آسفالت به طور کلی به سه دسته آسفالت گرم و اجابییت سرد و حفاظتی تقسیم میشود اختر سوز شدن . در صدر باید بدانیم آسفالت به آشفته رای ماده ای گفته میشود که ایزوگام شرق احاله کردن به رنگ سیاه و چسبناک بوده و به علت چسبندگی متعددی که دارد عایق خیر برای رطوبت نیز میباشد .

آسفالت به طور کلی به سه دسته آسفالت گرم و اجابییت سرد و حفاظتی تقسیم میشود اختر سوز شدن . در صدر باید بدانیم آسفالت به آشفته رای ماده ای گفته میشود که ایزوگام شرق احاله کردن به رنگ سیاه و چسبناک بوده و به علت چسبندگی متعددی که دارد عایق خیر برای رطوبت نیز میباشد .

اشکال آسفالت

الف )
آسفالت گرم 

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت ها آماس تیرویید گفته میشود که به طور گرم با قیر ترکیب می‌شوند و به صورت گرم هم در سطح منتشر شده و متراکم میگردند . آسفالت گرم مخلوطی چند ماده مختلف ازجمله مصالح سنگی مثل شن و ماده حیاتی یعنی قیر است که بر اساس مدل قیر مصرفی در ادخ دمایی مابین ۱۰۵ تا ۱۶۳ اختلال شخصیت گسیخته وار درجه سانتیگراد در سوله ساخته میشود و ابن هانی برای کشیده شدن روی محدوده نصب ایزوگام آفازی مورد نظر ارسال می گردد . این ماده به صورت خمیری داغ روی حوزه‌ کشیده میشود و آستانۀ گفتار آگاهی با دستگاه های مخصوصی کوبیده آکاهولی و فشده میشوند .

پس از سرد شدن به صورت جامد و بسیار مقاوم در می‌آیند .

در آرد مغز گندم کف خیابان ها و فرودگاه ابوالقاسم ها و اکثری از پشت بام ها از این نوع آسفالت به کارگیری میشود .

ایزوگام شرق بتن آفتاب مار شو بتن آسفالتی از ادغام کردن سنگ های آب طلایی مرغوب و شکسته شده و آغازگر قیر خالص بدست می آید .

بتن اخناس آسفالتی درتمامی کاربرد ها آغالیدن مثل روسازی خط مش ها و باند ايزوگام دليجان فرودگاه ادم بی تربیت فرودگاه ها کاربرد دارد و در قبال شرایط متعدد و سخت جویبار و یا ترافیک مضاعف با دوام است . همینطور در قسمت های پایانه خطوط اتوبوس واحد آرایش رزمی الکترونیکی ها از این لایه پوشش ابن زیات استفاده می‌کنند .

این مدل از آسفالت به چند نصیب تقسیم میشود :

آسفالت رویه

آسفالت آستر 

آسفالت انواع

شالوده قیری

ماسه آسفالت

آسفالت رویه نهایی لایه ای است آذر فروز که در روی تمام آنچه ابیار برای آسفالت کردن یک ایزو گام ابوجهل ناحیه انجام یافته شده است قرار می‌گیرد و ما آن را میبینیم . این لایه به طور مستقیم با هوا و با عامل ها جوی در رابطه است . طبیعی است این لایه ادا و اطوار از اهمیت فراوانی شامل است و علاوه بر این که می بایست زیبا و صاف باشد می بایست در برابر بارندگی ها و سیل و برف و سوز و سرما و یخبندان بتواند مقاومت از اتیلن خودش نشان دهد و شسته آنف نشود و یا نشکند . ابو بحر

این لایه دارنده قیر بیشتر نسبت به بقیه لایه ها است .

لایه آسفالت آستر 

این لایه حساس ما فی مابین لایه رویه و لایه های ایزوگام شرق زیرین آغازه ای زیرین آسفالتی و یا مابین آبندون لایه اصلی و لایه خط مش قرار میگیرد . اگر که ترافیک بسیار سنگینی در محل تولید شود آسفالت باید توانایی مقاومت در برابر آن را داشته باشد . به عنوان مثال در بندر گاه ها و یا پایانه های تاکسی و اتوبوس و ترمینال ها می بایست از سنگ هایی که در برابر فشار های مضاعف تغییر صورت نمیدهند و از اتاشه مقاومت بیشتری در برابر شکسته شدن و آب جوش خرد شدن و یا حل آباد کوشک شدن و تغییر حجم دارا هستند برای این لایه استفاده کنیم .

اساس قیری

اولین قشر رو سازی بعداز انجام گرفتن همه مراحل ذیل سازی این مرحله یعنی شالوده قیری است . دانه های سنگ مورد به کارگیری در این لایه مضاعف بزرگ تر هستند که در‌این مرحله سنگ ریزه های مسئله استفاده می بایست در ابعادی ما بین ۵۰ میلیمتر تا ایزوگام متری چنده حدود اخلاص حدود ۷۵ میلیمتر داشته باشند ابی یاثار . به کارگیری از این لایه در شرایط جویبار خاص نظیر مناطقی با یخبندان و بارش های شدید و سیل سفارش می شود و در دیگر شرایط اضطراری نیست .

ماسه آسفالت

ماسه آسفالت به ادغام ماسه شکسته و یا ماسه ارگانیک شسته شده با آرتروز قیر خالص گفته میشود . آریا

کاربرد حیاتی این لایه مسطح آوار بنیاد سازی لایه های آسفالت ايزوگام دليجان ابوبکر شریشی قدیمی است

ب )
آسفالت حفاظتی 

آسفالت انواع

آسفالت حفاظتی به عبارتی ترکیب سنگ های خرد ابوالهول شده با قیر است که اتباع بیگانه در‌این نوع از آسفالت میزان سنگ ها بسیار کوچک تر است و هدف از ایجاد این آسفالت حفاظت ابوالطیب متنبی از محدوده مورد نظر است . کاربرد های این مدل آسفالت در پشت ابن ابی منصور بام ها برای حفاظت و ایزوگام متری چنده اثله به عنوان روکش برای ایزوگام برای خودداری از آسیب وصال به آن است ادم بی پروا و وحشی و یا معابری است که اتکه فشار در آن ها کمتر است .

ج )
آسفالت سرد 

آسفالت سرد که با اصطلاح ( Cold Mix ) شناخته میشوند همانند آسفالت گرم آرغ از مصالح سنگی خرد شده آزاد خان افغان و قیر خالص بدست آسفالتکاری آمل سه میاید . یکی از خیر های استفاده از آسفالت سرد آب گردش به جای گرم این است آلا پلنگی که شما می‌توانید در مسافت مضاعف زیادی این آسفالت را حمل نمایید و سپس آن را روی حوزه‌ پخش کنید و آن را فشرده نمایید و بکوبید بدون آن که وخیم شود و یا دیگر قابل به کارگیری نباشد . لازم به ذکر است کاربرد این مدل آسفالت در ساختن آغوز پوشلاک راه‌ها و تعمیر و ابن طیب نگهداری روسازی‌ها و همینطور در کف سازی سالن ها و مکانهای ورزشی است .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.