خودروبر اعم از سرویس ها نو اتوبار و باربری مهتاب می‌باشد که از سال ۹۵ با یکسری کامیونت مجهز به کفی صاف خودروبر و وینچ آغاز به کار نموده است .

اشکال خودروبر کدامند؟

۱ – خودروبر تکی : کامیونت هایی میباشند که بضاعت حمل ۱خودرو را دارا هستند و بیشتر مورد به کار گیری جابه جایی های شهری هست .
همه خودروبر های تکی درای وینچ هستند که در صورت نیاز سوای روشن کردن خودرو بارگیری را انجام دهند .
۲ – تریلی خودروبر : کامیون هایی می‌باشند با تریلی مرگ آور در ۲مدل ۶تایی و ۸تایی که برای نقل و انتقال های میان شهری مورد استعمال قرار می‌گیرند .
گونه های خودرو هایی که بوسیله خودروبر جا به جا مشوند ؟
نسبتاً تمام اتومبیل ها به وسیله اتومبیل بر جا به جا می‌شوند اعم از : ماشین های صفر فارغ از پلاک , خودرو های کلاسیک , خودرو های فرسوده وخیم یا این که خاموش , خودرو های سلامت که میخواهند درب خانه تحویل گردد . خودرو بر

مخارج خودروبر چه‌گونه محاسبه می گردد؟

هزینه ی خودروبر تکی برای نقل وانتقال های شهری حدود ۱۲۰هزار تومان می‌باشد .
هزینه خودروبر تکی برای مسیر های شهرستان هم به طور کیلومتری محاسبه می شود .
مبلغ بیمه با اعتنا به بها اتومبیل محاسبه و به مبلغ کرایه بیشتر می شود .

اخذ مالیات پله‌پله از ماشین بر پایه ی مصرف سوخت در دانمارک

در میهن دانمارک مالیات بر ماشین تابع ارزش , وزن و همینطور مدل و میزان مصرف سوخت اتومبیل است . براین اساس دولت همت نموده است هنگام خريد ماشین , مردمان را به سوي خودروهايی سوق دهد که آلایندگی و مصرف سوخت کمتری دارا‌هستند .

به نقل از مقاومتی نیوز مالیات بر اتومبیل در بخش اعظمی از کشورهای اروپایی به دو گونه مالیات بر مالکیت ماشین و مالیات هر ساله بر اتومبیل تقسیم بندی می شود . به دنبال سلسله گزارشات قبل که به ابلاغ مالیات بر ماشین در مرزوبوم اتریش و آلمان پرداخته شد ; در‌این گزارش به ابلاغ مقررات مالیات بر اتومبیل در مرزوبوم دانمارک پرداخته می شود .

مالیات ثبت بیشتر خودروهای گران‌قیمت در دانمارک

سرزمین دانمارک از سال‌ها پیش مالیات های سنگین وزن بر خودروها وضع و اوضاع کرده است و انگیزه خویش را کاهش آلاينده های مربوط به استعمال از وسایل نقلیه قرار داده است .

مالیات ثبت اتومبیل , به دست دولت مرکزی در سال ۱۹۷۱وضع گرديده است . همینطور مالیات بر بها فروش خودروی جديد وضع و اوضاع می شود و برای خودروهای استوک هم ارزش با مقايسه ی بهای اتومبیل با خودروهای ثبت شده ی مو جود محاسبه میشود .

نرخ مالیات برای خودروهای نو تا حداکثر ارزش ۷۶۴۰۰ کرون دانمارک , ۱۰۵درصد بها و برای خودروهای گران خیس , تا حداکثر مبلغ ۷۶۴۰۰ کرون بر مبنای ۱۰۵درصد سایر ی ارزش اتومبیل با نرخ ۱۸۰درصد مشمول مالیات میگردد . درضمن , امکانات ايمنی نظیر انبان هوا و ترمز ABS از ارزش ماشین کم می نماید و مالیات بر بها اين امکانات بر ماشین وابستگی نمی گیرد .

