یکی‌از مشکلات سختمانها نم و رطوبت است . نم و رطوبت ساختمان یکی‌از اصلی‌ترین مشکلات مالکین ساختمان است و کلیه به‌دنبال راهی جهت رفع نم و رطوبت ساختمان می باشند . سوال بخش اعظم مالکان ساختمان این است که چه طور نم و رطوبت ساختمان را از رفع کنیم؟ برای فهمیدن به‌این مورد ادامه مقاله را بخوانید .

معمولا سقف و دیوارهای ساختمان طوری ساخته میگردد که از نفوذ آب و رطوبت و به درون ساختمان پرهیز شود و نیازی به رفع نم وجود نداشته باشد . چون رطوبت و نم خسارات جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد می کند و مشکلات متعددی را برای صاحب و مالک ساختمان در پی خواهد داشت . به‌دنبال میخواهیم گونه های نم‌ها و روشهای پیشگیری از آنان ( رفع نم ) را توضیح دهیم . در شرایطی‌که میخواهید روش رفع نم و رطوبت ساختمان را بیاموزید ادامه مقاله را بخوانید .

یکی مشکلات هر ساختمان , نم کشیدن دیوارها , رفع نم , از میان بردن نم و رطوبت و به مرور تخریب شدن آنهاست . در صدر بدین قضیه میپردازیم که با انجام چه کارهایی می‌توان از تخریب دیوارها پرهیز کرد؟

لباسها را پر سرعت کم آب نمائید

کم آب کردن لباسها در ساختمان منجر ارتقاء رطوبت درون ساختمان و در دراز دوران منجر ساخت رطوبت در ساختمان می شود . یکی دیگر از عواملی که سبب نم کشیدن دیوارها و لزوم رفع نم آن ها میشود بسیار ماندن لباسهای تر در فضای منزل است که معمولا بسیار نیز واقعه می‌ افتد . بخش اعظمی از خانه‌ها آپارتمانی اند و دیگر فضایی برای کم آب کردن لباسها نیست و خانمهای منزل بدون چاره می باشند لباسها را در منزل کم آب نمایند . در‌حالتی که میخواهید این فعالیت را بکنید عملکرد نمائید با گاز لباسها را کم آب نمائید . در‌حالتی که نم اتاق بسیار شود به زور می بایست اتاق را رفع نم نمود . رفع نم و رطوبت ساختمان مشکلات فراوانی دارااست .

هنگام شستن دیوارها مراقب باشید

در شرایطی‌که عادت دارید که دیوارهای منزل را بشویید هنگام شستن دیوارها مواظب باشید آب متعددی روی دیوارها نریزد تا از تولید رطوبت در دیوارها خودداری شود و نیازی به رفع نم و رطوبت دیوارها نباشد . بعضا از خانواده‌ها برای این‌که دیوار تمیزتری داشته باشند در فواصل کوتاه دیوارهای منزل را می‌شویند که‌این عمل صحیح نیست . و سبب ساخت رطوبت در دیوارها میگردد . همینطور به کارگیری از ماده های شوینده در دفعات فراوان میتواند سبب نم کشیدن دیوار و همینطور از در بین رفتن رنگ دیوار شود که‌این عمل صحیح نیست . در‌این‌صورت رفع نم دیوار الزامیست .  رفع نم

رطوبت اتاق را کاهش دهید

در شرایطی‌که رطوبت اتاق بسیار باشد , در بازه طولانی سبب ساخت رطوبت در ساختمان میشود . یک کدام از مهم ترین دلایلی که میتواند سبب پیدایش این نقص‌ شود رطوبت و نم خانه‌ها است . در بعضی از خانه‌ها از وسیله‌های ارتقا رطوبت به کارگیری میگردد که خوب تر است به کارگیری از آنان کاهش یابد تا از تولید رطوبت در دیوارها و سقف ساختمان دوری شود . یکی دیگر از طرق کاهش رطوبت , بازکردن پنجره‌ها است که سبب ساز خروج رطوبت منزل می شود . در هر مورد رطوبت ساختمان می بایست کاهش یابد .

