مدیرعامل اداره رئیس پسماند شهرداری تهران با اشاره به مشکلات پسماندهای ساختمانی و عمرانی در شهر تهران بیان کرد : روزمره در پایتخت میان ۴۰ تا ۵۰ هزار بدن پسماندهای ساختمانی و عمرانی ساخت میشود . حمل نخاله در مرکز تهران

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار«شهری» خبرگزاری دانشجو ها کشور ایران ( ایسنا ) , در امر مدیر پسماندهای ساختمانی و عمرانی اظهار کرد : در تهران روزمره در بین ۴۰ تا ۵۰ هزار بدن پسماندهای ساختمانی و عمرانی ساخت میشود , حجم مضاعف بالایی که متاسفانه مشکلات و مشکلات بخش اعظمی را برای شهر تهران به‌وجود آورده است . در همین راستا اکنون بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در تهران به دو برابر ارتقا یافته است ; همینطور دو قرارداد تازه هم انعقاد شده که جمعا پنج هزار بدن راجع‌به استحصال خاک و نخاله ارتقاء گنجایش تولید می نماید . به زودی هم شاهد استارت به کار کارخانه‌ای خوا‌هیم بود که تمام خاک و نخاله ساختمانی اعم از خاک , شن و ماسه را استحصال می نماید و به چرخه مصرف گشوده می گرداند .

جعفری راجع به گردآوری پسماندهای ساختمانی و عمرانی در تراز شهر تهران تاکید کرد : در جهان در روند ساخت از مصالحی به کار گیری می گردد که ساخت خاک و نخاله نمی‌کند و چنانچه نیز پسماندی تولید شود تماما مسیر بازیافت آن تعریف شده‌است و شهروندان هم برابر ضابطه می بایست هزینه آن را پرداخت نمایند ; در حقیقت تمامی این موردها در مدیر واحد تعریف شده ولی متاسفانه در میهن ما این مدیر تولید نشده و بخش‌های گوناگون درین مسئله کار انجام میدهند .

او با اشاره به سامانه رئیس یک دست پسماندهای ساختمانی و عمرانی اظهار کرد : با اعتنا به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران راجع‌به رئیس پسماندهای ساختمانی و عمرانی که در آبانماه سال قبل به ثبت رسید , بهای سرویس ها مطرح شده از مرکزها ساختمانی اخذ می شود تا با احداث کارخانه‌های استحصال در جهت مدیر با صرفه پسماندهای ساختمانی قدم برداریم .

مدیرعامل اداره پسماند شهرداری تهران درباره ی شیوه کار غرف بازیافت در محله ها هم ذکر کرد : اکنون حدود ۴۰۰ غرفه بازیافت در مرحله بخشها ۲۲ گانه شهر تهران فعال میباشند که ارتقاء آن ها در فرمان کار قرار گرفته , امید واریم تا پایان سال دستکم ۱۰۰ غرفه دیگر در تراز شهر تهران بیشتر شود تا دست کم در هر محله یک غرفه بازیافت پسماندخشک وجود داشته و بنابراین در بعضی محله‌ها هم تعداد بیشتری غرفه ساکن باشد . همینطور اخیرا این غرفه‌ها در روزهای آدینه هم فعال میباشند و هر آدینه در یک کدام از این غرفه‌ها برنامه‌های ویژه فرهنگی اجرا خواهد شد . قراردادی با یک کمپانی فرهنگی بسته شده که از این پس در قبال اخذ پسماند کم آب , شهروندان علاوه بر پول برابر نرخ گذاری و کالاهایی مثل ماده های شوینده , می‌توانند کتاب هم اخذ نمایند .

هدف ها اداره پسماند برای جمع‌آوری درب بطریها

مدیرعامل اداره پسماند , شرکت کردن و تعامل توام با هدف در هر توده و گروهی را منش وصال به هدف ها متبوع خواند و افزود : انسجام هر چه بیشتر حلقه‌های همیاری وصال به مقصد را سرعت می‌بخشد .

جعفری با اشاره به شرکت کردن مجموعه دانشجویی زامیاران و ارائه فعالیتهای علمی , هنری و اجرایی در زمینه‌های گوناگون و به سمت هدف ها اداره مدیر پسماند خاطر نشان کرد : از آنجایی که سود زیست محیطی تمام هدف ها مدیر شهری , به شهروندان برمی‌گردد . هر شهروند مسئول در زنجیره رئیس پسماند نقش موثری را ایفا کرده و در غایت قطره قطره حمایت‌های مردمی دریای آبی‌رنگ سالم را به شهر کادو می نماید .

او با اشاره به کار اثرگذار و ثمر بخش زامیاران در مقاطع وقتی متعدد , اجرای طرح نوین گردآوری درب بطری بوسیله این تیم در شروع ماه مهر را قدم بزرگ و یک‌سری منظوره تیتر کرد و افزود : طبق آگهی انجام یافته , به طور همزمان با آغاز سال تحصیلی نو و در اولی روز ماه مهر زامیاران با حضور در مکتب صبح رشد بنا شده در ناحیه ۱۲ در محیطی بشاش و مفرح درب بطریهای گردآوری شده به وسیله شهروندان را تحویل گرفتند .

او به‌دنبال به تشریح این طرح زیست محیطی پرداخته و اظهار‌کرد : از آنجایی که هر شهروند با جدا سازی درب بطری ناخودآگاه بدون چاره به تخلیه بی نقص مایع داخل آن ( در محیطی بیرون از مخزن پسماند ) می شود در فیض از این شیوه ضمن برگشت مواد به چرخه مصرف , بهبود اقتصاد سرزمین و در غایت به وقوع پیوستن انگیزه والای افزایش شاخص‌های زیست محیطی ; شیرابه پسماند هم به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت .

یخ‌زدا ایجاد شده جایگزین نمک می گردد

مدیرعامل اداره مدیر پسماند شهر تهران در امر تلاش ستادهای برف روبی در فصل زمستان هم اذعان کرد : برای این سال موادی که بوسیله شرکت‌های علم بنیان با تیتر یخ زدا ایجاد شده جایگزین نمک می شود . خوشبختانه ایجاد این مواد در درون مرز و بوم انجام می شود و نیازی به واردات نداریم ; سال پیشین با دقت بدین این‌که بارش برف نداشتیم این مواد در فیروزکوه مورد تست قرار گرفت و مجوزهای اداره حفاظت محیط زیست و استاندارد را اخذ کرد .

او افزود : همین سال در چهار نقطه از تراز شهر تهران و بر روی پل‌ها , محل ورود تونل‌ها , معابر نزدیک مرکز ها تاریخی و باستانی و معابری که در حوالی آن ها پوشش گیاهی موجود است از این مواد به کار گیری می شود تا کمترین میزان جراحت به محیط زیست و آبهای زیرزمینی وارد شود . همینطور تیم‌های برف روبی به همراه ماشین‌های مایحتاج پیش گویی شده‌اند تا با پاشیدن محلول نمک به شهروندان ارائه سرویس ها نمایند .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.