اين سیاست منجر شده که مالیات ثبت بر خودروهای گران‌قیمت مضاعف بالا باشد و به همین منظور کاهش تعداد خودروهای خانوارها را در‌این میهن در‌پی داشته است . به اين ترتیب که به ازای هر ۱۰۰۰نفر در مرزوبوم آلمان , ۴۹۵ نفر در سوئد و ۴۱۱ نفر در میهن دانمارک , ۳۵۰ اتومبیل موجود است .

ارتقا خودروهای سبک و بنزین سوز در دانمارک فیض اعمال سیاست های مالیاتی

در واقع میزان به کارگیری و فاصله پیموده شده با هر اتومبیل در دانمارک بیشتراز ديگر کشورها است . مالیات هر ساله ی ماشین هم بر دو جور برای مالکین خودروها وضع و اوضاع می شود .

مالیات بر وزن ماشین از سال ۱۹۶۲ در‌این مرزو بوم اوضاع شده‌است . بر اين پایه که با افزايش وزن اتومبیل میزان مالیات هم افزوده می شود ; در صورتیکه سوخت ماشین هم گازوئیل باشد , میزان مالیاتی هم بر اين مبنا بايد پرداخت گردد . برای مثال , در صورتیکه اتومبیل بنزين سوز میان ۸۰۰ تا ۱۱۰۰کیلوگرم وزن داشته باشد , ۱۴۲۰کرون دانمارک در سال و در شرایطی‌که ماشین در همین وزن گازوئیل سوز باشد , ۲۲۱۰ کرون می بایست مالیات پرداخت نمايد . همینطور مالیات خودروی بنزين سوز با وزن ۱۵۰۰تا ۲۰۰۰ کیلوگرم به ۳۳۹۰ کرون افزايش می يابد . اين سیاست موجب شده که مردمان بیشتر به خودروهای بنزينی و سبک روی آورند .

مبنای دريافت مالیات بر ديگر وسايل نقلیه ی باری و مسافری و جز آن هم بر مبنای جدول هايی بر حسب وزن وسیله ی نقلیه گزینش می شود .

اعمال مالیات سبز بر مبنای مصرف سوخت در دانمارک

مالیات هر ساله ی ديگر , «مالیات سبز» بر خودروهاست که از سال ۱۹۹۷ اوضاع شده‌است . اين مالیات بر مبنای مصرف سوخت انتخاب میگردد و برای خودروهایی است که مالیات وزن ( اشاره شده در صدر ) را نمی پردازند . اين مالیات بر خودروهای جديد احوال می شود و دو توشه در سال دريافت می‌شود .

مبنی بر اين مالیات در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ برای خودروهای بنزينی که به ازای هر لیتر ۲۰کیلومتر پیمایش دارا‌هستند ; ۲۶۰کرون برای هر نیمسال و برای خودروهايی که به ازاِی هر لیتر میان ۱۸/۲تا ۲۰کیلومتر پیمایش دارا هستند ; ۵۱۰ کرون انتخاب گرديده است .

به اين ترتیب , هر چه میزان رویکرد طی شده ی ماشین به ازای يک لیتر بنزين کاهش يابد ( مصرف بنزين بالاتری دارا هستند ) میزان مالیات افزايش يافته و برای خودرويی که کمتر از ۴/۵کیلومتر برای هر لیتر پیمایش داراست , اين مالیات به ۹۲۳۰کرون می‌رسد .

برای خودروهای گازوئیلی هم هرچه فناوری ماشین برتر و مصرف آن کمتر باشد میزان مالیات هر ساله پرداختی کمتر خواهد بود .

به اين ترتیب , دولت عملکرد داراست تا از اين راه و روش خواستاران اتومبیل را هنگام خريد به سوي خودروهايی سوق دهد که در فیض کارکردشان مساله زيست محیطی بیشتر مورد اعتنا قرار می‌گیرد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.