فنر لوله بازکنی

دستگاه های لوله بازکنی متعلق به دسته توان , اقتدار و همینطور پشتیبانی از مدل قطر فنر با نیز مختلف میباشند . لبریز کاربردترین دستگاه های لوله گشوده کنی عبارتند از دستگاه موشکی , دستگاه سه اساس , چهار مبنا , فرقونی و دستگاه تراکم هوا

متعلق به مدل گرفتگی , هرمورد از این دستگاه ها قابل به کار گیری میباشند . مثلا درصورتی که محل گرفتگی با پارچه , پتو , پلاستیک فشرده و اجسام طاقت فرسا اینچنینی گرفته شده باشد , از دستگاه موشکی به کارگیری می‌کنیم . این دستگاه فنر با ارتفاع ۵۰ متر را پوشش می‌دهد . برای این کار از فنرهای فولادی با قطر ۱۸ تا ۲۲ ( به اصطلاح پشت ۱۸ تا ۲۲ ) به کار گیری می شود . ۹۰ % مصرف برای لوله بازکنی از دستگاه موشکی است .

از دستگاه فرقونی برای مسیرهایی با ارتفاع تا ۱۰۰ متر و فنرهای با قطر ۲۴ به بالا به کار گیری می شود . لوله بازکنی

نکته : دستگاه های سه شالوده و چهار مبنا بدلیل خطر برق گرفتگی و امنیت زیر نسبت به دستگاه موشکی و فرقونی کمتر مورد استعمال قرار می‌گیرند .

دستگاه های تراکم هوا دستگاه هایی می باشند که در صورت عدم رفع گرفتگی به وسیله فنرها به کارگیری میشوند البته استعمال از این دستگاه ها را توصیه نمی‌‌کنیم . این دستگاه ها دارنده یک پمپ و یک شلنگ میباشند . برای به کار گیری از این دستگاه ابتدا شلنگ را به داخل لوله می اندازند آنگاه پمپ را باد می نمایند تا هوای آن فشرده گردد و در یک لحظه فشار باد را رها می نمایند تا از روش شلنگ تخلیه گردد و لوله را گشوده نماید . ولی اختلال اینجاست که بدلیل فشار بالای این دستگاه احتمال دارد لوله و اتصالات بشکنند و نقص‌ مضاعف بزرگتر شود . بعضی دستگاه های تراکم هوای حاذق باعث تخریب سقف هم میشوند .

اشکال فنر لوله بازکنی

فنر ها ی لوله بازکنی در دودسته معمولی و فولادی قرار می‌گیرند . همینطور فنر ها در زمان های متعدد با قطرهای متفاوت برای لوله بازکنی موجود است . قطر فنر ها و فرآورده آنان متعلق به کاربرد و مشکلی که بایستی رفع شود گزینش میگردند . فنرهای فولادی برای تراش رسوباتی نظیر سیمان , ریشه درخت و رسوبات سنگین وزن به کار گیری می گردند .

مثلا برای تراش رسوبات سیمانی از فنر فولادی ۱۸ به کارگیری می شود .

نکته : هنگامی که برای گرفتگی لوله به تیم های لوله گشوده کنی تماس میگیرید حتماً جور مکان گرفتگی را اعلام نمائید . بدین عامل که فنرهای مرتبط با آشپزخانه , سرویس بهداشتی , گرمابه و پشت بام نیز از لحاظ همت نیز از لحاظ بهداشتی با یکدیگر فرق دارا‌هستند و نباید در مکان های یکدیگر به کارگیری شوند .

مرکز فروش فنر لوله بازکنی خانگی

فنر لوله بازکنی خانگی به همراه گارانتی ۷۲ ساعته آزمایش فیزکی جنس . یکی‌از ابزارهای معمولی و کارامد برای لوله بازکنی به خصوص برای استعمال داخل خانه فنر لوله بازکنی است . این وسیله فراوان معمولی بوده و کار کردن با آن راحت است . این فنر از متاع فولاد ساخته می شود و دارنده مقاومت متعددی است . در‌صورتی‌که که که گرفتگی لوله به طور جزئی باشد می توان جهت بازکردن لوله از این فنر سود موفقیت .

