روش های سنتی برای رفع گرفتگی لوله های آب گرم همواره با مشکلاتی همراه بوده است . رسوب زدایی مکانیکی نیاز به توقف سیستم و گشوده و بسته کردن امکانات داراست . تمیز کننده های اسیدی خورنده مانند هیدروکلریک اسید منجر مشکلات سالمی و ایمنی شده و تاثیرات زیانباری بر روی قدمت تاسیسات ناشی از خوردگی فلزات هم دارا‌هستند . برای فائق وارد شدن بر این مشکلات , محلول های مختلفی برای رفع گرفتگی لوله های آب گرم توصیه شده‌است که به دنبال به بررسی یکی متداول ترین آن‌ها میپردازیم . لوله بازکنی

میتره اسم علمی یک محلول ضد رسوب ( مایع به رنگ قهوه ای روشن , غیر فراروگریز با Base آب هگزاگونال ) است که از آن برای رسوب زدایی و رفع گرفتگی لوله , جرم گیری لوله و از در میان بردن رسوبات کلسیم و منیزیم در لوله های آب گرم به کار گیری می شود . این محلول از یک تکنولوژی نو با فرمولاسیونی ویژه برای نظافت کردن رسوبات از امکانات گرمایشی و سرمایشی سود میبرد .

این محلول به دلیل پرهیز از کار اکسیژن هیچ تاثیر زیانباری ندارد و لوله ها و امکانات خلاف روشهای رایج دیگر نسبت به خوردگی در امان خواهند بود .

در مقایسه با دستگاههای مشقت گیر رزینی که نیاز به شستشو , احیاء رزین و در دست گرفتن آب دارا‌هستند , به کارگیری از این محلول زیاد بی آلایش خیس و فارغ از نیاز به بررسی و بررسی ظریف است .

کاربردهای ماده

۱ – پیشگیری از تولید رسوب

۲ – رسوب برداری

۳ – دوری از خوردگی

مزایای به کار گیری از این محلول :

۱ – ارتقاء بازده تاسیسات

۲ – کاهش هزینه ها

۳ – صرفه جویی در انرژی , مصرف آب , انرژی حرارتی و نیروی انسانی

۴ – حذف زمان توقف و عدم نیاز به تعلیق سیستم ( برخلاف اسید شویی )

۵ – ارتقا قدمت استعمال از امکانات

۶ – عدم ایجادخوردگی در فلزات

۷ – عدم تولید ترک در فلزات

۸ – فاقد هرگونه تاثیر مضری بر روی موادی مانند فولاد , آهن , مس , پلاستیک , فیبر , تفلون و یا این که دیگر مواد مو جود در امکانات یا این که سیستم ها

۹ – فاقد خطرها جانی برای سالم آدم ( مغایر اسید و رزین )

۱۰ – فاقد اثرات مخرب زیست محیطی

۱۱ – عدم نیاز به نصب امکانات جانبی نداشته

۱۲ – تاثیر و ماندگاری بلندمدت در سیستم

۱۳ – سوای رایحه و تبخیر و غیر قابل اشتعال

۱۴ – سرعت حلالیت بالا در آب

دقت :

تماس با پوست و دیده : محلول میتره شباهت متعددی به محلول نمک خوراک دارااست , فلذا در صورت تماس با دیده و پوست بعلت از میان بردن چربی سبب ساز تولید شرایط بی آبی می شود . البته در تماس های لحظه ای و کوتاه دوران تنها می بایست موضع را با آب سرد شست و شو اعطا کرد .

تمیز کاری محیط کثیف شده : اگر محلول میتره در محیط گشوده بر روی زمین بریزد و آب خویش را از دست دهد , تبدیل به ژل شده و جهت از میان بردن شرایط چسبندگی , تنها کافیست محل را با آب شست و شو بخشید .

رفع گرفتگی لوله های آب گرم , یکی‌از سرویس ها تخصصی لوله کشی گروه ماست . در صورتی از کاهش فشار آب گرم منازل خویش ناراضی می باشید , با ما تماس حاصل نمایید تا همیاران واحد فنی با حضور در محل , سرویس ها موردنیاز برای رسوب زدایی و رفع گرفتگی لوله های آب گرم شمارا انجام دهند .

تغییر‌و تحول لوله کشی کهن به سیستم های نو

با گذشت زمان و بيشتر شدن قدمت ساختمان , سيستم تأسيسات ساختمان نیز نياز به تغييرات دارااست که مشکلات افت فشار , نم و ترکيدگي هاي پيش آمده را برطرف کنيم .

لوله هاي قديمي از متاع فلزي بود که بعداز مدتي مبتلا زنگ زدگي از درون و بیرون لوله مي شدند . زنگ زدگي داخلي لوله منجر رسوب پذيري لوله , افت فشار در لوله و زنگ زدگي خارجي لوله سبب ساز شکنندگي , رخنه‌ شدگي و ايجاد نم در لوله مي شود .

امروزه لوله کشي هاي قديمي را مي توان با لوله کشي هاي جديد و سيستم هاي اجرايي جديد جايگزين کرد . اعم از اين سيستم هاي جديد , مي توان به لوله کشي با لوله هاي پليمري ( لوله هاي سبز ) , لوله هاي پنج لايه , لوله کشي به روش سنتي و لوله کشي به روش کلکتوري اشاره نمود , که هر یک مزايا و معايب مختص خویش را دارااست که از بهترين جور آن مي توان به سيستم کلکتوري اشاره نمود .

معايب زيادي که لوله هاي قديمي داشته است سبب تغييراتي در مواد بکار رفته لوله ها و اتصالات جديد و روش فعالیت با آن‌ها شده‌است .

مزاياي لوله کشی تازه نسبت به قديمي :

۱ . طريقه اجراي عمل
۲ . سهولت اجراي لوله کشي
۳ . وزن کم لوله ها
۴ . صرفه جويي در قبال هدر رفت انرژي در مسير لوله کشي
۵ . تعميرات آسانتر
۶ . و . . . . .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.