دانشمندان اهل ایران غالب به ایجاد ترموستات محیطی رادیویی کولر آبی‌رنگ شدند .  سرویسکار کولر آبی مشهد
به نقل از خبرگزاری مهر به گزارش صندوق حمایت از پژوهش ها و گسترش صنعت های الکترونیک صحا , ترموستات خودکار ( اتومات ) محیطی رادیویی کولر آبی‌رنگ , براساس نیاز بازار با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهش ها و بسط صنعت های الکترونیک ( صحا ) پباده سازی و ایجاد شد .

هادی قزاقی مدیرعامل کمپانی آفریننده این مال اعلام کرد : ترموستات کولر آبی‌رنگ , با قابلیت و امکان جدا دو قطب و مراقبت در قبال برق گرفتگی ( تشخیص جریان نشتی ) , دارنده شرایط اتومات و دستی , زمان سنج فروغ و زمان‌سنج خاموشی به‌طور یگانه در قضیه کنترل‌کننده سرمایش کولر آبی‌رنگ تعریف شده‌است .

قزاقی بابیان این مقاله که پباده سازی یک ترموستات جامع که به یک رابط کاربری معمولی و در عین حالا قوی مجهز باشد و بتواند درباره‌ی تصحیح الگوی مصرف و کاهش هزینه‌ها به یوزرها یاری کرده و باعث به زیبایی نمای ساختمان هم شود , از اهمیت بالایی برخوردار‌است , تیتر کرد : این متاع یک ترموستات هوشمند است که با پباده سازی و پیاده‌سازی روش‌های مختلفی نظیر برنامه‌ریزی مطابق با استاندارد , زمانسنج خاموشی , زمان‌سنج فروغ با قابلیت و امکان گزینش روشن – خاموش بودن حرفه و پمپ , یکدست در باطن موفقیت با اهمیت ترموستات , مشکلات مو جود در ترموستات‌های دیگر را رفع نموده است .

او افزود : این دستگاه , مجهز به یک واحد پردازش مرکزی بوده و با یک رابط کاربری گرافیکی , یک یا این که چندین ماژول خاطر , یک سنسور دما و یک مدار درایور خروجی در رابطه است .

به گفته او , واحد پردازش براساس امر کلیدهای محل ورود از استفاده کننده و داده ها سنسور دما و همخوانی با برنامه‌ها و در اختیار گرفتن روتین مرتبط با هر موقعیت , بوسیله مدار درایور خروجی که از دسته رله است , به در دست گرفتن کولرآبی می پردازد .

قزاقی با اشاره به خصوصیت و مزایا این کالا اظهار کرد : این متاع دارنده سیستم تشخیص جریان نشتی , ارسال امر روشن – خاموش براساس دمای محیط و زمان سنج , جدا برق فاز و نول در صورت تشخیص اتصالی , انقطاع برق فاز و نول در طول خاموش بودن ترموستات , است .

او بابیان این که یک کدام از ویژگی‌های این طرح زمان‌سنج خاموشی است , ادامه بخشید : این ترموستات این امکان را مهیا ساخته تازمانیکه ترموستات خاموش است , استفاده کننده موقعیت رشته و پمپ و زمان روشن شدن ترموستات از ۱۵ دقیقه تا ۱۲ ساعت را تهیه کرده و بعد از گذشت زمان متبوع , کولر با شرایط گزینش شده روشن شود .

او تصریح کرد : نکته حائض اهمیت در این مورد این است که برخلاف بقیه تولید ها شبیه که دارنده رابط کاربری گرافیکی می باشند , درین متاع نوآورانه فقط از یک میکروکنترلر AVR مشترک در میان ترموستات و رابط کاربری مصرف شده شده‌است . با این کار ارزش و پیچیدگی جنس به شدت کم شده و از غایت اقتدار میکروکنترلر به صورت تماما موثر افتتاح می گردد .

قزاقی درباره با بازار مصرف این کالا اذعان کرد : به‌طور کلی مصرف‌کنندگان بخش اعظم این دستگاه تمامی اشخاصی می باشند که از کولر آبی رنگ به کارگیری می کنند . براساس آمار ساخت کولر در مرز و بوم , مصرف کلی بازار بیشتراز ۵۰۰ هزار دستگاه در سال است . همینطور سالیانه بیش تر از ۵۰۰ هزار سیستم تهویه مطبوع تبخیری کولر آبی رنگ تبخیری ایجاد و به همین میزان به کنترلر کولر آبی رنگ نیاز است .

این کولر باد نمی زند ; البته خنک می نماید

کولر دیواری تازه کمپانی سامسونگ به اسم AR۹۵۰۰M فارغ از ساخت جریان باد سرد میتواند محیط اطراف را خنک نماید و محیطی مطبوع بوجود آورد .

به نقل از خبرگزاری مهر به گزارش اسین ایج , این کولر که نخستین دفعه در نمایشگاه Febrava ۲۰۱۷ در برزیل عرضه شده‌است , جایزه خلاقیت نمایشگاه یادشده را نیز از آن خویش نموده است .

سیستم خنک کننده منحصربه شخص این کولر میتواند در آن واحد نیز مصرف انرژی را کم کند و نیز محیط اطراف را فارغ از تولید جریان باد سرد که معمولا برای اشخاص میانسال و کهنسال نامطلوب است , خنک نماید .

AR۹۵۰۰M مجهز به فناوری موسوم به Wind – Free است که در قالب آن هوای خنک به نرمی و آرامی در محیط اطراف پخش می شود . در واقع با به کارگیری از این فناوری عده هوای خنک با سرعت ۰ . ۱۵ متر در ثانیه جایگزین هوای گرم جان دار در محیط می شود .

مراحل خنک سازی محیط در قالب فناوری Wind – Free در دو سطح صورت میگیرد . در تراز اولیه که Fast Cooling اسم دارااست , دمای محیط کاهش مییابد و در سطح دوم دمای سرد منتقل شده به محیط با استعمال از به دست کم رساندن قابلیت و امکان انتقال جمع هوای خنک شده , در تراز مطبوع نگهداری می شود .

در سطح دوم کار این کولر میزان مصرف برق در مقایسه با سطح گذشته تا ۷۲ درصد کاهش مییابد و لذا این کولر در مقایسه با مثال های شبیه فراوان کم مصرف خیس است . در‌این کولر از فناوری هوشمند دیگری به اسم Digital Inverter مستعمل که سبب ساز می شود AR۹۵۰۰M در بازه زمانی زمان کمتری با گاز متبوع رسد .

این کولر میتواند عده هوای سرد را با زاویه و حجم متبوع به محیط انگیزه منتقل نماید . سرعت بیشتر و قابلیت و امکان سوق‌دهی هوا در کنار بعد ها این کولر که ۲۲ درصد بزرگتر از سایر تولیدات حریف است , سبب ساز می شود هوای سرد به کلیه نقاط خانه منتقل شود .

این کولر قابلیت و امکان اتصال به کانال های وای – فای را دارااست و لذا دمای مناسب محیط را می توان از شیوه به دور با به کار گیری از آن در اختیار گرفتن کرد . برنامه موبایلی Samsung Connect نیز به روزرسانی آنی تلاش و میزان مصرف کولر یادشده را ممکن می نماید . این برنامه حاذق به شناسایی مشکلات کولر مذکور هم می‌باشد تا در صورت لزوم تعمیر آن سهل و آسان شود . بها آخری و زمان عرضه این کولر هنوز اعلام نشده است .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.