تشخیص پارگی لوله آب را می توان مهم ترین قدم برای پرهیز از هدر رفتن آب جراحت رساندن آن به بقیه بخش های ساختمان بر شمرد .
پس از به کارگیری بی رویکرد ما انسانها از آب این نعمت خدادادی , نشت آب از امکانات , لوله ها و بقیه اتصالات مربوط به آن بیشترین سهم را در اتلاف آب بر عهده داراست .   نشت یابی لوله
بطوری که‌این اتلاف برای منازل در زمان سال به صدها لیتر میرسد .
ممکن است اکثری از اشخاص این نشتی را به فرسودگی سیستم لوله کشی نسبت دهند .
البته خویش ما انسانها عامل با اهمیت این علت هستیم و یا این که بی تفاوتی نیست به رویدادهای کوچک نظیر چکه کردن آب از شیرها که در جلوی دیدگان واقعه می افتدو همینطور تاخیر در تشخیص پارگی لوله آب بدین اتلاف دامن می‌زنیم .

علل پارگی لوله

در ساختمان ها علت متعددی برای نشتی لوله موجود است که ذیل به آن ها می‌پردازیم .
مهم ترین علت نشتی لوله را می شود به فرسودگی و زنگ زدگی لوله نسبت اعطا کرد .
علت دیگری به عدم اجرای و آببندی درست لوله بوسیله لوله کش در محل اتصالات دارای ربط می شود .
وخیم شدن اجزای داخلی شیر آلات مثل آببندی , نشتگاه , واشر های آببندی , و منجر پیدایش نشتی می شود .
پارگی لوله بجهت عدم عایقکاری مطلوب در فصل سوز و سرما و فشار دوچندان سیال باطن آن ناشی می شود .
برای صرفه جویی در هزینه و وقت با یک ارتباط تلفنی کارشناسان ما در محل حاضر میشوند تا کار شما به شایسته ترین صورت انجام دهند .
تشخیص پارگی لوله و نشت لوله به طور بیشتر در جمهوری اسلامی ایران با دستگاه های سابق یا این که با گزاشتن یک لوله یا این که استکان بر روی زمین انجام می گرفت و درصد عملکرد و نادرست در‌این روش دوچندان دوچندان بوده و خسارات بخش اعظمی را به همراه داشت .
با این دستگاه ها تشخیص پارگی لوله زیاد ظریف انجام می شود و درصدخطا فراوان تحت است و جای نگرانی برای شما مشتری گرامی باقی نخواهد ماند . چراکه این دستگاه می‌تواند عمق و میزان پارگی را هم مشخص و معلوم نماید .
روش تشخیص پارگی لوله بادستگاه به این صورت است که‌این دستگاه ها با اخذ امواج صوتی که از خروج آب از لوله تولید می شود جای ظریف نشت و پارگی لوله را پیدا کرده و کار برای متخصص ها راحت خیس می شود .
به صورت کلی تشخیص پارگی لوله بادستگاه زیاد آسانتر از روشهای معمول است ولی اکثری از شرکتها بدلیل ارزش بالای این دستگاه ها از تنظیم آن دوری می نمایند و با امتحان و غلط خسارات اکثری را برای مشتری رقم می زنند .

چه هنگامی احتمال پارگی لوله فراوان است ؟

مبلغ قبض آب بیش تر از حد معمول باشد
افت ناگهانی فشار آب
در هنگام خموشی شنیدن صدای چکه آب یا این که صدا غیر معمول
نم زدگی و طبله کردن کچ دیوار یا این که سقف
بوی نم و رطوبت
چکه آب از سقف و دیوار

به کارگیری از دستگاه برای تشخیص پارگی لوله

تشخیص پارگی لوله بادستگاه یک کدام از سرویس ها موسسه ها تخلیه چاه میباشد که‌این ایام مضاعف اشاعه پیدا کرده و برهان آن این است که در قبل با همت و نادرست محل پارگی لوله کشف می‌شد و خسارات متعددی به توشه می آمد که قابل تحمل فقدان .
ولی امروزه با دستگاه های مجهز به دوربین و سنسورهای فوق دارای اهمیت با‌گاز محل ظریف نشت مشخص و معلوم و مبادرت به رفع آن می‌کنند .

دستگاه نشت یابی لوله آب عمدتا در جمهوری اسلامی ایران به طور صوتی یافت می گردند . بدین صورت که با امواج صوتی سعی بر تشخیص محل پارگی لوله آب می نمایند . همانگونه که میدانید تکان آب سبب تولید امواج صوتی می شود . هنگامی که لوله ای در گیر پارگی شود , آب با شدت از لوله بیرون می شود . اهمیت ندارد که میزان آب بیرون شده از لوله چقدر باشد . احتمال دارد سوراخی مضاعف مضاعف ریز در لوله تولید شده باشد و میزان آبی‌رنگ که از لوله نشت می نماید مضاعف کم باشد .
میزان شکاف و اندازه پارگی لوله اصلا مهم نیست . با اهمیت این است که آب با شدت از لوله بیرون شود ( و خیر قطره قطره ) . این شدت سبب ساز ایچاد صوت می شود که با گوش آدم قابل شنیدن نیست . دستگاه تشخیص نشت و پارگی لوله بدین صورت کار می نماید که محل صوت را از روی شدت کم یا این که دوچندان شدن آن پیدا می نماید . هنگامی نم و رطوبت ساخت شده در ساختمان حاصل است نشت قطره قطره آب باشد بایستی به تجربه کارشناسان توکل نمایید . چون استراتژی دیگری برای یافتن محل پارگی لوله آب نیست .

تشخیص پارگی و نشت یابی لوله آب با دستگاه تا چه عمقی قابلیت پذیر است؟

عمقی که دستگاه ها صوتی تشخیص می دهند تا حدود ۴۰ سانتی متر است . بدین ترتیب نباید توقع تشخیص پارگی لوله در اعماق بیشتر از ۴۰ سانتی متر را از این دستگاه ها داشت . مگر این که میزان نشت لوله فراوان شایان توجه باشد و صوتی که تولید می نماید از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد . به این ترتیب این دستگاه ها برای یافتن محل نشت در ساختمان ها قابل به کارگیری است و برای نشت های صنعتی و … روش های دیگری موجود است .

اعتنا تشخیص پارگی لوله آب

این دستگاه ها یا این که محلی را پیدا نمیکنند یا این که در‌حالتی که محل را پیدا نمایند با توجه کمتر از ۱۰ سانتی متر , نقطه رخنه‌ شده لوله را تشخیص می دهند . براین اساس در شرایطی‌که مصالح مستعمل در ساختمان شما لوکس است خوبتر است گذشته از تخریب ساختمان , محل نقطه ای نشت لوله آب را با دستگاه یافته و بعد از آن مبادرت به تخریب به عبارتی نقطه فرمایید .

تعمیر بعداز شخیص و کشف کردن محل پارگی لوله

چنانچه نم و رطوبت تولید شده در ساختمان شما در اثر نشت و پارگی لوله آب پیش آمده باشد , حتما و حتما می بایست نصیب شکاف لوله پیدا شده و تعمیر شود . احتمالا نیاز به ردوبدل جزو لوله کشی ساختمان خویش باشید . این قمست میتواند از یک سری سانتی متر تا یک‌سری متر و در مواقعی به بده بستان کل لوله کشی ساختمان بینجامد . اکنون بعد از تصحیح لوله کشی ساختمان , محل تخریب شده می بایست

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.