درین مقاله به بررسی سیستم تهویه مطبوع VRF تحت عنوان یکی‌از امروزی ترین سیستم های تهویه مطبوع ساختمان که در سالهای اخیر معرفی گردیده اند می‌پردازیم . در‌این مقاله سیستم VRF معرفی و بعداز تشریح طرز همت , به بررسی اشکال آن پرداخته و به‌دنبال مزایا و محدودیت های این سیستم تهویه مطبوع نوین را تشریح مینماییم .  سرویسکار کولر گازی تهران

سیستم تهویه مطبوع VRF چه می باشد

سیستم تهویه مطبوع VRF نوعی سیستم تهویه مطبوع است که دربرگیرنده یک دستگاه کندانسینگ یونیت فرنگی و یکسری دستگاه اواپراتور/کندانسور داخلی متصل به آن است . VRF مخفف واژه ی VARIABLE REFRIGRANT FLOW به معنای جریان تبرید متغیر است . همان گونه که از نام این سیستم معلوم است سیستم تهویه مطبوع VRF میتواند با در اختیار گرفتن میزان مبرد در هر یونیت سرمایش متغیری در هر اطراف تولید می نماید و در سود موجب باصرفه سازی در مصرف انرژی و رئیس با صرفه هزینه ی سرمایش می شود . این امکان موجب می شود که هر منطقه سرمایش متناسب با کاربری خویش را داشته باشد در مثال های توسعه یافته ی سیستم VRF , این قابلیت میسر شده‌است که هم‌زمان در فضاهای متعدد ساختمان با توحه کاربری اطراف , نیاز سرمایشی و گرمایشی هر محیط به صورت جداازهم تامین گردد . مثلا یک سیستم با یک‌سری گوشه و کنار در حیث بگیرید که تنی چند از این محیط ها نیازمند گرمایش و تنی چند از این اطراف ها نیازمند سرمایش باشد , سیستم نوین VRF قادر است همزمان سرمایش و گرمایش ما یحتاج هر دور و اطراف را تامین کند .

اینک سیستم تهویه مطبوع VRF کاربرد گسترده ای در صنعت تهویه مطبوع به خصوص در ژاپن , امریکا و سرزمین های اروپایی دارااست . در ایالات متحده این سیستم با اسم سیستم تهویه مطبوع VRV که مخفف VARIABLE REFRIGRANT VOLUME است تجاری سازی شده و موسسه ها مطرحی نظیر DAIKIN دراین باره قدم برداشته اند . در حقیقت سیستم VRF و VRV سعی مسابهی داشته و دارنده تکنولوژی یکسانی می‌باشند .

سیستم تهویه مطبوع VRF به دلیل بازدهی بالا , قابلیت و امکان در دست گرفتن بالا و همینطور انعطاف بالا در تغییرات وضعیت فضاها , سیستم قابل قبولی برای تهویه مطبوع ساختمان ها می‌باشد . از سمت دیگر به دلیل آلرژی بالا در پباده سازی سیستم VRF نسبت به سیستم های شبیه , همت این سیستم متاثر از پباده سازی اصولی هست .

سیستم تهویه مطبوع VRF چه گونه کار می نماید

سیستم تهویه مطبوع VRF همانند مولتی اسپلیت ها از یک کندانسینگ یونیت و یک سری یونیت داخلی تشکیل‌شده شده‌است . تفاوت این دو سیستم در‌این است که در سیستم های مولتی اسپلیت در اختیار گرفتن حالت آسایش با خاموش یا این که روشن شدن یونیت های داخلی قابلیت پذیر است در‌حالتی که که در سیستم تهویه مطبوع VRF قابلیت و امکان در دست گرفتن پیوسته ی توشه برودت از روش در دست گرفتن جریان مبرد موجود هست . این فرمان موجب می شود که باصرفه سازی در مصرف انرژی انجام شو . در اختیار گرفتن توشه سرمایش در هر یونیت با در دست گرفتن جریان مبرد آن تهیه می شود و در اختیار گرفتن جریان به واسطه ی شیر های PMV ) PULSE MODULATING VALVE ) که امکان تهیه پیوسته ی جریان دارا‌هستند انجام می شود . شیر های PMV در سیستم VRF عملگری است که دستور خویش را از حسگر های دمایی یونیت های داخلی میگیرد . هرمورد از حسگر های در یونیت های داخلی با سیم به کندانسینگ یونیت پیوند می خورد . کندانسینگ یونیت با بررسی همگی داده ها از یونیت های خویش سرعت سعی کمپرسور را در اختیار گرفتن می نماید و گرمایش و یا این که سرمایش مایحتاج یونیت ها را در وضعیت با صرفه تامین می نماید . این راهکار کنترلی موجب می شود که در سیستم تهویه مطبوع VRf مصرف انرژی به مقدار ی ۱۱ تا ۱۷ درصد نسبت به سیستم های شبیه صرفه جویی شود

