سقوط در چاه فاضلاب

فعالیت های تاسیساتی که مرتبط با چاه و لوله کشی میگردند , نیاز به مهارت خاصی دارا هستند که هر شخص معمولی توانا به انجام آن نمی باشدو بایستی به وسیله نیروهای شرکتهای خدماتی انجام شوند . چاه فاضلاب برای توشه دیگر جان نیز وطن هایمان را گرفت . در پی به شرح این رخداد دلخراش میپردازیم

۴ عضو یک خانواده آملی قربانی چاه فاضلاب شدند
به نقل از خبرگزاری عجم از شهرستان آمل , سه پسر و یک بابا از هم محلی یک کدام از روستاهای این شهرستان عصر یک روز آدینه در اثر سقوط به چاه فاضلاب خانه خویش جان باخته و قربانی شدن در چاه فاضلاب . چاه بازکنی

مدیر کانال بهداشت آمل در رابطه این رخداد اعلام کرد : براساس گزارش اورژانس ۱۱۵ شهرستان ساعت ۱۳ و ۴۷ دقیقه ظهر آدینه پیرمردی حدود ۶۰ ساله در روستای طوله‌کلای شهرستان آمل برای بیرون کردن درب چاه فاضلاب ایوان منزل خویش به درون چاه سقوط کرد .

حمزه قاسمی ذکر کرد : پسرهای این خانواده به نوبت برای نجات بابا و آن گاه برادران خویش به باطن چاه رفتند البته گاز متان متصاعد شده از این چاه و گرفتار شدن در فاضلاب , جان هر چهار عضو یک خانواده را گرفت ; پسران این خانواده ۲۳ , ۲۵ و ۲۷ سال سن داشتند .

او بیش تر کرد : نیروهای آتش‌نشانی بعداز تخلیه چاه , اجساد این چهار نفر را خارج کشیدند و با حضور پزشک معالج اورژانس در صحنه رخداد , مرگ هر چهار نفر تأیید شد

مدیر کانال بهداشت آمل در پایان اذعان کرد : چاه فاضلاب دارنده گاز متان شدیدی بوده , تا حدی که زمانی مأموران آتش‌نشانی با کپسول اکسیژن به باطن چاه رفتند , از شهروندان خواستند درصورت پیدایش واقعه از نیروهای امدادی امداد بخواهند .

چاه ارت یا این که سیستم ارتینگ در ساختمان

در بخش اعظمی ساختمان ها برای نگهداری جان اشخاص در قبال حوادثی نظیر صاعقه از چاه ارت استعمال می شود که درین مقاله به معرفی چاه ارت یا این که سیستم ارتینگ در ساختمان و لزوم به کار گیری از آن برای ایمنی بیشتر می‌پردازیم .

چاه ارتچاه ارت یا این که سیستم ارتینگ

در بعضا ساختمان ها که قابلیت حفاری چاه موجود است برای ایمنی بیشتر چاه ارت حفر می شود در غیر این صورت از سیستم ارتینگ به کار گیری می شود این مدل چاه ها در ساختمان از آلرژی بالایی برخوردارند و دقت به نکات مرتبط با آن امری واجب در پروسه ساختمان سازی است .

لزوم حفر چاه ارت و سیستم ارتینگ در ساختمان
ایمنی بیشتر وسایل الکتریکی و الکترونیکی
محافظت جان ساکنین
تقابل با تاثیرات خطرناک صاعقه
حذف ولتاژ مازاد در ساختمان و پیشگیری از آمدن زخم به دستگاه ها
پباده سازی و اجرای صحیح و استاندارد این چاه ها برای ایمنی بیشتر ساختمان و مراقبت جان اشخاص مالامال اهمیت بوده و ضروری است اجرای آن به اشخاص کارشناس و حرفه ای سپرده شود چون غلط و بی دقتی درین سیستم میتواند اشخاص و امکانات را در معرض مخاطرات جبران ناپذیری قرار دهد .

