اجراکننده طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی خاطرنشان کرد : استعمال از لامپ‌های کم مصرف , تهیه و تنظیم جايگاه کولر , رسیدگی و خدمت به موقع وسایل سرمایشی , میتواند صرفه‌جویی ۲۰ الی ۳۰ درصدی را در‌پی داشته باشد . نصب کولر آبی تهران

احمدرضا توکلی اجرا کننده طرح های باصرفه سازی مصرف انرژی در گفتمان با خبر نگار حوزه انرژی مجموعه اقتصادی باشگاه خبرنگاران برنا , در مورد مصرف انرژی در فصل تابستان ذکر کرد : ساختمان‌های مسکونی , تجاری و اداری بیشترین سهم مصرف برق را به خویش اختصاص داده‌اند و تحت عنوان بخش غیر مولد بالغ بر ۵۰ درصد از انرژی الکتریکی را مصرف میکنند .

او در پی اظهار داشت : در کشورهای توسعه یافته بیشترین میزان مصرف به بخش صنعت وابستگی داراست که‌این هزینه کرد سبب ساز به ساخت قیمت افزوده می شود و ما هم بایستی بتوانیم بدین سمت جنبش کنیم .

توکلی در توضیح زمان پیک مصرف اذعان کرد : در زمان سال ۲ دسته پیک مصرف فصلی و روزمره داریم که تابستان به دلیل به کارگیری از وسایل سرمایشی در پیک فصلی و ساعت‌ها ۱۱ تا ۱۵ ظهرگاهی و ۱۷ تا ۲۳ شبانگاهی تحت عنوان پیک مصرف شبانه یاد می گردد .

اجراکننده طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی پیرو به ابلاغ راهکارهایی برای صرفه جویی پرداخت و اذعان کرد : در هنگام خرید وسایل و امکانات برقی به داشتن نماد استاندارد و داشتن برچسب انرژی A و یا این که B اعتنا اضطراری را داشته باشند .

او در باب زمان استعمال از وسایل گرمایشی اذعان کرد : در طول نقط ی اوج مصرف برق تا حد ممکن از امکانات گرمایشی نظیر گاز و . . . به کار گیری نکنند چون همین دستور منجر گرمای زیاد هوا می شود و به کارگیری از سیستم سرمایشی را به بیشترین حد خویش می رساند .

توکلی درخصوص سیستم نور اذعان کرد : می بایست کارایی شود تا در ساعتها پیک ظهرگاهی از سیستم فروغ و روشنایی ارگانیک استعمال شود , همینطور لامپ‌های کم مصرف و LED را جایگزین لامپ‌های رشته‌ای کنیم .

اجراکننده طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی در رابطه دمای آسایش ساختمان اظهار داشت : برای دمای ساختمان در فصل تابستان عدد ۲۴ تا ۲۶ جايگاه تحت عنوان دمای آسایش تعریف شده‌است که در‌صورتی‌که مشترکین این نکته را رعایت نمایند رقم قابل توجهی در صرفه جویی برق یاری کرده‌اند .

گفتنی است با کاهش ۱ سکو سیستم‌های سرمایشی میزان ۵ درصد مصرف برق کاهش می یابد .

او راجع‌به سیستم‌های سرمایشی اعلام‌کرد : کولر گازی برای بخش ها که رطوبت هوا متعددی دارا هستند مثل بخشها شمالی و جنوبی مرزو بوم مطلوب است و کولر آبی‌رنگ برای بخش ها با آب و هوایی کم آب و رطوبت زیر مطلوب است . همینطور مصرف برق کولر گازی ۴ برابر کولرهای آبی‌رنگ است که تعیین صحیح آن با دقت به حیطه سکونت به اقتصاد خانوار یاری مینمایند .

توکلی تصریح کرد : خدمت و نگه‌داری منظم و دوره‌ایی سیستم‌های سرمایشی , به کارگیری از سایه بان برای کولرهای آبی‌رنگ و گازی میتواند بازده این کولرها را ۱۵ الی ۲۰ درصد ارتقا دهد .

