تخلیه چاه شبکه فاضلاب

درین مقاله می‌خواهیم علت مالامال شدن آب چاه شبکه فاضلاب را با نیز بررسی کنیم . علت گرفتگی چاه فاضلاب و تخلیه چاه به دلیل وجود جامداتی است که از رویکرد لوله فاضلاب وارد آن می گردند . گهگاه وجود ضایعات در لوله ها همانند پرز موی , چربی موردها , افتادن مواد پلاستیکی منجر به وجود آوردن بستری میشود که آب نمی تواند از آن عبور نماید و سرتا رمز لوله فاضلاب را میپوشاندو در فیض سبب خودداری از نفوذ آب به چاه میشود . همین علت می تواند منجر زود راز ریز شدن آب چاه شده و همان طور که می‌دانید هزینه تخلیه چاه مضاعف بالا خواهد بود . در مقاله ها بعدی به بررسی حفر چاه خوا‌هیم پرداخت .  تخلیه چاه
برای رفع مشکلات فوق بایستی اقداماتی اعم از لایروبی مواد از چاه , لجنکشی و کف تراشی را انجام اعطا کرد تا چاه فاضلاب مثل ابتدا شود .
لایروبی چاه و سپتیک به صورت معمول به وسیله اشخاص کاردان و کاردان انجام میشود . بدین صورت که بعداز تخلیه چاه اشخاص به درون چاه می روند و لجن ها و مواد زاید را به بیرون از چاه منتقل می‌کنند . هزینه لایروبی چاه بر طبق مسزان لجن و مواد زایدی است که از کف چاه تراشیده میشود .

لایروبی چاه و سپتیک

از سایر عوارض مالامال شدن چاه فاضلاب در زمین هایی که غیر ماسه ای میباشند زوال آب و مکش آب در خاک است که به دلیل کم بودن دیوار چاه فاضلاب و نداشتن انباری مامان چاه مدام در وقتی معلوم مالامال خواهد شد .

راجع به زمین های شنی می بایست سرویس تان پهنا کنیم که در‌این مدل اراضی احتمال مالامال شدن چاه آب فاضلاب نسبت به زمین های خاکی دوچندان کمتر است . علت لبریز شدن و سرریز شدن چاه در‌این نوع اراضی هم قوام و ضماری است که از فضولات کف صابون و چربی ها بر روی دیوار چاه فاضلاب نشست می نمایند و فیض آن عدم مکش آب است .
یکی مواقعی که منجر آزار رسانی ساکنین منزل می شود بوی نامطبوع و بد چاه فاضلاب است که آن علل یگانه خویش را داراست برای به‌وجود وارد شدن که درپی به آن‌ها اشاره می شود . بوی بد چاه و سرویس بهداشتی و گرمابه و ظرفشویی از آن دست مواقعی است که اهل منزل را اذیت می نماید . در بخش اعظم مواقع بشر نمیداند که چه‌گونه از دست این بوهای ناخوشاین خلاص شود .
علت رایحه های نامطبوع ناشی از فاضلاب این است که زمانی فاضلاب وارد چاه میشود پس از بازه زمانی وقتی ریز ارگانیسم های بی هوازی جان دار در چاه استارت به تجزیه آن می‌نمایند و در فیض گاز سپتیک که به عبارتی گاز های آمونیاک , متان , هیدروژن سولفوره ساخت میشود . این گاز ها که خیلی کم کم از چاه خارج میایند سبب ساز بوجود وارد شدن هوای نامطبوع می شوند و در اطراف پخش می‌شوند .

رفع نم ورطوبت وبوی بد توالت

یک کدام از رویه های رفع نم ورطوبت وبوی بد سرویس بهداشتی نامطبوع به کارگیری از شترگلو یا این که به عبارتی سیفون است که بعضا اشخاص به نادرست به فلاش تانک توالت سیفون می‌گویند .
سیفون لوله ای خمیده مشابه مد ( کلاه سخن آ ) هست که در ذیل سنگ سرویس بهداشتی جاسازی میشود و مدام پر‌از آب است . و به این صورت از ورود بوی نامطبوع به دور و بر پرهیز می‌کند که به هنگام بالا داخل شدن این گاز ها آن‌ها‌را در باطن خویش حل می نماید . در شرایطی‌که سیفون وجود نداشته باشد و این گاز ها به محیط رویکرد پیدا نمایند یقینا تحمل هوای محیط نا ممکن خواهد بود .
توصیه ما به شما این است که در روز برای رهایی از بوی نامطبوع محیط توالت چند توشه فلاش تانک را کشیده و اذن دهید که آب باطن سیفون جدید شود تا راحت خیس و خوب تر بتواند این گاز ها را در خویش حل نماید .

یادگرفتن تخلیه چاه و لوله کشی

نکات اول در رابطه لوله کشی گاز در ساختمان ها و در یادگرفتن تخلیه چاه وقتی که می خواهید خانه خویش را لوله کشی نمایید همواره می بایست به چند از نکات دقت ویژه ای کنید و آن‌ها را رعایت نمائید . در اینجا ما تنی چند از نکات را برای یادگرفتن شما دوستان آماده کرده ایم که می توانید از آن‌ها استعمال کنید و نیز چنین در فراگیری های بعدی نکاتی راجع به حفر چاه خوا‌هیم اعلام کرد که سفارش می شود مطالب مارا دنبال فرمایید . تخلیه و سپتیک یکی دیگر از رویه هایی است که شما می توانید از آن به کارگیری فرمایید .
در نقشه لوله کشی گاز می بایست مکان , پنجره و قطر دودکش در پلان معین شود و رنگ بندی با میزان لوله ها انطباق داشته باشد .

در نقشه ای که برای لوله کشی گاز فراهم می‌کنید بایستی به صورت ظریف کروکی , نشانی و تحت بنای ملکی که برای آن درخواست لوله کشی شده‌است به صورت ظریف و بدون نقص معلوم شود .

رسم پلان طووری باشد که جهت شمال پلان از کوچه در جهت محل ورود ملک مورد نطر باشد .
با رعایت بند۳ در تمام نقشه ها جهت شمال در پلان تان و ایزومتریک می بایست نشان داده شود .
نقشه های پلان بایستی به وسیله شخصی که مهارت کافی در نقشه کشی داراست صورت پذیرد و نقشه فارغ از خط خوردگی , خوانا و پلان معماری می بایست با واقهیت و با مقیاس تناسب داشته باشد .
دقت داشته باشید که در‌حالتی که پرونده ای صفحه پیش بازرسی نداشته باشد انجام بازرسی آخرین برای آن پرونده مجاز نیست .
در کلیه نقشه ها می بایست مقیاس نقشه ها ۱۰۰/۱ باشد و بر روی صفحه A3 ترسیم شود .
در امر علمک گاز هم نکاتی موجود هست که پیرو به بررسی این نکات میپردازیم .
انجام بررسی درباره‌ی پرونده هایی که فاقد علمک میباشند میباشند مجاز نیست .
مسافت استاندارد در بین شیر قفلی اولِ لوله کشی گاز ساختمان و شیر قفلی راز علمک تا مصرف ۲۵ متر مکعب هست .
در صورتی‌که انشعاب رایز بیشتر از دو انشعاب باشد بایستی به کارگیری از یک علمک مسافت افقی دو رایز ۱۲ سانتی متر رعایت شود .
محور علمک و رایز بایستی نیز راستای نیز باشند .

 

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.