عارضه ها به دست آوردن فاضلاب گرمابه :

کفشوی و چاهک خزینه احتمال دارد بعداز مدتی در گیر گرفتگی شود که مفتوح کردن آن عمل سادگی است . به دست آوردن آن یا این که می تواند بخاطر کم بودن قطر لوله باشد یا این که آمدن جسم جامد مانند موی یا این که چربی به داخل لوله .  لوله بازکنی
دو دلیل بالا منجر میگردند که در شتر گلو و جداره لوله فاضلاب , مخصوصا در حالتی که قطر لوله ها از ۴ اینچ کمتر باشد , گرفتگی واقعه بیفتد .

روش برطرف کردن گرفتگی چاه گرمابه

۱ . آب جوش را با فشار گشوده کرده و همت میکنیم با پمپ کردن مسیر گشوده شود .
۲ . اگرکه نشست چربی ها دوچندان باشد و در جداره لوله به اندازه متعددی انباشته شده باشند , از محلول اسید کلریدریک ۱۰ % و یا این که هر حلال قادر دیگری در محل کفشوی به کار گیری کرده و با پمپ زدن مداوم مسیر لوله را گشوده میکنیم .

عوارض رفتگی چاه خزینه , علت مالامال شدن چاه در خزینه و توالت , برطرف کردن گرفتگی پاه با اسید , مفتوح کردن لوله خزینه با اسید , برطرف کردن گرفتگی لوله به روش معمولی , از در میان بردن بازدارنده در لوله , لوله گشوده کنی در چاه خزینه

تعیین اسید متناسب با متاع لوله :

در شرایطی‌که لوله از متاع چدن است از اسید رقیق برای مفتوح کردن بکار ببرید . در صورتی‌که مسیر لوله از متاع پولیکا یا این که همانند با آن است , از اسید نمی توانید استعمال نمایید زیرا اسید خواص خورندگی داراست و سبب ساز خورده شدن لوله می شود و در شرایطی که این فعالیت را تکرار فرمائید لوله شکاف شده و می پوسد و پیرو آن نشت رطوبت های بالا رونده به اطراف را شاهد خوا هیم بود . برای لوله های پولیکا و رفع چربی ها و گرفتگی های آنها , امروزه مواد شیمیایی مخصوصی موجود هست که آنها را با آب می شود ترکیب و از آن برای رفع گرفتگی مسیر لوله استعمال نمود .

رفع گرفتگی چاه سرویس بهداشتی اهل ایران و خارجی و فاضلاب

روش های متعدد مفتوح کردن چاه فاضلاب و توالت :

گرفتگی چاه ها اکثر زمان ها در زانویی ها صورت می‌دهد . دو زانویی که از آن به کار گیری می شود ۹۰ و ۴۵ رتبه است . وقتی که چاه بوسیله اشخاص متعدد تخلیه میشود بایستی بصورت بی نقص دست اندرکاران آن هم مشخص و معلوم شود و تخیله چاه هم یک کدام از دست اندرکاران اصلی به شمار میاید . در‌این مقاله به بررسی گونه های روش های گوناگون تخلیه چاه میپردازیم .

بازکردن لوله ی سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران با تلمبه دستی فنجانی – قیفی :

در صدر تلمبه دستیتان را گرم نمایید . تلمبه دستی های شق و محکم به خیر گونه های قابل انعطاف و انعطاف پذیر عمل نمیکنند . تلمبه دستیتان را گذشته از استعمال تحت آب گرم بگذارید . ای عمل سبب ساز می شود که تماما فاضلاب روش کاسه سرویس بهداشتی را فارغ از وجود رخنه‌ و منفذ قابل رویت مابین آن و تلمبه دستی به طور کامل بپوشانید .
تلمبه دستی را به فاضلاب خط مش کاسه دستشویی بچسبانید; طوری که تماما ترک آن را بپوشاند . اکثر وقت ها مردمان در هنگام تلمبه زنی صرفا به فشار زیر بردن تلمبه اعتنا دارا‌هستند . در حالی که عقب زدن آن نیز تماما اصلی است . یک سری ضربه عالی بالا و ذیل به تلمبه وارد نمایید و آبریز ( flusher ) آب پایین فشار را گشوده فرمایید . و عمل را تا گشوده شدن لوله ادامه دهید .

بازکردن لوله ی سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران با به کارگیری از دیلم :

دیلمرا از روش شکاف دستشویی به زیر پیامبر و به آن حرکتی مارپیچی بدهید . گونه ی دیلم را به طور کامل بچرخانید و تا توقف جنبش دیلم ادامه مییابد . در شرایطی که دیلم تکان نکرد , شما به گرفتگی رسیده اید . دیلم یا این که گرفتگی را گشوده می نماید و یا این که به آن گیر می نماید . آن را خارج بکشید . هر آشغالی که به انتهای دیلم چسبیده بود را بدور بیندازید . به توالتتان یکسری تلمبه عالی بزنید تا سختی ها مانده را نیز برطرف نماید . آب کاسه سرویس بهداشتی زلال شده است!

بازکردن لوله ی سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران توسط ی پمپ :

در‌این روش ابتدا آب را به باطن چاه ریخته آن‌گاه استارت به پمپ زدن می‌کنیم . فشار آب وارده بر سیفون سبب ساز گشوده شدن آن می شود . اکثر زمان ها این فشار باغث می شود که مواد فاضلاب مو جود در لوله و چاه دستشویی به جلو میرود . پمپ زدن را تا گشوده شدن لوله ادامه می‌دهیم .

به کارگیری از دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا برای گشوده شدن لوله فاضلاب و چاه دستشویی خارجی و اهل ایران :
برای گرفتگی های شدید می توان از دستگاه تراکم هوا به کارگیری کرد . فشار این دستگاه قابل تهیه و تنظیم است و می توان فشار آن را تا یک‌سری برابر ارتقاء اعطا کرد . این دستگاه در فشار های بالا , صدای دوچندان متعددی داراست . دستگاه تراکم هوا , هوا را در مخزن خویش با فشار عده کرده وناگهان هوا را با شدت متعددی به درون چاه سرویس بهداشتی و لوله فاضلاب تخلیه می نماید که سبب ساز گشوده شدن گرفتگی چاه سرویس بهداشتی یا این که لوله فاضلاب می شود . به کارگیری از دستگاه تراکم هواهنگام دریافت کردن لوله فاضلاب و دریافت کردن چاه فاضلاب نیاز به مهارت داراست .

شایع ترین روش گشودن لوله ی چاه و فاضلاب

به کار گیری از فنر لوله بازکنی برای مفتوح کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی :

از فنر لوله بازکنی هل دادن اشیا جامد به باطن چاه دستشویی به کار گیری می شود .

لوله بازکنی با فنر چاه گشوده کن منجر می شود تا اشکال متفاوت لایه های چربی و موی و مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب هم جدا شوند . به هرحالت در اکثر وقت ها مورد ها نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب برای گشودن گرفتگی لوله نیست و با استعمال یکی از طریق های فوق نقص‌ گرفتگی بر طرف خواهد شد .

مزیت ها و معایب گشودن لوله با فنر

فاصله و موفقیت دستگاه فنر لوله بازکنی و همینطور اقتدار آن در گشودن گرفتگی لوله سرویس بهداشتی در مسیر های در حدود چاه فاضلاب و هم توان لایروبی و جرم زدایی آن اعم از مزیت های فنر لوله گشوده کنی میباشد . درباره با گشودن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران , به کارگیری از فنرضمانت بیشتری داراست .

دانلود نسخه پی دی اف - Download PDF Version

منابع مفید:
سیفون

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.