قدرت موتورهای کولر آبی به شرح زیر می‌باشند :

موتورهایی با اقتدار یک چهارم اسب بخار که برای کولر های ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ مطلوب می باشند
موتورهای با توان یک سوم اسب بخار که برای کولر های ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ مطلوب می باشند
موتورهای با توان یک دوم اسب بخار که برای کولر های ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ مطلوب می باشند
موتورهای با اقتدار سه چهارم اسب بخار که مطلوب کولر های با قدت ۷۰۰۰ میباشند .

فساد و تعمیرات مرتبط با موتور کولر

در ذیل ایرادها و عارضه ها آن و شرح تعمیر آورده شده‌است :

با این‌که کلید کولر را می‌زنیم اما موتور و پمپ آب روشن نمیشوند .
مشکل از موتور نیست . احتمالا فیوز حاد شده باشد و یا این که جدا باشد
بایستی برق محل ورود به فیوز را با فازمتر بررسی نمایید . در صورتی برق به فیوز می‌رسد ولی با جنبش اهرم فاز بیرون نمیشود خلل از فیوز است که بایستی ردوبدل شود . تعمیرات کولر آبی مشهد

در فاز و یا این که نول مشکلی است

می بایست روءیت کرد آیا برق در کلید برق کولر میباشد یا این که خیر درصورتی که برق وجود داشت و در ترمینال کولر برق کمبود خلل وابسته به سیم است و قطعی داراست . در‌صورتی‌که برق در کلید نیز فقدان بایستی عیب را در سیم کشی ساختمان پیدا فرمایید .

موتور عمل می نماید اما باد خنک نیست

آب به کولر نمی‌رسد و عیب در پمپ آب کولر آبی رنگ یا این که موتور نیست
شاید به دلیل کم بودن فشار آب و یا این که گرفتگی محل ورود آب , آب وارد کولر نشود . دراین‌صورت پوشال های کولر کم آب و باد گرم می شود .

واتر پمپ وخیم است یا این که شیلنگ پاره شده‌است

در‌این‌صورت آب در کولر می‌باشد البته به دلیل خلل در واتر پمپ و یا این که پاره شدن شیلنگ آب به پوشال ها نمی‌رسد . اکثر زمان ها نقص‌ پمپ آب بر طرف شدنی میباشد اما احتمال دارد هزینه فراوان بطلبد . به همین بهانه خوب تر است ردوبدل شود .

شکاف آب ریز ها مسدود شده

در صورتی‌که عیب کولر آبی‌رنگ از گرفتگی ترک های آب ریز ها یا این که ناودان ها باشد را داشته باشد معمولا یک و یا این که نهایتا دو ناودان بسته می شود و تمامی ناودان ها با نیز بسته نیست . درهرمورد خوبتر است کلیه آنها‌را گشوده و با جوهر نمک شستشو دهید .

تسمه کولر تهیه و تنظیم نیست

گشوده نیز ادله خنک نشدن باد کولر در حالتی‌که نمی تواند موتور باشد . گهگاه تسمه شل شده و می بایست با جابه جا کردن مبنا الکتروموتور مبلغی تسمه سفت خیس شود تا تسمه خوبتر فعالیت نماید . ولی نباید خیلی نیز این تسمه محکم شود تا فشار به موتور کولر آبی‌رنگ وارد شود .

پاره شدن برزنت کولر

در قوانینی نیز شاید باد گرم کولر به دلیل پاره شده پارچه برزنتی باشد . که خط مش راه‌حل ردوبدل آن است .

موتور نیم سوز شده‌است

صرفا در شرایطی‌که موتور کولر آبی رنگ ایراد باد گرم کولر است که نیم سوز شده باشد . در‌این‌صورت‌ می بایست کلیه مورد ها فوق بررسی شوند و در حالتی‌که هر مورد از این مورد ها مشکلی نداشت می بایست به سراغ تعمیر موتور کولر آبی رنگ برویم .

ولی پیشین از تعمیر موتور بایستی ابتدا با آمپر متر جریان موتور کولر را میزان گیری کنیم . هر موتور بر روی بدنه خویش یک جریان را تحت عنوان جریان اثبات درج می نماید . عدد آمپر متر را با این جریان بایستی مقایسه فرمائید .

در حالتی‌که جریان مقدار گیری شده عددی چند برابر جریان مندرج داشته باشد فیض می‌گیریم که موتور نیم سوز شده‌است . از نماد های دیگر نیم سوز شدن موتور داغ کردن و عطر کردن آن هست .

موتور کولر آبی رنگ فعالیت نمی‌کند

در‌این حالت بایستی رویت کرد واتر پمپ عمل می نماید یا این که خیر . در‌حالتی که فعالیت می‌کرد می بایست احتمال اعطا کرد که برق مشکلی ندارد اما برای تعمیر کولر آبی‌رنگ احتمال ها ملاک نیست . عارضه ها ذیل در هر حال قادر است منجر فعالیت نکردن موتور باشد :

برق به موتور نمی‌رسد

احتمالا به هر ادله فاز مربوط به موتور کولر انقطاع شده باشد و یا این که نول آن مشکل داشته باشد . با یک بررسی بی آلایش می توان آن را پیدا کرد و ترمیم نمود .

زمانی کلید HI و COM را می زنید برق ۲۲۰ ولت موجود هست البته گشوده موتور فعالیت نمی‌کند .

خوبتر است با یک کارشناس تماس حاصل نمایید . ممکن است سیم پیچی موتور اختلال داشته باشد و یا این که سوخته باشد

موتور صدایی هوم مثل می‌دهد البته به فعالیت نمی افتد

سیم پیچ روش انداز سوخته است و یا این که سیم پیچی روش انداز به کلید فراروگریز از راءس اتصال نیست . اما دلایلی نظیر محکم بودن بیش تر از میزان تسمه , نیم سوز شدن سیم پیچی به دور تند و یا این که سوختن خازن رویکرد انداز هرکدام می‌تواند برهان فساد موتور باشد .

صرفا یک بدور از موتور حرفه فعالیت می نماید

احتمال دوچندان دارااست که سیم مرتبط با دور دوم از کیبورد موتور جدا شده‌است . برای بررسی این زمینه برق کولر را انقطاع نمائید . آن گاه هر سیم پیچ موتور را بعد از انقطاع کردن سیم های متصل به آن با اهم متر مقدار گیری نمایید .

شاید راز سیم یک کدام از سیم پیچ های HI و یا این که LO از کاغذ کائوچوبی انقطاع شده‌است که در‌این حالت می بایست لحیم شود . البته در مواقعی نیز احتمالا مشکل از پارگی باطن استاتور باشد . در‌این‌صورت حتما به یک کارشناس این مورد را واگذار فرمائید .

احتمالا یک کدام از راز سیم های مرتبط با کلید تبدیل و اساس های LO یا این که HI انقطاع و یا این که پاره شده باشد

برای خدمت کولر آبی‌رنگ سرگرم با این نقص‌ بایستی ابتدا روئت کرد رابط در میان تبدیل و موتور تندرست است یا این که خیر . برای این فعالیت بایستی دو خروجی درون کلید تبدیل را به نیز متصل فرمائید و دو سیم متصل به مبنا های LO و HI را جدا فرمائید و به آنان اهم متر را متصل فرمایید . در این حالت در‌حالتی که دو سیم رابط سلامت باشند می بایست عقربه اهم متر تکان نماید و میزان اهمی را نشان بدهد . در غیر این صورت سیم ها مبتلا قطعی می‌باشند و زیرا ۴ حرفه ای می‌باشند خوبتر است بده بستان شوند .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.