فرمان دار اصفهان اذعان کرد : بیشترین نخاله ساختمانی در شهر اصفهان ایجاد می شود .  حمل نخاله مرکز تهران
به نقل از مجموعه استان های باشگاه خبرنگاران برنا از اصفهان , ادب الله کفیل در گردهمایی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان , ورود کشاورزان و نظام صنفی آنان به مراد پیشگیری از برداشت های غیرمجاز را دارای اهمیت دانست و اظهار داشت : نظام صنفی کشاورزان می بایست درسمت آگهی و فرهنگ و تمدن سازی در جهت پیشگیری از برداشت چاه های غیرمجاز اقدامات واجب را انجام دهند .
او با اشاره به حمایت های بدون شوخی دستگاه قضا پیرامون پیشگیری از برداشت های غیرمجاز , افزود : با دقت به وضعیت خشکسالی و پائین رفتن تراز آب های زیرزمینی و همیاری
نظام صنفی کشاورزان , موقعیت برای حذف چاه های غیر مجاز و نصب کنتورهای هوشمند مهیا است که حتمی است آب حوزه‌ ای با برنامه پایه گذاری کردن شده ارائه و اقدامات اجرایی واجب را انجام دهد .

فرمان دار اصفهان به سه مأموریت شاخص در حفاظت از رودخانه زاینده رود اشاره و تأکید کرد : عدم برداشت پساب , عدم تخلیه نخاله های ساختمانی در بستر و اطراف رودخانه و عدم تجاوز به زمین ها اطراف و بستر و کنسل قراردادهایی که از گذشته انعقاد گردیده اند , ازجمله مأموریت های شاخص درباره با حفاظت از رودخانه بوده که بایستی با ارزیابی دورازشوخی میراب اجرایی شود .

او اظهار داشت : گزارش اقدامات انجام یافته پیرامون عدم برداشت پساب از تصفیه منزل فاضلاب شرق و تصفیه منزل جنوب اصفهان ظرف مقطع یک هفته آتی , بایستی در کارگروه تندرست و امنیت غذایی شهرستان ارائه شود .

کفیل تأکید کرد : گزارشی از موقعیت زمین ها واگذار شده در اطراف و بستر رودخانه , از آبشار تا پل زیار بایستی در هر گرد‌همایی ارائه و بررسی های واجب درین ارتباط صورت بپذیرد .

او درباره با تخلیه نخاله های ساختمانی ابراز داشت : تخلیه این نخاله ها در مسیر رودخانه , جاده دسترسی به رودخانه و شبکه های آب , علاوه بر زخم به میدان منابع ارگانیک , رخ نامناسبی از شهرستان اصفهان به نمایش می‌گذارد .

فرمان‌دار اصفهان با اشاره به این که بیشترین نخاله ساختمانی در شهر اصفهان ساخت می شود , تصریح کرد : تشکیل کمپانی حمل و نقل توشه در شهرداری گنجایش خیر و خوبی برای در دست گرفتن تخلیه نخاله ها بوده و در‌این ارتباط با محوریت سازمان منابع ارگانیک پیگیری های رسمی ضروری بایستی انجام شود .

حذف نخاله های ساختمانی از صورت ی شهر کرمانشاه

در پی تطهیر مرحله شهر از نخاله های ساختمانی , نیروهای سرویس ها شهری با همیاری اداره رئیس پسماند شهرداری این توشه در مرحله منطقه۲ مبادرت به پاک سازی و گردآوری نخاله ها مینمایند .

به نقل از مجموعه استان های باشگاه خبرنگاران برنا از کرمانشاه ; نائب رئیس سرویس ها شهری شهرداری اظهار کرد : حالا ۵ دستگاه لودر و ۲۰ دستگاه کامیون نخاله برداری و یکصد نیروی خدماتی شهرداری درگیر تطهیر حوزه‌ ۲ می باشند .

امیر رحیمی بابیان این‌که اجرای این طرح ضربتی در حوزه‌ ۲ تا ۱۰روز آتی به اتمام خواهد رسید و با برنامه‌ریزی‌های به کار آمده پاکبان های مرحله حوزه‌ مراقب نگهداری طهارت و دوری از ریختن و رهاسازی نخاله های ساختمانی در حواشی و زمین های خالی حوزه‌ میباشند و پیدایش هرگونه نقص‌ دراین باره را گزارش خواهند بخشید .