نم و رطوبت را شناسایی فرمایید

شناسایی رطوبت و نم ساختمان نکته کلیدی از رفع نم و رطوبت است . یکی نکاتی که بایستی به آن توجه کرد وجود لکه‌های آب است که زیاد اصلی است . بعضی وقت ها دیوارهای منزل وضعیت نخستین خودش را از دست میدهد و نم دار میشوند که‌این مورد قادر است نشانه‌ای از وجود نشتی آب یا این که پارگی لوله در پشت دیوارها باشد . به محض این که این لکه‌ها را دیدید سریعا برای حل ایراد و رفع نم مبادرت نمائید تا ضرر کمتری به ساختمان وارد شود .

درصورتی که عمل از عمل گذشت و رطوبت به باطن دیوار شما منتقل شد چاره‌ای نیست جز تعمیر دیوار و رفع نم دیوار . برای تعمیر و رفع نم دیوار , پیش از هر چیز می بایست منشاء این نقص‌ رطوبتی و نم را پیداکنیم تا از ضرروزیان بیشتر دوری شود . با نیز چندین مثال از این مورد ها را بررسی می کنیم .

در‌حالتی که خلل رطوبت و نم عایق کاری باشد

احتمالا علت رطوبت و نم سقف از عایق کاری نامناسب باشد . او‌لین حدس بخش اعظمی از اشخاص این است که ایزوگام و عایق سرویس بهداشتی , آشپزخانه , گرمابه یا این که سقف ساختمان رخنه‌ شده و منجر تولید رطوبت و نم میشود که‌این حدس در مورد ها متعددی منجر تخریب قسمتهایی از ساختمان میشود و خسارات متعددی را به ساختمان وارد میکند . اما بعداز یافت کردن علت حساس تولید رطوبت و نم از این فعالیت پشیمان شوند . اما در اکثری از مورد ها نقص در قیرگونی , ایزوگام و عایقهای رطوبتی ساختمان منجر رطوبت و نم می‌گردد اما خوب تر است پیشین از تخریب به دلیل پیدا شدن رطوبت و نم متمرکز گردید تا از پیدایش خسارات مازاد پرهیز شود یا این که از کارشناس این فرمان یاری بگیرید . آنان به خیر در رفع نم ساختمان , شمارا یاری می‌نمایند .

در حالتی که خلل رطوبت و نم از پارگی لوله و نشت آب باشد

در بعضا از مورد ها علت ساخت رطوبت و نم در ساختمان پارگی لوله و نشت آب است . شاید در بخشی از ساختمان شما یا این که ساختمان همسایگان پارگی لوله پیش آمده باشد و آب نشتی سبب ساخت نم و رطوبت در ساختمان شده باشد . در‌این حالت بایستی مبادرت به رفع نم فرمائید تا بعداز آن ایراد را حل فرمایید . یکی‌از عارضه ها تخریب ساختمانها پارگی لوله و نشت آب است که خسارات متعددی را به ساختمان وارد می کند . احتمالا نشت آب فراوان قلیل و جزئی باشد اما با گذشت زمان رطوبت و نم جذب دیوارهای ساختمان شده و به گچ دیوارها و سقف ساختمان صدمه میزند و در مواقعی سبب تولید بوی نم و رطوبت در تمام ساختمان شده‌است و در این‌حالت خسارات متعددی به ساختمان وارد میگردد . متخصص ها این حوزه برای اطمینان از عدم نشت آب یا این که پارگی لوله , از دستگاه اختصاصی نشت یاب آب استعمال می‌نمایند تا از وجود رطوبت و نم اطمینان حاصل نمایند . بوسیله این دستگاه می‌توان تشخیص بخشید که آیا در ساختمان شما یا این که همسایگان شما , پارگی لوله پیش آمده است یا این که خیر . بعداز یافت کردن ایراد مبادرت به رفع نم ساختمان مینمایند . با به کارگیری از دستگاه نشت یاب می‌توان به راحتی وجود پارگی را پیدا کرد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.