ول کردن نخاله‌های ساختمانی در شهر سیما و منظر شهر را نازیبا می نماید , از این رو شهرداری با راه‎‎اندازی تاکسی خاک و نخاله , روزمره به صورت میانگین ۱۷۰ مترمکعب خاک و نخاله را از بخشها گوناگون شهر جمع‌آوری می کند . . .

روزانه۱۷۰مترمکعب نخاله‌ ساختمانی در یزد جمع‌آوری می شود / حمل نخاله در غرب تهران

آزادکردن نخاله‌های ساختمانی در شهر سیما و منظر شهر را نازیبا می نماید , از این رو شهرداری با راه‎‎اندازی تاکسی خاک و نخاله , روزمره به صورت میانگین ۱۷۰ مترمکعب خاک و نخاله را از بخشها متعدد شهر جمع‌آوری می‌نماید .  حمل نخاله در غرب تهران
دفع غیراصولی خاک و نخاله‌های ساختمانی بیشتر در محله‌های لبه شهر مخصوصا کناره کمربندی مشاهده می شود و این قضیه , آلودگی‌های بهداشتی و محیطی متعددی را درین محله‌های شهر تولید نموده است .

بسته شدن مسیر عبور شهروندان

یکی ساکنان ناحیه مهرآوران با شکایت از انباشت نخاله‌های ساختمانی در کناره جاده کنارگذر یزد می گوید : متاسفانه این نخاله‌ها رویکرد را برای پرسه‌زدن سگ‌های ولگرد در محله گشوده نموده است .
«مصطفی رضایی» میافزاید : علاوه بر این , نخاله‌های ساختمانی که در کنار خانه‌های مسکونی رها می شوند با کم وزش باد یا این که طوفان‌های محلی که‌این روز ها در شهر یزد مضاعف رخداد میفتد , همراه با باد به خانه‌های شهروندان وارد می گردد و معاش را برای آن ها مشقت بار می‌‌کند .
او ادامه می دهد : حمل نخاله در غرب تهران – نخاله‌های ساختمانی گهگاه مسیر رفت و آمد شهروندان را مسدود می‌نماید و گهگاه هم همسایگان برای بازکردن مسیر عبور , خویش مبادرت به اجاره کامیون برای انباشته کردن این نخاله‎‎ها می‌نمایند اما متاسفانه این مراحل هرچند روز یک توشه تکرار می شود . یکی دیگر از شهروندان بومی شهرک رزمندگان نیز آزاد کردن نخاله‌های ساختمانی در محل ورود این شهرک از سوی بلوار جانباز را سبب ساز دردسر ساکنان این شهرک اعلام می کند . «حسن سالم» بیشتر می‌‎‎کند : متاسفانه اکثری از رانندگان خودروهایی که نخاله‌های ساختمانی را جابه‌جا می‌نمایند , آن ها را در نزدیک‌‌ترین محل نسبت به مکان بارگیری تخلیه میکنند .
او بر لزوم نصب دوربین برای در اختیار گرفتن و دوری از رهاکردن نخاله‌های ساختمانی در نقاطی که برای این کار انتخاب نشده است , تاکید می نماید .
این شهروند مبادرت شهرداری درباره ی راه‎‎اندازی ماشین کرایه ای خاک و نخاله را اقدامی ‌شایسته می‎‎خواند و ابراز امیدواری می‎‎کند که با استقبال مردمان , دست رانندگان خلاف‌کار از روند دفع نخاله‌های ساختمانی کوتاه و این کار نظام‎مند شود .