فنر لوله بازکنی خانگی

ارتفاع فنر : ۳ متر
مطلوب به کار گیری دستگاه لوله بازکن
کیفیت مطلوب با ارتفاع قدمت بالا
درست شده از مواد مرغوب
امکان حمل سهل وآسان

اختصاصی مصارف خانگی
دارنده مدل منحصر به فرد چرخاندن فنر
قابل اتصال به دریل دستی
در سایز های ۳ متر

روش کار با فنر لوله بازکنی به‌این صورت است که ابتدا دستکش مطلوب را پوشیده و آن گاه نوک فنر را به باطن مجرای فاضلاب می‌گذاریم و با طاقت فنر را به داخل لوله میفرستیم تا جایی که به بازدارنده گیر نماید و دیگر قابلیت ارسال کردن فنر نباشد . معمولا در نصیب اتصلات و زانوهای لوله های فاضلاب عبور دادن فنر مقداری ایراد است و می بایست با اعتنا و صبر بیشتری صورت گیرد . بعداز این که مطمئن شدیم فنر به میزان کافی داخل لوله پیامبر شده و به محل گرفتگی رسیده است استارت به چرخاندن دستگیره انتهای فنر می‌کنیم . با دقت به خواص ارتجاعی بالای فنر نوک فنر که موقعیت قلاب نظیر داراست به اجسامی که منجر مسدود کردن لوله گردیده اند می پیچد , هم اکنون کافی است تا فنر را خارج بکشید . مشاهده خواهید کرد که اجسامی را با خویش خارج می‌آورد و سبب آزاد شدن و رفع گرفتگی لوله میشود .

برای چرخاندن فنر نیز می توان انتهای آن را به دریل متصل کرد و از نیروی آن برای چرخاندن خوب تر فنر امداد گرفت اما رعایت نکات ایمنی برای لوله بازکنی در این صورت مضاعف اضطراری است چون با دقت دور بالای دریل و چرخش فنر با پر سرعت قابلیت زخم دیدن دوچندان است

روش کار با فنر لوله بازکنی :

در وهله ی اولیه یک دستکش مطلوب بپوشید بعد از آن نوک فنر لوله بازکنی را به باطن مجرای فاضلاب می گذاریم و به آرامی فنر را به باطن لوله میفرستیم تا به بازدارنده برخورد نماید بعد از این‌که مطمئن شدیم فنر لوله بازکنی به گرفتگی لوله رسیده دستگیره ی انتهای فنر را میچرخانیم . خواص ارتجاعی بودن فنر منجر می شود اجسام و موادی که سبب مسدود شدن لوله فاضلاب شدند به فنر بپیچند . اکنون فنر را خارج بکشید . اکنون میبینید که گرفتگی لوله بر طرف شد . برای چرخاندن خوبتر فنر می‌توانید از دریل به کار گیری فرمایید , به‌این صورت که انتهای فنر را به دریل وصل نمایید . اعتنا داشته باشد که رعایت نکات ایمنی در انجام این کار حتمی است . میزان های استاندارد فنر لوله بازکنی ۶ متر – ۱۰ متر و ۱۲ متر می‌باشد .

گونه های فنر لوله بازکنی و روش به کارگیری از آنها

۱ . فنر لوله بازکنی برقی :

این روش برای گرفتگی های طاقت فرسا لوله دستشویی به کار گیری می شود . اجزای فنر لوله بازکنی از موتور و فنر ساخته شده شده‌است . موتور فنر لوله بازکنی به صورت دریل می‌باشد که فنر به رمز آن متصل شده . فنر لوله بازکنی نیز فنری متناسب با لوله و انعطاف پذیر است تا لوله بتواند خم شود . فنر لوله بازکنی برقی

دانلود نسخه پی دی اف - Download PDF Version

منابع مفید:
تصفیه آب

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.