ارتقاء صادرات كولر آبي در همدان

مدیرکل گمرک استان همدان اذعان کرد : ۶۹۱ درصد صادرات موتور کولر آبی رنگ در استان ارتقاء داشته است .
ارتقاء صادرات كولر آبي در همدانبه گزارش خبر نگار مجموعه استان های باشگاه خبرنگاران برنا از همدان ; جمال خشوعی مدیرکل گمرک استان همدان اشاره به این‌که گسترش صادرات کالاهای صنعتی در استان از مهمترین اولویت‌ها محسوب می‌شودگفت : صنعتگران استان همدان می بایست کالاهای خویش را صادرات‌محور و براساس بازاریابی ایجاد نمایند تا بتواند در بازارهای جهانی رقابت نمایند .

او در رابطه صادرات موتور کولر آبی رنگ از استان همدان هم اظهار‌کرد : از اولِ سال جاری تا پایان آذرماه ۱۳ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۱۹۰ دلار موتور کولر آبی رنگ به وزن ۳ هزار بدن از گمرک استان همدان صادر شده‌است .

مدیرکل گمرک استان همدان ادامه اعطا کرد : صادرات موتور کولرآبی با اختصاص ۱۳ درصد از کل صادرات استان همدان به خویش در جايگاه دوم کالاهای صادراتی همدان جای‌دارد , خاطرنشان کرد : این میزان متاع به کشورهای عراق , روسیه و امارات صادر شده‌است .

خشوعی تیتر کرد : در بازه زمانی شبیه سال قبل یک میلیون و ۷۶۲ هزار و ۹۱۸ دلار موتور کولر آبی رنگ از همدان به بقیه کشورها صادر شده که براساس آمار صادرات همین سال ۶۹۱ درصد رویش را همین سال شاهد هستیم .

او بابیان این‌که جذب حداکثری صادرکنندگان برای انجام صادرات از گمرک همدان یکی اولویت‌های رقم خورده گمرک استان همدان است , افزود : خوشبختانه تنی چند از صادرکنندگان بزرگ استان که در پیشین از دیگر گمرکات کارها صادراتی خویش را پیگیری می‌کردند روز جاری برای انجام صادرات از گمرک همدان مبادرت می کنند .

مدیرکل گمرک استان همدان تاکید کرد : ارتقا تعداد صادرکنندگان , درآمدهای گمرکی و قیمت کالاهای صادراتی را از موفقیت‌های گمرک همدان برشمرد و اظهار کرد : در نصفه در آغاز سال جاری ۹ میلیارد تومان درآمد گمرکی وصول شده که‌این میزان در مقایسه با دوران شبیه سال پیشین ۸۳ درصد رویش داشته است .

خشوعی با اعلام این‌که گمرک ملایر هم فرآیند رو به رشدی را نسبت به سال‌های قبلی در پیش گرفته است , ذکر کرد : خوشبختانه زیرساخت‌های انجام صادرات از گمرک ملایر به شکلی آماده شده‌است تا صادرکنندگان کشمش و بقیه اقلام دیگر حضوری در همدان نداشته باشند .

او اعلام کرد : همدان ظرفیت‌های بالایی در مسئله صادرات فرآورده داراست که می بایست کارایی شود با تقویت صادرکنندگان و تامین زیرساخت‌های صادراتی این گنجایش بالقوه را بالفعل کرد .

مدیرکل گمرک استان همدان تصریح کرد : مسیر صادرات جنس برای تاجران و صادرکنندگان می تواند هموارتر از موقعیت فعلی باشد اما چهت نیل به‌این شرایط نیاز است تا دستگاه‌های مفید و ذینفع ورود پیدا نمایند در غیر این صورت نمیتوان توقع رفع مشکلات و بهبود حالت صادرات همدان را داشت .

خشوعی تیتر کرد : گمرک استان همدان تمام سعی خویش را بر این داشته تا صادرکنندگان سوای گرفتاری صادرات خویش را انجام دهند و برای رضایت تاجران اقداماتی اعم از فعال سازی پنجره واحد گمرکی , اعزام متخصص به محل دپوی فرآورده و کاهش زمان ترخیص کالاهای وارد شده انجام داده است

او تاکید کرد : توقع میرود دستگاه‌هایی همچون کارها مالیاتی , تامین اجتماعی , صنعت , معدن و تجارت و بانک‌ها به گونه‌ای فعالیت نمایند تا تاجران و صادرکنندگان بیشتری میل و تمایل برای صادرات متاع از گمرک همدان داشته باشند .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.