اجرای چاه ارت یا این که سیستم ارتینگ در ساختمان

اجرای عملیات مرتبط با حفر چاه ارت یا این که سیستم ارتینگ در ساختمان با دقت به وضعیت مکانی متعدد خواهد بود . برای اجرای مراحل حفر چاه ارت دو روش عمقی و سطحی مطرح است .

زمین عمقی

روش همگانی اجرای آن حفر زمین با خاک مطلوب به طور عمقی است .

زمین سطحی

البته در حالتی‌که قابلیت حفر چاه فاضلاب به طور عمقی وجود نداشته باشد از طریق سطحی به کار گیری می شود .

با حفظ و دقت به‌این مدل چاه و سیستم ارتینگ در ساختمان می توان از عملکرد صحیح و امن آن مطمئن بود براین اساس اضطراری است سالیانه مقاومت سیستم ارت در قبال ولتاژهای بالای صاعقه محاسبه شود .

مالامال شدن چاه و نشست ساختمان

در‌این مقاله به بررسی رابطه فی مابین مالامال شدن چاه و نشست ساختمان می‌پردازیم با ما باشید .

استدلال نشست ساختمان ها چیست؟ نشست فضای اطراف چاه فاضلاب چه تاثیری بر استحکام ساختمان دارد؟ تخلیه چاه چه کمکی به پیشگیری از پیدایش این مشکلات در ساختمان می کند؟

همانگونه که می‌دانید فاضلاب ایجاد شده در ساختمان وارد چاه فاضلاب درنظرگرفته شده در آن ساختمان می شود و بعد از مدتی جذب زمین می شود . ولی گهگاه این فاضلاب جذب زمین نمی‌شود , در چاه باقی میماند و با ادامه این فرآیند لبریز شدن چاه فاضلاب رخداد می افتد .

با ارتقاء مرحله فاضلاب باطن چاه رطوبت این مواد به دیواره چاه جراحت می‌رساند , اطراف چاه سست می شود و استحکام ساختمان به خطر می افتد . ممکن است شما هم با نشست فضای اطراف چاه در ساختمان خویش مواجه شده باشید .

راه‌حل دوری از نشست ساختمان

البته چاره دوری از نشست ساختمان چیست؟ عامل اکثر این خلل لبریز شدن چاه فاضلاب است که با تخلیه چاه در وقت مطلوب می‌توانید بازدارنده انباشت بیش تر از حد فاضلاب و مشکلات احتمالی بعداز آن گردید .

صرفا با یک تماس با ما بررسی موقعیت چاه فاضلاب ساختمان خویش را به نیروی حرفه ای بسپارید تا با تخلیه آن از نشست و ریزش ساختمان پرهیز شود .

در ساختمان های دیرین دقت بدین نکته حائض اهمیت خیس است , چون چاه های این ساختمان ها طی سالیان از فاضلاب انباشه گردیده اند و دیواره آن های در اثر رطوبت در معرض ریزش است . براین اساس اگر در ساختمانی دیرین خیس و با ارتفاع قدمت بیشتر مشغول گذران زندگی هستید خوبتر است برای اطمینان و ایمنی بیشتر شرایط چاه آن را بررسی نمائید .

مسئولیت و اختیارات مدیریت سوئیت برای تخلیه چاه

۱ – حراست ساختمان از صدمات و خسارات احتمالی ناشی از ریزش چاه فاضلاب و …

۲ – رئیس سوئیت میبایست در مورد ها پایین به مالکان و یا این که به کار گیری کنندگان از سوئیت تذکرات ضروری را بدهد :

کم توجهی ساکنان ساختمان به تخلیه چاه فاضلاب به دلیل ریزش چاه سبب خسارات مالی و جانی هست .
هزینه های تعمیرات تخلیه چاه که بدلیل کارداران همگانی معمول پیش میاید در بین واحدها تقسیم می شود .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.