او افزود : کرمانشاه در‌این طرح هم نظیر طرح بازیافت پسماندهای خانگی در مرزوبوم پیشرو است و بقیه شهرهای مرز و بوم از آن الگوبرداری می نمایند .

فعال‌سازی کارخانه‌های بازیافت خاک و نخاله در آتی نزدیک

مدیریت دلیل اداره مدیر پسماند تهران از فعال‌ساز‌ی کارخانه‌های بازیافت خاک و نخاله در آتی نزدیک خبر اعطا کرد .
حسن کریمیان رئیس برهان اداره مدیر پسماند شهر تهران در گفت‌وگو با خبر نگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران , با اشاره به این که اینک در رابطه با نخاله‌های ساختمانی ( حاصل از تخریب آوار ساختمانی ) با شرکت‌های درخواست کننده در مورد فعال‌سازی کارخانه‌های بازیافت خاک و نخاله در مجتمع پردازش و دفع آبعلی مذاکراتی انجام یافته شده‌است اظهار‌کرد : در صورت ثبت و توافق با کمپانی درخواست کننده در آتی به کل مرحله شهر تهران تصمیم داده خواهد شد این در حالی است که حال در مرحله شهر از روش شرکت‌های استحصال شن و ماسه از خاک مطلوب ترکیب محصولاتی مشتمل بر شن و ماسه استحصال می‌گردد .

او به دنبال با اشاره به این‌که در امر سوق دهی و جمع‌آوری پسماندهای ساختمانی و عمرانی کمتر از ۵ متر مکعب در قالب طرح مکانیزه کم حجم با تولید ماشین کرایه ای های خاک و نخاله در بخشها برنامه‌ریزی شده‌است افزود : در صورت اجرای سراسری این طرح که به طور مکانیزه به ارایه سرویس ها به شهروندان مبادرت خواهد شد با تماس شهروندان با آرژانس ساکن در حوزه‌ در اسرع وقت به حمل این مدل پسماندها که حاصل از تعمیرات جزئی نخاله‌های حین ساخت و ساز و یا این که حفاری‌ها و یا این که بقیه فعالیت‌های عمرانی شرکت‌ها است مبادرت می گردد .

کریمیان در پایان اظهار کرد : سطح پایلوت طرح مکانیزه کم حجم در حیطه ۸ ( حوزه‌ ۳ ) صورت گرفته و در تدارک اجرای سراسری و پیگیری آن هستیم که پس از رفع اشتباهات و آسیب‌شناسی اول به سطح اجرای سراسری خواهد رسید .

احداث کارخانه بازیافت نخاله ساختمانی در آبادان

رییس سازمان حفاظت محیط زیست آبادان خاطرنشان کرد : وجود نخاله های ساختمانی در بخش ها شهری آبادان یکی‌از مشکل ها زیست محیطی است که نیاز است کارخانه بازیافت نخاله ساختمانی درین شهر احداث شود .

عبه گزارش تیم استان های باشگاه خبرنگاران برنا از آبادان ; لی فتحی نیا رییس سازمان حفاظت محیط زیست آبادان به مناسبت روز زمین منزه اذعان کرد : بعد از پایان مبارزه ناخواسته و آغاز نوسازی منازل مسکونی و اداری در آبادان با انبوهی از نخاله های ساختمانی روبه رو شدیم .

او بابیان این که بازیافت نخاله های ساختمانی یک مجال است , افزود : با احداث کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی علاوه بر تولید عمل اقتصادی می توان تندرست مردمان را تضمین کرد .

رییس سازمان حفاظت محیط زیست آبادان اظهار کرد : در جهان نخاله های ساختمانی را معادن شهری می نامند , و می توان خشت , سیمان , خاک , ماسه و گونه های مصالح قابل بازیافت ساختمانی را تفکیک و بازآوری کرد .

فتحی نیا افزود : حال نخاله های ساختمانی در نزدیکی شهر آبادان تلمبار شده و علاوه بر آشیانه گزینی جانوران موذی , سگ های ولگرد و تجمع گونه های حشره ها , موجب ساخت بیماری برای شهروندان می شود .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.