آیا شما هم برای نصب کنتور آب نیاز به راهنمایی دارید؟

کنتور آب یکی‌از وسایل میزان گیری ظریف می‌باشد که می بایست در هنگام نصب مواقعی که در فرمان فعالیت سوله ی خالق در کاتالوگ آن مندرج رعایت گردد . کنتور های مکانیکی خلاف استحکام ظاهری به جهت این که در ساختمان داخلی آن از چرخ دنده های ظرفیتی که همواره مقدار تضارب وتولرانس آن می بایست در توان در صد سوله خالق باشد . در هنگام صب و فعال‌سازی به دور از ضربات احتمالی که به آن حیاتی می‌باشند قرار گیرد . بنبر عوارض بالا , موسسات خالق کنتور جهت مراقبت و حمل و نقل درست بر روی باکس بسته بندی کنتورها از نشانه , شکستنی به کارگیری می کنند . کنتور می بایست در محل نصب به گونه ای قرار گیرد که از داخل شدن هر مدل ضربه به آن در امان باشد . عمده کنتور هایی که به کار منزل خالق مرجوع میشود در اثر نصب غلط می‌باشد . که ناشی از این زمینه می‌باشد که نصب به طور درست انجام نشده است . اکثرموارد از ضربات وارده و یا این که اثار مصالح ساختمانی میراث بر روی بعضا از کنتورها بیان‌کننده تایید این زمینه است که افتتاح و عدم اعتنا به آلرژی کنتور می‌باشد . در هنگام نصب کنتور تازه می بایست از ورود ذرات فرنگی به درون محیط کنتور ( مانند گل و لای , ذرات میراث از محل حدیده کردن لوله و غیره ) به درون کنتور خودداری و اعتنا کافی به فعالیت آید . به همین علت می بایست پیشین از نصب کنتور توسط آب منزه مسیر لوله شستشو داده شود که عبور آب منزه از پیدایش بعضا از فساد ها خودداری می‌کند . در هنگام نصب محل کنتور در خط لوله میباستی به طوری باشد که از ورود هوا به درون کنتور جلوگیبری به فعالیت آید . در حالتی‌که که خودداری از ورود هوا به درون کنتور قابلیت و امکان پذیر نباشد هنگام نصب بایید با به کارگیری و مونتاژ شیر خودکار نخلیه هوا پیشین از کنتور نصب شود . بعداز نصب کنتور های جدید , هواگیری و مالامال نمودن خط لوله و کنتور به وسیله آب می بایست به آرامی و با جریان آرام شیر پذیرد . می بایست اعتنا شود تا بعد از نصب شیر آب یکباره گشوده نشود زیرا فشار بیشتراز حد آب موجب آن خواهد شد که به مکانیزم داخلی کنتور ضربه وارد شود .

رعایت موارد ایمنی

پیشین از نصب کنتور می بایست از سلامت بودن پلمپ , وجود فقیلتر و عدم ذرات فرنگی در محل اتصال لوله های محل ورود و خروجی کنتور اطمینان حاصل شود .

پیشنهاد می‌شود پیشین از نصب میزان متعددی آب از لوله بیرون گردد , تا در حالتی‌که که ذرات گل ولای و فلزات ناشی از لوله کشی در محل نصب کنتور وجود داشته باشد از لوله ها بیرون گردد .

– محل نصب کنتور می بایست به شکلی تعیین شده باشد که اولا کنتور از یخ زدگی مصون باقی مانده ثانیا در توان قابلیت و امکان از خالی شدن کنتور از آب خودداری به فعالیت آید . ثالثا تا حد ممکن بازدارنده از فشار های ضربه قوچ شود .

– کنتورهای سرعتی می بایست به طور افقی نصب گردد . به گونه ای که کاغذ کانتر روبه بالا قرار گرفته باشد .

– هر نوع انحراف کنتور از وضعیت افقی در هنگام نصب منجر کاهش اعتنا کاری این وسیله میزان گیری میشود . ( نصب کنتور های حجمی از این قاعده مستثنی می‌باشد . )

– به مراد خودداری از رجوع آب خروجی بخصوص ورود آب گرم , به درون کنتور , نصب شیر یکطرفه بعداز کنتور اضطراری است .

بعد از نصب کنتور و به مراد تخلیه بی نقص هوای درون کنتور می بایست آب رابه تدریج گشوده نمود تا از کنتور به آرامی رد شود .

– در شکل رعایت نکات نقل شده در صدر میانگین قدمت اثر گذار کنتور حدود پنج سال میباشد به همین منظور اضطراری است بعد از دوره ذی‌ربط کنتور که در کاتالوگ مندرج مجددا ردوبدل گردد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.