نسل نو سیستم های تهویه مطبوع VRF از کمپرسور های اسکرول با درایو های اینورتر دار تجهیز شده‌است . سیستم کمپرسور اسکرول منجر می شود تا کندانسینگ یونیت بتواند توشه حرارتی و برودتی ۴۸ یونیت داخلی را تامین نماید . همینطور این تکنولوژی سبب ساز ارتقاء انعطاف سیستم در تغییر تحول توشه حرارتی و برودتی تا ۶ درصد اندازه نامی می شود . براین اساس سیستم های نوین تهویه مطبوع VRF حاذق به مراقبت همت خویش در مسیر لوله کشی بیش تر از ۲۰۰ ft و گنجایش ۲۴۰۰۰۰BTU می‌باشد . در تصویر پایین ساختار سیستم VRF نمایش داده شده‌است .

ساختار سیستم تهویه مطبوع VRF

سیستم تهویه مطبوع VRF سیستمی با تامل مهندسی است که ترکیبی از مدار های مبرد و مدار های کنترلی روغن هست . در کانال لوله کشی سیستم VRF بسته به تعداد و حالت فضاها میتواند یک یا این که یکسری سپراتور و هدر داشته باشد . تحت عنوان توضیح مختصر در رابطه با سپراتور و هدر , سپراتور ۲ انشعاب از سیستم به‌وجود می‌آورد و هدر برای بیش تر از دو انشعاب کاربرد دارااست . به جز تفاوت بالا سعی سپراتور و هدر شبیه یکدیگر هست . دقت به‌این نکته دارای اهمیت است که در کانال ی لوله کشی سیستم VRF , مبرد سپراتور نمی تواند پس از هدر قرار گیرد . در صورت قرار دریافت کردن سپراتور بعداز هدر مشکلات بالانس جریان به‌وجود میاید .

اشکال اتصالات هدر و سپراتور در سیستم تهویه مطبوع او آر اف

با به کار گیری از هدر و سپراتور در سیستم VRF , ارتفاع لوله کشی درین دسته از سیستم های تهویه مطبوع کمتر از سیستم های مولتی اسپلیت است که‌این فرمان موجب کاهش مسیر لوله کشی و همچنین کاهش میزان مبرد و با صرفه سازی انرژی هست .

مقايسه ای کانال لوله کشی سیستم تهویه مطبوع او آر اف و مولتي اسپيليت

گونه های سیستم VRF یا این که VRV

سیستم تهویه مطبوع VRF یا این که VRV میتواند تحت عنوان سرمایش , پمپ گرمایی و یا این که بازگرداننده ی حرارت مصرف شود . در حقیقت مدل بندی VRF بر مبنای طرز ی ایجاد حرارت انجام می شود .

سیستم VRF پمپ گرمایی

پمپ حرارتی در سیستم VRF قادر است نیز سرمایش و نیز گرمایش در همه اواپراتور ها ایجاد نماید و قوی به ساخت حرارت و برودت به طور هم‌زمان نیست . هنگامی که سیستم در حالا تامین سرمایش است یونیت های داخلی به طور اواپراتور کار می نمایند و وقتی که سیستم در هم اکنون تامین حرارت

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.