شهر‌دار ناحیه ۱۸ تهران اعلام کرد که شهرداری اقتدار تقابل با تخلیه نخاله در جنوب پایتخت را ندارد .  حمل نخاله

به نقل از خبر نگار «شهری» خبرگزاری دانشجو ها جمهوری اسلامی ایران ( ایسنا ) , نوروزی در صحن علنی هفتادونهمین نشست شورای اسلامی شهر تهران بابیان این که شب‌ها هزاران کامیون , نخاله‌ها را در جنوب پایتخت تخلیه می‌نمایند , تاکید کرد : اقتدار رویارویی با تخلیه نخاله‌ها در جنوب تهران را نداریم .

به گفته شهر دار حیطه ۱۸ تهران , ۸۰ درصد زباله‌های پایتخت در حیطه تقی‌آباد در جنوب تهران تخلیه می گردد .

او همینطور از وجود معادن شن و ماسه در جنوب پایتخت و گودال‌هایی به عمق ۲۰۰ متر و قطر یک کیلومتر خبر اعطا کرد و اظهار‌کرد : می بایست در این باره تدبیرها واجب صورت بپذیرد چراکه آسیب‌های اکثری دراین مورد در اکنون چهره دادن است .

نوروزی همینطور ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال از دید سرمایه‌ای و درآمدی , حوزه‌ ۱۸ پایتخت بهبود یابد .

نخاله‌های ساختمانی تهدیدی برای زیباسازی محیط شهری و جاذبه‌های توریسم

فرمان دار اردبیل ذکر کرد : نخاله‌های ساختمانی تهدیدی برای زیباسازی محیط شهری و محیط زیست و جاذبه‌های توریسم است .

به نقل از خبر نگار ایسنا , جواد زنجانی , فرمان‌دار اردبیل در گرد‌همایی سوق دهی ورودی‌ها و خروجی شهر با اعلام این مقاله که نخاله‌های ساختمانی شهر می بایست به محل‌های تامین شده به وسیله شهرداری انتقال داده شود , اعلام‌کرد : ۴ محل در چهار حیطه شهرداری برای انتقال و دپو نخاله‌های ساختمانی بوسیله شهرداری درنظر گرفته شده‌است و نخاله های ساختمانی مرحله شهر بایستی بدین محل‌ها ریخته شود و با متخلفین برخورد رسمی خواهد شد .

او با انتقاد شدید از تخلف بعضا رانندگان و یا این که اشخاصی درخصوص ریختن نخاله‌های ساختمانی و یا این که بقیه نخاله‌ها در کنار جاده‌ها و محل ورود و خروجی شهر , افزود : نباید به خاطر منافع فردی صورت محل ورود و یا این که خروجی شهر با منظر زشت جلوه گر باشد و مسافرین عزیزی که وارد شهر اردبیل از ۴ محل ورود و یا این که خروجی شهر می گردند با این مناظر روبرو گردند .

زنجانی از سازماندهی اتومبیل آلات سنگین وزن حملی و عمرانی که به صورت غیرمجاز در تراز شهر رفت و آمد و یا این که کنار خیابان بوستان می کنند خبرداد و اظهار‌کرد : برداشت نخاله‌های ساختمانی و یا این که اتومبیل آلات مزاحم در کنار و اطراف جاده در حق تقدم کاری دستگاه‌های متولی است و فرمانداری هم به جد پیگیر این مساله خواهد بود .

درین گرد‌همایی صدیف بدری شهر‌دار اردبیل هم گزارشی از اقدامات شهرداری در امر جهت دهی و گردآوری نخاله‌های ساختمانی , حمل آشغال , سوق دهی رودخانه بالخلو و همینطور بقیه موردها گزارشی ارائه نمود و خاطرنشان کرد : تلاش و سعی بر این است که با همیاری مردمان و دستگاه‌های اجرایی فیس قشنگ از شهر اردبیل ارائه , و همشهریان بتوانند از سرویس ها مطلوب شهرداری بهره‌مند شوند .

آیا نخاله‌های ساختمانی ایلام به چرخه ایجاد گشوده می‌گردند؟

نائب رئیس سرویس ها شهری شهرداری ایلام خاطرنشان کرد : پسماندها و نخاله‌های ساختمانی یکی‌از دغدغه‌های شهرداری ایلام است .

مهندس «رمضان کرمی» , در گفت‌وگو با خبر نگار خبرگزاری دانشجوها ایران‌ ( ایسنا ) , حوزه‌ ایلام , اعلام‌کرد : ‌ خاک و نخاله‌های ساختمانی بایستی به چرخه ساخت بازگردند و توقع می رود با به کار گیری از سرمایه‌گذار بخش محرمانه با حمایت مسئولان استان همانند مرکزها بقیه استان‌ها نسبت به احداث کارخانه بازیافت پسماندهای ساختمانی از جمله خاک و نخاله کوشش کنند .

