یکی مشکلات مربوط به فصول سرد , پارگی لوله ها و چه بسا کنتورهای آب است . برای پیشگیری از این اختلال بدین نکات اعتنا فرمائید :

• پیش از هر چیز ابتدا آب لوله های غیرضروری را تخلیه فرمایید تا از پیدایش حادثه ها احتمالی پرهیز کرده باشید . تشخیص ترکیدگی لوله

• جدا آب واحدهای خالی از سکونت و نگهداری دائمی در حین فصل‌زمستان از مواقعی است که مشترکان می بایست برای دوری از یخ زدگی لوله ها رعایت نمایند .

• عایق کردن لوله های سطحی بوسیله پشم شیشه , بهسازی حوضچه های کنتور و وسایل سنجش و مقدار گیری آب اعم از این استراتژی‌ها به حساب آورده می شود

• تعبیه درپوش مطلوب برای کنتور و اتصالات و همینطور لبریز کردن حوضچه کنتور آب با گونی های پوشال از راهکارهای دیگر به حساب آورده می شود .

• به یاد داشته باشید که پایین هیچ قوانینی برای خودداری از یخ زدگی آب , شیرهای آب گشوده نهاده نشود . این مبادرت علاوه بر هدر رفتن این مایع حیات بخش ارتقاء آب قیمت را هم برای خانواده ها درپی خواهد داشت .

• برای خودداری از اتلاف وقت , هدر رفتن آب و انرژی هم خوبتر است لوله های آب گرم را از منشا شوفاژ یا این که ابگرمکن تا محل های مورد به کار گیری عایق کاری فرمایید تا برای گرم شدن آب درانتظار نمانید . در صورتی‌که آب در لوله ها منجمد باشد , میتوانید با گرم کردن آن کم کم یخ را ذوب نمایید .

• چنانچه لوله ترکیده بود , شیر فلکه کلیدی و شیرهای فرعی را زود ببندید و با کمپانی آب تماس حاصل نمایید یا این که سراغ یک تعمیرکار با سابقه بروید . در غیر این صورت شاید نشت آب , منجر ضرر و زیان بسیار شود .

اقدامات پیشگیرانه برای خودداری از یخ‌زدگی کنتور آب در فصل‌زمستان

مدیریت برهان کمپانی آب و فاضلاب ساوه در شروع فرا وصال فصل سوزوسرما از مشترکان خواست به مراد پرهیز از یخ زدگی تاسیسات و کنتور های آب نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه مبادرت نمایند .

ابوالفضل شهباز در اذعان کرد و گو با خبر نگار خبرگزاری دانشجو یان کشور‌ایران ( ایسنا ) – حوزه‌ مرکزی , با اشاره به پیدایش کولاک و یخ بندان و سرمای کم آب در فصل‌زمستان سال ۸۶ و باخبر نبودن شهروندان در زمینه ی حفاظت از لوله های آب و کنتور ها و تولید بیش تر از ۴۰۰ کنتور ترکیده و شکستگی های لوله افزود : کاهش دما در زمستان و یخ زدگی تاسیسات و کنتور های آب در اماکن مسکونی و تجاری همگی ساله خسارات مالی قابل توجهی را برای شهروندان و این مجموعه به همراه دارااست که میتوان با تمهیدات مطلوب از پیدایش این مشکلات پیشگیری کرد .

او از پشم شیشه تحت عنوان یکی عایق های مطلوب در دمای زیر۱۰ جايگاه سانتی گراد اسم پیروزی و اظهار کرد : جهت حفاظت از تاسیسات آب مقابل یخ زدگی قرار دادن انبان های کنفی حمل کننده خاک اره و یا این که خرقه کهنه و قرار دادن آن در محیط کنتور و هم عایق کردن لوله های سطحی و کنتور ها بخصوص کنتور های نصب شده در دیوار که در هوای آزاد می باشند بوسیله پشم شیشه , بهسازی حوضچه های کنتور , تعبیه درپوش مطلوب کنتور و همینطور عبور لوله های آب شرب از عمق مطلوب زمین , جدا آب واحد های خالی از سکونت و محافظت دائمی در حین فصل زمستان از استراتژی های مناسب به حساب آورده می شود .

او اظهار‌کرد : در مجتمع‌های مسکونی دارنده مخزن ذخیره آب نکته مهم عایق بندی مخازن ذخیره بخصوص مخازن غیر محصوراست تا از پیدایش یخ زدگی دوری شود .

او از شهروندان خواست تا در صورت پیدایش یخ زدگی از حرارت دادن بدون واسطه و یا این که ریختن آب جوش بر روی کنتور و یا این که کانال آب باطن ساختمان خودداری و از بر افروختن حریق در جوار تاسیسات آبی رنگ جلوگیری نمایند .

رئیس دلیل کمپانی آبفای ساوه افزود : برای رفع ایراد یخ زدگی سفارش م یشود با شکیبایی و طاقت از آب ولرم حرارت غیر بی واسطه مصرف شود .

او با تاکید بر این که ذیل هیچ قوانینی برای جلو گیری از یخ زدگی آب شیر های آب گشوده گذارده نشود , اذعان کرد : این مبادرت علاوه بر هدر رفتن آب ارتقا آب قیمت را هم برای خانواده در ادامه خواهد داشت به دلیل آنکه هر خانواده بایستی بیشتراز هر چیز ابتدا آب لوله های غیر واجب همچون کولر را تخلیه کرده و مبادرت به بستن فلکه آن کرده تا از پیدایش حادثه ها اجتماعی خودداری شود .

شهباز تصریح کرد : به مراد خودداری از رجوع آب از تانکر یا این که آّبگرمکن به درون کنتور وجود شیر یک طرفه ( خودکار ) جهت پرهیز از پارگی کنتور در مسیر کانال واجب است . همینطور نظارت کردن زمان ای شیر اطمینان آبگرمکن ها جهت دوری از رجوع و برگشت ناگهانی آب گرم در مواقع جوش آوردن آبگرمکن واجب است .

او خاطرنشان کرد : در‌حالتی که که کنتور مشترک به هر عاملی اعم از ساخت و ساز و . . . در حوزه‌ فراتر از مرحله زمین و یا این که درون دیوار و در معرض هوای سرد جای دارد کمپانی آب و فاضلاب مبادرت به جابجایی کنتور به محل مطلوب می نماید .

رئیس ادله آبفای ساوه با اشاره به این‌که کمپانی آب و فاضلاب در طول نصب کنتور هر کدام از مشترکین , همگی نکات ایمنی اعم از نصب کنتور در حوضچه ای با روزنه مطلوب به عمق ۴۰ سانتی متر و با مسافت دست‌کم ۱۰ سانتی متر از کف حوضچه و دوری از ورود آب به محیط آن و . . . را رعایت می نماید , خاطر نشان کرد : در صورت پیدایش هرگونه خلل ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی یاد شده اعم از عایق بندی و حفاظت لوله ها و کنتور , نا مناسب بودن محل کنتور و لوله کشی ساختمان هیچ نوع مسئولیتی متوجه کمپانی آّب و فاضلاب نخواهد بود .

 

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.