گرگان – ایرنا – رئیس کل محل کار فنی استانداری گلستان اعلام کرد : محل تخلیه نخاله های ساختمانی و فضولات خانگی بنا شده در تپه هزارپیچ گرگان به تفرجگاه تبدیل خواهد شد . حمل نخاله ساختمانی شمال تهران

صادقعلی مقدم روز جاری چهارشنبه در اعلام کرد و گو با خبر نگار ایرنا افزود : بعد از بازدید استاندار از محل متبوع که بوی نامطبوع آن منجر سلب آسایش مجاوران شده ; فرمان تبدیل این مکان به اوضاع مناسب و تولید تفرجگاه صادر شد .
او تیتر داشت : به مسافت کوتاهی از امر استاندار گلستان تمام دستگاه های متولی با تجهیزات واجب بسیج شده و اقدامات مهم را آغاز کردند .
مقدم اظهار کرد : قصد داریم ابتدا ناهنجاری جان دار و به تبع آن بوی تعفن را حذف کنیم و آنگاه نسبت به پباده سازی و اجرای فازهای بعدی پروژه اقدامات واجب صورت بپذیرد .
رئیس کل محل کار فنی استانداری گلستان افزود : نگرش استاندار وصل شدن تمام کانال های فاضلاب استان از جمله مسکونی و تجاری به کانال حیاتی با حق تقدم تسریع و تسهیل در زمینه‌ی مکان هایی که بیشترین ساخت را دارا هستند ; است .
مقدم با تصریح بر فرهنگ وتمدن سازی تخلیه نکردن نخاله های ساختمانی در هزار پیچ گرگان حتی‌د‌ر غیاب نگهبان ; افزود : قصد داریم تا بعد از مهیا سازی زیرساخت های نخستین برای تبدیل مکان متبوع به تفرجگاه , تپه را حیاط بندی و آن‌گاه درختکاری کنیم تا حالت بهتری تولید شود .
به نقل از ایرنا بر پایه ی بعضا آمار منتشره روزمره ۷۰۰ بدن آشغال در مرحله استان ۱ . ۹ میلیون نفری گلستان ایجاد می شود که ۲۴۷ بدن از آن گرگان است .

نقش پسماند و نخاله در تخریب و آلایندگی میدان های ارگانیک

آلایندگی و تخریب میدان های ارگانیک ناشی از تل انباشت پسماندهای خانگی و غیرخانگی و گونه های نخاله های ساختمانی در میدان های ارگانیک را دور از شوخی بگیریم و نقش آفرینی خویش را هیچ گاه فراموش نکنیم .
خبرگزاری تسنیم – با فرا وصال فصل بهار و روزها تعطیلات نوروزی , طبیعت زیبای سرزمین نوید روزهای تازه و فصل جدید را به ایرانیان عزیز می دهد . طبیعتی که با تابیدن انوار طلایی رنگ خورشید بهاری , یادآور جوانه زدن سبزه ها و تعظیم شکوفه ها و درختان به عظمت خداوندی است . این شکوه زیبایی های طبیعت , در واقع تلنگری است به آدم ها که معاش آدم سوای آب , خاک , درختان و بوته ها و باد‌ملایم صبحگاهی قابلیت و امکان پذیر نمی‌باشد .

اینجاست که بایستی تامل کرد و بعد فعالیت نمود . اندیشید که آیا آموخته ایم دستمزد ارگانیک این بیشه ها و مراتع را حرمت نگهداریم . آیا رواست که اجزاء این طبیعت را که شیرینی و گوارا بودن معاش ما را رقم می زند , فراموش کرده و به آن بی اهمیت باشیم .

بخاطر داشته باشیم که باتوجه به شرایط خشکی و خشکسالی مملکت , آب این مایه حیات که تمامی سرسبزی و شادابی فصل بهار با وجود بی همانندش پیوند خورده است ; راهدر ندهیم . رعایت الگوی مصرف باصرفه آب به وسیله ما مردمان میتواند با مصرف کمتر روزمره یکسری لیتر آب , نیاز خویش و نسل های آینده را تأمین نماید .

آلایندگی و تخریب میدان های ارگانیک ناشی از تل انباشت پسماندهای خانگی و غیرخانگی , گونه های نخاله های ساختمانی در میدان های ارگانیک را دور از شوخی بگیریم و نقش آفرینی خویش را هیچ زمان فراموش نکنیم .

