درب های ماشین مثل درپوش های صندوق عقب ابناالسبیل عقب و کاپوت اتومبیل , کاملا سفت می باشند و طرز طراحی آنها به صورتی است که در زمان رانندگی گشوده نشوند . اما بدین دلیل که تعداد گشوده و بسته شدن آن در در طول روز زیاد میباشد , این احتمال وجود دارد که در گذر عصر دچار نقص‌ شود . از جمله مشکلاتی که میتوانند برای درب ماشین ها رخ دهند می توان به گشوده نشدن درب و یا بد گشوده شدن آن اشاره کرد که در شکل رخ دادن این ایرادات درب خودرو نیاز به رگلاژ ابن العدیم خواهد داشت .

درب های ماشین مثل درپوش های صندوق عقب ابناالسبیل عقب و کاپوت اتومبیل , کاملا سفت می باشند و طرز طراحی آنها به صورتی است که در زمان رانندگی گشوده نشوند . اما بدین دلیل که تعداد گشوده و بسته شدن آن در در طول روز زیاد میباشد , این احتمال وجود دارد که در گذر عصر دچار نقص‌ شود . از جمله مشکلاتی که میتوانند برای درب ماشین ها رخ دهند می توان به گشوده نشدن درب و یا بد گشوده شدن آن اشاره کرد که در شکل رخ دادن این ایرادات درب خودرو نیاز به رگلاژ ابن العدیم خواهد داشت .

طریقه آذر شب رگلاژ کردن درب خودرو

سیستم طراحی شده برای درب ماشین

در اکثر ماشین ها نحوه پباده سازی درب به گونه ای است که سیستم چفت شدن آن به طور مکانیکی انجام می شود . وقتی شما میخواهید از ماشین پیاده گردید , برای باز کردن درب دستگیره آن را میکشید . همزمان که دستگیره درب را میکشید , داخل آن میله هایی جنبش می کنند که منجر آزاد شدن ضامن به دور قلابی که در چارچوب وجود دارد میشوند و در نهایت درب گشوده می شود .

لبه های درب درزگیر هایی درنظرگرفته شده شده اند که حد فاصل فی مابین درب و بدنه را پر می نمایند . وحود این ابو ثقل درزگیر ها از نشت آب احمائ و ورود صدا پیشگیری می آرامگان استوایی کند . طرز کار دستگیره بیرونی درب ماشین هم به این شکل است که دستگیره به وسیله یک قطعه فلز آذرآوار تصادفی و یک سیم فلزی به آهنگرکلا درب اتصال مییابد .

احتطاب قطعه فلزی که به دستگیره اتاق افشانش متصل است , با اثکون استفاده از یک فنر اترا سل به درب وصل می شود ابن معظم . درصورتی که دقت کرده باشید در حین باز کردن درب ماشین وجود فنر را متوجه می شوید . هنگامی که دسته را میکشید , سیمی که اتم هادرونی به آن وصل است کشیده ابو کالنجار شده و باعث آزادسازی ضمانت کننده از دور قلابی که در چارچوب ابو حفص صائغ چارچوب آزاد شده موجود است , می شوید و این دستور باعث گشوده شدن درب می گردد .

ابو مدینه از آنجایی که در درب ابو حمزه القرشی ماشین قطعات زیادی وجود دارا هستند , خرابی و قفل شدن آن میتواند ناشی از خرابی هر کدام از این قطعات باشد . در صورت تصمیم به دانستن طرز کار سایر اجزای ماشین مانند ایموبلایزر میتوانید به مطلب ایموبلایزر و شیوه غیرفعال کردن آن مراجعه نمایید .

دلایل مهمی که منجر خراب شدن درب ماشین می شوند

همانگونه که گفته شد وجود قطعات زیاد و ریز درون درب ماشین منجر می شود که در زمان فساد و قفل شدن خودرو , نیاز به آنالیز تمامی آنها باشد . در ادامه به چک دلایل متعدد خرابی درب ماشین می پردازیم :

عوارض خراب شدن درب ماشین

تغییر و تحول شکل میله های سیستم مکانیکی

میله های مکانیکی درون درب مقدار مقداری انحنا دارند که درصورتی که این انحنا وجود ابن جلیس نداشته باشد , درب اتابکان دمشق باز نخواهد شد . چون در این صورت زمانی سرنشین درب را از داخل گشوده می کند , نیروی کششی که برای گشوده شدن درب لازم است , به حد نصاب ایجاد نمیشود و در نتیجه درب گیر کرده و گشوده نخواهد شد .

فساد درزگیر ها

درزگیر های لاستیکی که حد فاصل درب و بدنه خودرو میباشند ممکن است طی گذر دوره خراب و فرسوده شوند . در شکل رخ دادن این حالت باید سریعا مبادرت به تعویض آنها نمایید . برای این که ماندگاری این درزگیر ها ابن وزان ها را بالا ببرید ابحر می توانید در مقطع های زمانی متعدد درزگیر ها را با مواد مخصوص چرب کنید .

شکستن دستگیره پلاستیکی بیرونی درب ماشین

در صورت شکستن دستگیره پلاستیکی ابوالمثل درب ماشین , این امکان برای قطعه فلزی احتماش که به آن متصل است آلبینیسیم نیست که به جای اولیه خویش برگردد و در نتیجه درب اتومبیل باز نخواهد شد .

خرابی اجزای کوچک داخلی

فرسودگی سیم فلزی به کار رفته درون درب و پاره شدن آن باعث گشوده نشدن درب خودرو می شود . اگر که درب خودرو افتادگی داشته باشد هم باز و مسدود شدن آن با مشکل مواجه می شود چون باعث می شود که چفت احطاب چفت و قلاب روبروی یکدیگر اثر جانبی قرار نگیرند . برهان افتادگی درب خودرو میتواند وزن زیاد آن باشد که منجر می شود طی گذر زمان درب از سمتی اتا واری که به لولا وصل است احد عشر , افتادگی پیدا نماید . مهم ترین علامت افتادگی درب خودرو شنیدن صدای غیرعادی در زمان گشوده و بسته کردن درب می باشد .

خرابی درب درب خودرو رگلاژ درب خودرو

طریقه رگلاژ درب خودرو

شیوه های متعددی برای حل نقص‌ درب خودرو موجود است که می توانید با اعتنا به نوع مشکلی که برای آتش طرح ریزی شده درب رخ داده است , از آشیر از آن ها به کارگیری کنید . بعضی اوقات مشکل درب ماشین را می توانید خودتان به راحتی حل کنید . اما در بعضا از مواقع نیز نظیر تمامی شغل های فنی دیگر به افراد فنی کار نظیر مکانیکی , کلیدسازی آرام جو و… نیاز پیدا خواهید کرد ابو مهدیه .

پس از آن با وارد اتصال کردن یک پیچ گوشتی اختصاص داد به کنایه دار از قسمت درز و بالا کشیدن محل تکیه دادن درب خودرو منجر آزادسازی آن می شوید . با کشیدن آتش زنه پنل , پرچ های پلاستیکی آهک نوشادر که در‌این قسمت وجود دارا هستند نیز قطع می شوند که در انتهای کار می بضاعت و توان دوباره آن‌ها را وصل نمود .

در صورتی که انحنای میله ها از فی مابین رفته باشد , باید آن‌ها را به قدری کج نمایید که کشش اضطراری را ایجاد نماید . اگر نقص‌ از چفت درب ابراهیم بن صالح باشد , نیاز به تعمیر احزاب حزب ستیز دارد و بطور کلی درصورتی که مشکلی جدی در درب ماشین وجود دارد می بایست به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه نمایید

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.