کرمی بابیان این‌که با جانمایی و مطالعه در این باره دیگر نیازی به مرکز ها دفن و دپوی نخاله‌های ساختمانی نبوده و به صورت جدا این با اهمیت قادر است در مسئله درآمدزایی برای استان هم اثرگذار واقع شود , ادامه اعطا کرد : با به وقوع پیوستن این دارای اهمیت صورت شهر و ورودی‌های آن به حیث بصری از هر نوع آلودگی تمیز شده و شاهد زیباسازی در سیما و منظر شهری خوا‌هیم بود .

او خاطر‌نشان کرد : بازیافت نخاله‌های ساختمانی در واقع فرصتی برای رجوع سرمایه بوده که ضمن درآمد‌زایی و اشتغال از تخریب منابع و طبیعت دوری کرده و به احیاء چرخه محیط زیست امداد می کند .

کرمی در زمینه‌ی عدم وجود مکان مطلوب برای دفن نخاله‌های ساختمانی در لبه شهر ایلام گفت : با پیگیری‌هایی که به وسیله این معاونت انجام یافته , مکان‌هایی برای دفع این پسماندها در کوتاه زمان در لحاظ گرفته شده و توقع میرود که تمامی دستگاه‌های اجرایی و دارای ربط اعم از سازمان خط مش و شهرسازی , منابع ارگانیک , محیط زیست , راءس بهداشت , شهرداری را در این سمت کمک نمایند .

جریمه‌ی سنگین وزن منتظر تخلیه‌کنندگان غیرمجاز خاک و نخاله در کرمان

نائب رئیس سرویس ها شهری شهر دار کرمان اعلام کرد : جریمه‌ی سنگین وزن چشم به راه تخلیه‌کنندگان غیرمجاز خاک و نخاله است .

«علی بابایی» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو یان کشور ایران ( ایسنا ) , منطقه‌ی بیابان , بابیان این که حمل خاک و نخاله‌ها و تخلیه‌ی آن ها در ورودی‌های شهر کرمان سبب ساز نازیبایی چهره‌ی شهر شده‌است , گفت : برای برطرف کردن این اختلال شهرداری کرمان در قدم در آغاز , نسبت به تسطیح محل ورود جاده‌ی جوپار , جمع‌آوری خاک و نخاله‌ها و اجرای عملیات درخت‌کاری مبادرت نموده است .

او افزود : در این راه یک سری نقطه از شهر هم برای تخلیه‌ی خاک و نخاله در حیث گرفته شده‌است تا شهروندانی که نسبت به ساخت و ساز مبادرت می کنند , خاک و نخاله‌های ساختمانی خویش را در نقاط رقم خورده تخلیه نمایند .

نائب رئیس سرویس ها شهری شهر دار کرمان ادامه اعطا کرد : جاده‌ی جوپار بعد از بهشت‌زهرا , جاده‌ی کوه پایه و معدن سرآسیاب از نقاط رقم خورده برای تخلیه‌ی خاک و نخاله‌ها در حیث گرفته شده‌است .

بابایی خاطرنشان کرد : دو نقطه‌ی دیگر در جاده‌ی دیرباز ماهان هم به‌زودی انتخاب و اعلام می‌گردد .

او هم‌چنین مکانیزه کردن عملیات جمع‌آوری خاک و نخاله در مرحله شهر را یکی‌از شایسته ترین راه‌کارها برای پرهیز از این نقص‌ دانست و افزود : به سعی اداره رئیس پسماند شهرداری باکس‌هایی در محل اجرای پروژه‌های عمرانی و برعلیه واحدهایی که نسبت به ساخت و ساز مبادرت میکنند , بومی می شود .

نائب رئیس سرویس ها شهری شهر‌دار کرمان بابیان این‌که این طرح می بایست توسعه و گسترش یابد و در چهار منطقه‌ی شهری اجرا شود , بیان کرد : شهرداری آمادگی دارااست با هم‌کاری بخش محرمانه این طرح را در کل شهر اجرا نماید .

بابایی با اشاره به یکی‌از مصوبات شورای شهر در این‌باره بیان کرد : طبق مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر هم‌چنین مقررات ارشاد و رانندگی از رفت و آمد خودروهایی که نسبت به تخلیه‌ی خاک و نخاله در نقاطی غیر از نقاط رقم خورده مبادرت میکنند , خودداری می گردد .

 

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.