حداکثر ارتفاع لوله کولر گازی , برای گنجایش های متفاوت گوناگون خواهد بود . درین مقاله شما‌را در تعیین شایسته ترین ارتفاع و مسیر لوله کشی برای کولر گازی خویش موعظه می‌کنیم .

برای انتخاب ارتفاع لوله کشی ما یحتاج خویش , ابتدا مسافت در بین واحد فرنگی و داخلی را به توجه میزان گیری فرمایید . بدین مراد می توانید ابتدا با به کار گیری از ماژیک و خط کش روی دیوارها مسیر را معین نمائید و بعد از آن با قراردادن متر روی این خطوط که محل عبور لوله ها میباشند , مسافت های غیر بی واسطه و در سود ارتفاع لوله موردنیاز را مقدار گیری نمایید . سرویس کولر گازی مشهد

هنگان انتخاب مسیر لوله کشی , مسیری را تعیین فرمائید که تا حد ممکن بی واسطه باشد و نیاز به خم کردن لوله نباشد .

حداکثر ارتفاع لوله کولر گازی

در هنگام برش لوله , ارتفاع لوله متبوع را ۱۰ % بیشتر از مسافت مقدار گیری شده برش دهید و لوله را با زاویه صفر سکو ببرید . مرحله بازه زاویه دار یا این که ناصاف سبب ساز نشتی گاز مبرد خواهد شد . گذشته از محکم کردن مهره اتصال , محل معین شده را با گریس منحصر تماما چرب نمائید , چون چرب بودن این نصیب سبب ساز خوب تر محکم شدن مهره و در فیض پرهیز از نشت گاز می شود . ارتفاع خارج آمدگی لوله از تراز قالب ابزار حدود ۰/۵ میلیمتر برای کولرهای گازی با مبرد R22 است .

حداکثر ارتفاع لوله کولر گازی

برای اطمینان از عدم نشتی بایستی راز لوله یکنواخت , صاف و فارغ از ترک باشد . در صورت وجود ترک یا این که موردها شبیه , بایستی این نصیب را برش بزنید .

هنگام لوله کشی , هیچ وقت از میزان معلوم شده حداکثر ارتفاع لوله کولر گازی تجاوز نکنید . لوله کشی با طولی بیشتر از حد استاندارد سبب به افت بازده دستگاه , گردش نامطلوب روغن در کولر گازی و نهایتا فساد کمپرسور می شود که مخارج مازاد بخش اعظمی را به همراه خواهد داشت .

زمانی آغاز به لوله کشی می‌کنید , طبق مقاله روش نصب کولر اسپلیت , ابتدا لوله های ارتباطی واحد داخلی و آن‌گاه واحد فرنگی را وصل نمائید و لوله ها و سیم هایی که به واحد داخلی متصل می گردند را تا گزیده که وارد رخنه‌ دیوار می گردند , بصورت بی نقص نوار پیچ فرمائید .

چرا کولر گازی گرم نمیکند

هر سال با سردتر شدن هوا , یوزرها کولر گازی به تفکر به کارگیری از امکان گرمایش آن می‌افتند . برای این‌که بدانید چرا کولر گازی گرم نمی کند , می بایست نخستین از داشتن قابلیت و امکان گرمایش در دستگاه خویش مطمئن گردید . برای این خواسته مقاله روش استعمال از کولر گازی برای گرمایش را مطالعه فرمایید .

دستگاه به هیچ عنوان استارت به زدن باد گرم نمی‌کند
خوبتر است کولر گازی پیشین از استعمال از وضعیت گرمایش خدمت شود . هنگامی مورد گرمایش یا این که Heat را با ریموت گزینش کرده و دمای ایده آل خویش به عنوان مثال ۲۵ مرتبه را تهیه و تنظیم نمودید , به فعالیت افتادن باد گرم حدودا ۵ دقیقه ارتفاع می‌کشد چون پنل داخلی می بایست گرم شود , ولی در حالتی‌که این دوران زمان به درازا کشید , کولر گازی شما شاید نیاز به شارژ گاز داراست .

اثر نبود گاز بر کارکرد گرمایشی کولر محسوس خیس از تاثیر آن بر کارکرد سرمایشی کولر گازی است .

خلل به فعالیت افتادن وضعیت دیفراست با فواصل کم هم قادر است بر اثر نبود گاز باشد . در شرایط کلی , برای استعمال از امکان گرمایش بایستی میزان گاز کولر گازی بررسی شود . فقدان گاز قادر است سبب ساز پیدایش زخم های دور از شوخی به دستگاه شود .

واحد داخلی به فعالیت نمی افتد

زمانی واحد فرنگی کولر گازی اسپلیت به فعالیت می افتد ولی واحد داخلی روشن نمی شود در حالی که ارتباطات دو واحد سلامت میباشند و دستگاه در شرایط گرمایش کد خطای erorrCH05 را نشان می‌دهد , ایراد شاید از موفقیت در اختیار گرفتن است .

دستگاه کدهای غلط ( ارور ) های مختلفی را نشان می‌دهد

در صورتی‌که این ایراد با ریست کردن کولر گازی حل نشد , احتمالا نقص‌ از پیروزی در اختیار گرفتن باشد . برای ارشاد درمورد تعمیر این قطعه می‌توانید به مقاله تعمیر موفقیت کولر گازی مراحعه فرمائید , البته برای تشخیص قطعی خلل خویش خوبتر است با تعمیرکاران ماهر تماس حاصل نمایید .

کولر گازی به مقدار کافی دور و اطراف را گرم نمی کند

همان طور که پیش از این اشاره شد , خوبتر است کولر گازی را گذشته از به کارگیری در فصل زمستان خدمت کرد . ترموستات اتاق را آنالیز نمائید و مطمئن گردید روی شرایط خاموش یا این که سرمایش قرار داده نشدن باشد . اختلال گرم نشدن اتاق می‌تواند بر اثر آلوده بودن فیلترها باشد .

چنانچه دمای متبوع خویش را به صدق تهیه نموده اید و باد گرم از واحد فرنگی کولر گازی اسپلیت شما بیرون میشود , علت گرم نشدن اطراف احتمال دارد نصب کولر در فضای غیرمناسب ( فضایی فارغ از گردش هوای کافی ) یا این که کافی نبودن گنجایش کولر برای گرم کردن فضای متبوع شماست , گرچه درز داشتن درب و پنجره ها نیز قادر است منجر سرد ماندن اتاق شود .

باد کولر گازی در وضعیت گرمایش ضعیف است

در صورتی‌که این ایراد با فراوان کردن اقتدار حرفه بوسیله ریموت برطرف نمی شود , احتمال وجود نقص‌ در شیر برقی و یا این که پیروزی امر کولر گازی موجود است .

کولر گازی ابدا باد ندارد
در این صورت قابلیت وخیم شدن دمنده موجود است .

کولر گازی در شرایط گرمایش باد سرد می زند
در شرایطی‌که این موقعیت به طور مختصر و ناچیز و هنگام عملیات دیفراست صورت می‌دهد , شاید ارگانیک است , در غیر این صورت می تواند آرم فساد باشد و خوب تر است با تعمیرکار تماس حاصل نمایید .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.