهرداری سالیانه هزینه قابل مراعات ای را صرف پاک سازی نخاله هایی می نماید که منظر شهری را زشت می نماید , کهرعایت این داستان از سمت مردمان و تخلیه نخاله در اماکن مجاز پیش گویی شده علاوه بر اعطای زیبایی به سیمای شهر از اتلاف هزینه هایی که بایستی در آن صرف شود خودداری می نماید .

نخاله‌های ساختمانی هنوز در مبادی شهرهای لرستان ریخته میگردند

یک مسئول در سازمان کل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد : برای سوق‌دهی اختلال نخاله‌های ساختمانی بایستی یک پکیج نظارتی ارائه شود .
مهندس مجتبی آهور در گفت‌وگو با خبر نگار ایسنااظهار کرد : هم‌زمان با رویش جمعیت فرآیند ساخت و ساز و تخریب و نوسازی بناها هم ارتقاء یافته است . این فعالیت‌ها سبب ساز ساخت پسماندهای ساختمانی و عمرانی شده که تحت عنوان بحران زیست محیطی , چشم انداز بدی به فضای شهری میدهد و در بخش اعظم مبادی‌ها با این پدیده مواجه می‌شویم .

محل تخلیه نخاله های ساختمانی گرگان به تفرجگاه تبدیل می شود

آهور ادامه اعطا کرد : متأسفانه نخاله‌های ساختمانی در عمده بخش ها شهری استان چشم می شود و اقدامات شهرداری هم در جمع‌آوری آن ها تأثیری ندارد .
مدیریت سازمان محیط زیست انسانی لرستان افزود : شهرداری یک‌سری توشه مبادرت به جمع‌آوری نخاله‌ها در مبادی شهر کرده ولی متأسفانه کامیون‌ها مجدداً در‌این محل‌ها پسماندهای ساختمانی و عمرانی خویش را تخلیه می‌نمایند .
او بابیان این‌که در تعدادی نقطه شهری نخاله‌ها به طور غیرمجاز تخلیه میشوند , اظهار‌کرد : شهرداری این بخشها را بیرون از ناحیه خویش می داند و دهیاری‌ها هم نیروی کافی برای جهت دهی این مکان‌ها را ندارند . این زمینه پذیرفتنی نیست و می بایست با استقرار دوربین و یا این که نیرو در محل از انجام مجدد تخلف دوری کرد .
آهور تصریح کرد : برای تکرار نشدن مجدد این تخلفات می بایست راهکارهای نظارتی درنظر گرفته شود و با ارائه یک پکیج نظارتی بازدارنده از آن شد . در گردهمایی بعدی کارگروه پسماند حتماً این زمینه مطرح و رسیدگی می گردد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.