هموطن عزیزم , کلام زیاد است . لکن در روزهای آخری سال و روز ها تعطیلات نوروزی اضطراری است نسبت به برنامه‌ریزی های جامع و گسترده , تمدن سازی و تعمیق بخشیدن به شرکت کردن های همگانی و تقویت ساختارهای مدیریتی سعی خوب گماشت .

لذا به استحضار می‌رساند به مراد پاسداشت این موهبت عظیم الهی , همه خادمین شما در یگان حفاظت منابع ارگانیک میهن در اقصی نقاط سرزمین , بطور شبانه روزی در حفاظت از انفال الهی به سرویس ضابطه و دینی خویش , صادقانه کار خواهد نمود .

در این طریق برروی تلاشها و همیاری های یک یک شما دوستان خوب اکانت کرده و امید‌داریم همچون مدام یاریگرمحافظان منابع ارگانیک مرز و بوم باشید .

همچنان از روش خط رابطه مردمی کمک بیشه و مرتع ۱۵۰۴ پاسخگوی پیام مهر آفرین شما ملت غیور و مدام سبز به سمت اعتلای بیشه ها و مراتع مملکت هستیم . باشد که دست در دست یگدیگر ضمن نگهداری , تصحیح و بسط منابع عظیم خدادادی مجال هرگونه تعدی و دست اندازی را از متخلفین و زیاده خواستار گشوده ستانده و شاهد اعتلای آن باشیم .

جمع‌آوری ۱۲۰۰ بدن نخاله ساختمانی در بهشهر

شهر دار بهشهر خاطرنشان کرد : بیشتراز یک هزار و ۲۰۰ بدن نخاله ساختمانی درمحدوده شهر و محل ورود غربی و شرقی بهشهر جمع‌آوری شده‌است .
به نقل از خبرگزاری عجم از شهرستان بهشهر , یاسر فیروزی شنبه‌شب در گرد‌همایی شورای اداری بهشهر که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد به اقدامات صورت گرفته به مناسبت عید باستانی اشاره نمود و خاطرنشان کرد : استقرار کمپ موعظه مسافر با شرکت کردن هلال احمر با هزینه بیش تر از ۱۰ میلیون تومان , چاپ کاتالوگ و مسیریاب با اعتبار ۲۲ میلیون تومان , چاپ بنر توریسم ۵۰۰ مترمربع با هزینه ۳ میلیون تومان فقط جزء اقدامات صورت گرفته به جهت فرارسیدن عید نوروز و خدمات‌دهی به مسافران است .

او با اشاره به منظر زیبایی شهری افزود : بیشتراز یک هزار و ۲۰۰ بدن نخاله ساختمانی در محدوده شهر و محل ورود غربی و شرقی بهشهر جمع‌آوری شده‌است .

شهر‌دار بهشهر اظهار کرد : تا به امروز بیشتراز ۳۵ میلیون تومان برای ساخت المان‌های نوروزی هزینه شده‌است و از فردا المان‌های تازه و پیشین در تراز شهر بومی میشود .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر شهرستان بهشهر هم از استقرار کمپ‌های نوروزی در چهار نقطه بهشهر خبر اعطا کرد و ذکر کرد : درسمت خدمات‌رسانی خوب تر به مسافران نوروزی سه مقر اثبات و دو مقر سیار در شهیدآباد و عباس‌آباد بهشهر ساکن شدند .

حسین حیدری اظهار‌کرد : چهار کمپ یاری و نجات در چهار نقطه شهر ( نیالا , حسین آباد , پاسند و عباس‌آباد بهشهر ) کار خویش را از روز قبل آغاز کردند .

او اعلام کرد : کمپ ایمنی و سالم نوروزی بنا شده در محل ورود غربی شهر ( جنب ایستگاه مسافربری موسوی ) از روز جاری با حضور جوان ها و اعضای داوطلب هلال احمر فراهم ارشادوراهنمایی و خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی می‌باشند .

حیدری در پایان از اجرای طرح ملائکه عفو و بخشش خبر بخشید و ذکر کرد : باکمک اتاق صنفها سبد متاع برای مستضعفین از روز جاری تنظیم می‌گردد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.