حمل نخاله در غرب تهران

شیوه اخذ سرویس ها تاکسی خاک و نخاله شهرداری

البته مدیریت استدلال اداره مدیر پسماند شهرداری یزد راجع‌به این ایراد شهروندان اظهار می‎کند : به صورت میانگین روزمره ۷۰ مترمکعب خاک و نخاله ساختمانی در ادامه تماس‌های مردمی ‌با ماشین کرایه ای خاک و نخاله شهرداری , جمع‌آوری و به طور اصولی دفع می‌گردد .
«حمیدرضا رحیمدل» می افزاید : همینطور به صورت میانگین روزمره ۱۰۰ متر مکعب خاک و نخاله سوای مالک هم که در بخش ها شهری رها شده‌است , از سمت این ماشین کرایه ای جمع‎آوری می‌گردد .
او در رابطه طریق خدمات‎رسانی تاکسی خاک و نخاله شهرداری هم میگوید : حمل نخاله در غرب تهران شهروندان درخواست کننده اخذ سرویس ها ماشین کرایه ای می‎‎توانند به طور حضوری به اداره مدیر پسماند مراجعه و فرم تقاضا را کامل شدن نمایند و وجه سرویس ها را هم به اداره تحویل ‌دهند .
این مسئول تیتر می‎‎کند : هزینه‌های جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی مبتنی بر مصوبه شورای شهرتعیین شده‌است و نخاله‌های متقاضی ها مراجعه‌کننده به اداره حداکثر ۴۸ ساعت پس از مراجعه و اعلام تقاضا , گردآوری میگردد .
رحیمدل از شهروندان میخواهد که موردها تخلیه خاک و نخاله ساختمانی و سد معبر ناشی از آزادکردن نخاله‌ها در محیط شهر را به اداره مدیر پسماند شهرداری اعلام نمایند . او ادامه می دهد : فعلا خدمات‌ تاکسی خاک و نخاله شهر با نرخ تصویب شده سال ۹۳ ارائه میشود و ارتقاء نرخ سرویس ها این تاکسی در همین سال مشروط به مصوبه شورای شهر است .
رئیس برهان اداره رئیس پسماند شهرداری یزد از مکان‌های تخلیه مجاز خاک و نخاله‌های شهری به کیلومتر ۴ جاده سیمان آزادگان یعنی محل تخلیه پسماندهای شهری و همینطور محل تخلیه بنیاد , بنا شده در جاده کمربندی بنا شده در پشت کارخانه شن و ماسه اشاره می‎‎کند . این مسئول در رابطه طریق دفع این نخاله‌ها هم میگوید : طریق دفع پسماندهای ساختمانی به‌صورت بهداشتی و تسطیح با ماشین‌آلات سنگین وزن ( لودر و بلدوزر ) انجام میشود .

گشت زنی ماموران اداره برای دوری از تخلف

رحیمدل در رابطه دوری از آزاد کردن نخاله‌های ساختمانی در محل‌های غیرمجاز هم میگوید : بازرسان اداره رئیس پسماند شهرداری یزد برای دوری از تخلیه غیرمجاز نخاله‌های ساختمانی در ۳ کشیک کاری به تحلیل اقدام می‎‎کنند .
به گفته او , این ناظران ذیل رئیس این اداره به‌صورت شبانه‎‎روزی در بخش ها متعدد شهر گشت زنی و با خلافکاران برخورد رسمی می نمایند , به دلیل آنکه مبتنی بر ماده ۱۶ ضابطه مدیر پسماند , تخلیه غیر مجاز نخاله‌‌های شهری در معابر جرم به حساب می‌آید .
این مسئول تصریح می‎‎کند : براساس این ماده رسمی , اداره رئیس پسماند وظیفه محافظت , ترکیب کردن , جمع‌آوری , حمل و نقل , خرید و فروش , دفع و صادر شدن جواز تخلیه پسماندها در محیط را بر عهده دارااست .
رئیس ادله اداره رئیس پسماند شهرداری یزد از شهروندان میخواهد در صورت مشاهده تخلف تخلیه نخاله‌های ساختمانی در نقاط غیرمجاز , تماس بگیرند و موردها را به اداره مدیر پسماند شهرداری اعلام‌کنند

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.