ديگ بخار دستگاهيست كه براي توليد بخار از آن به کار گیری مي‌شود . اين بخار مي‌تواند براي چرخاندن توربين يا گرم كردن برخي كوره‌ها استعمال شود . در ديگهاي بخاري كه در نيروگاهها كار ميكنند به دليل نياز به فشار فراتر بخار به طور سوپرهيت ( مافوق گرم ) است . آب در اين ديگهاي‌بخار از لوله هايي كه در ميان شعله هاي مشعل محصور شده‌اند عبور مي‌كند ولی در ديگهاي بخار كوچكتر بخار به طور اشباع خواهد بود و در اين مشعل‌ها شعله در درون لوله و آب در نزدیکی لوله جای دارد .
امروزه مهندساني كه براي صاحبان ساختمانها كار مي كنند در هنگام گزینش ديگ هاي گرمايش آب تاسيسات ساختمانها گزينه هاي متنوعي را در اختيار دارا هستند . اين گزينه ها گونه های ديگ هاي لوله چدني , ديگ با لوله هاي فولادي از جمله لوله هاي حریق يا آب . ديگ با لوله هاي پره دار مسي و ديگ هاي چگالشي را در بر مي گيرد . تمام اين گونه های متفاوت امروزه در پروژه هاي ساخت و ساز بكار برده مي شوند . لوله بازکنی مشهد

ديگ های بخار فساد های لوله های آنها

دیگ های بخار با لوله های فولادی و مسی و فساد های آنان

هنگاميكه مهندسي آغاز به فكر كردن در باره مدل ديگ جهت استعمال در پروژه خاصي مي كند , نتيجه اي كه نهايتا حاصل مي شود گزینش ديگ فولادي به جاي ديگ مسي است . با وجوديكه ديگ هاي قطعاتي چدني و ديگهايي كه مبدل هاي حرارتي فولاد ضد زنگ در آن‌ها بكار رفته است نیز اكنون در بازار جان دار بوده و در برخي پروژها مورد به کار گیری قرار مي گيرند , با اين حالا تعیین ديگ فولادي کماکان تعیین برتر محسوب مي شود . درك تفاوت هاي طراحي ديگ با لوله هاي فولادي و ديگ با لوله هاي مسي از لحاظ كاربرد مطلوب اين دسته ها در تاسيسات حائز اهميت است .
كاربرد ديگ هاي داراي لوله هاي فولادي مدتها قبلی از ديگ هاي با لوله مسي استارت شده و محدوده تنوع مدلهاي آن بسيار وسيع خیس مي باشد و گونه های ديگ با لوله هاي حریق , با لوله هاي آب , با لوله هاي آب انعطافي ( فلكس تيوب ) و با لوله هاي آب مايل را در بر مي گيرد .
در اكثر كاربردهاي گرمايش آب در تاسيسات تجاري به کار گیری از ديگ هاي داراي لوله هاي انعطافي و لوله هاي آب مايل نسبت ديگ هاي داراي لوله هاي حریق رايج خیس است .
اكثر جور هاي لوله انعطافي داراي ۵ فوت مكعب تراز گرمايشهستند . زياد بودن اندازه تراز گرمايش صرفا معيار برخي از مهندسان در گزینش ديگ پروژه مي باشد . البته سنجش توان يك ديگ صرفا بر پایه ی ميزان فوت مكعب مرحله گرمايش امروزه ديگر يك قابل انعطاف كاري قديمي محسوب مي شود . اين جور سنجش سالها پيش , زماني كه ذغال سنگ و گازوئيل و مازوت سوخت اکثر زمان ها ديگ ها بودند و وجود مرحله گرمايش اضافي براي رویارویی با رسوب گيري ناشي از اين سوخت ها اهميت زيادي داشت اختراع شده‌است , معيار سنجش مذكور اين مورد را كه آيا طراحي ديگ کار کشته به جذب يكنواخت حرارت در تمام تراز لوله ديگ مي باشد يا خير در حیث نمي گيرد .
ديگ هاي مسي در آخرها ده سال ۱۹۴۰ , بعداز پیکار جهاني دوم به بازار آمدند . براي اكثر مهندسان سالها ارتفاع كشيده است تا ديگ هاي لوله مسي را بر ديگ هاي لوله فولادي ترجيح دهند . مهندسان تاسيسات بزرگ شم مي كنند كه ديگ هاي لوله مسي صرفا از حیث پايين بودن قيمت بهترين تعیین براي موتورخانه محسوب مي شوند خیر بهترين گزينه از جميع جهات .

علل بده بستان لوله های فولادی دیگ های بخار با لوله های مسی

ديگ هاي لوله مسي نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ % از گونه هاي ديگ با لوله انعطافي ارزانترند . پايين خیس بودن قيمت اوليه ديگ هاي لوله مسي بطور خودبخودي نزد تعدادي از مهندسان به معناي كمتر بودن قابل مراعات ارتفاع قدمت ديگ تلقي شده‌است . البته بسياري ديگر نيز بر اين باورند كه ديگ هاي لوله مسي با لوله پره دار امروزه بهترين تعیین براي ساختمانهاي تجاري مي باشد . پايين خیس بودن قيمت اوليه و تقاضا براي بازده هاي فراتر , انعطاف پذيري در گزینش گزينه هاي تخليه دود احتراق , و نياز به فضاي نصب كوچكتر باعث گرايش بازار درسمت ديگ هاي لوله مسي شده‌است .

اختلال خوردگی در لوله های دیگ بخار دلیل ردوبدل لوله های آن

میزان PHآب معیاری جهت اسیدی یا این که قلیایی آن بوده و طبیعاً تأثیر مستقیمی بر خاصیت مواد خورنده دارااست . تأثیر مضر خوردگی ناشی از سرعت نفوذ آن است . خوردگی هایی که بر نواحی متعددی از دیگ بخار تأثیر می‌گذارد احتمالاً سرعت متعددی نسبت به خوردگی موضعی در نواحی کم ندارد . خوردگی های جور اولیه گه گاه بسختی مشاهده می‌شوند و شاید تا اندازه خطرناکی توسعه و گسترش یابد . خوردگی موضعی قابلیت و امکان داراست به یکی‌از گونه های گودال ای یا این که شیاری خویش را نشان دهد . خوردگی گودی ای می تواند به صورت و میزان راز سوزن و یا این که میزان یک سکه ۱۰ ریالی باشد . خوردگی شیاری در حقیقت ترکیبی از خوردگی موضعی و تمرکز تنش است . این مدل خوردگی معمولاً همسایه درزهای پرچ شده و یا این که نقاطی که دارنده شیب ناگهانی در ضخامت می باشند روی میدهد . در صورت به‌وجود وارد شدن این خوردگی ها نیاز به ردوبدل لوله های دیگ بخار داریم .

شیوه لوله کشی نو عبور بخار آب در دیگ بخار

بطور متعارف , مقدار لوله های بخار بایستی طوری پباده سازی شود که سرعت عبور بخار از آنان میان ۲۵تا ۳۵ متر در ثانیه باشد , البته در حالتی‌که سیستم لوله کشی دارنده اتصالات بسیار و مسیری طولانی است , قطر لوله ها می بایست به طوری در لحاظ گرفته شود که فشار موردنیاز در محل های مصرف تأمین گردد . برای پرهیز از توده شدن آب در لوله ها , ضمن اعمال ۱۰ % شیب از تله های بخار هم استعمال می شود . هنگامی در اثر عبور بخاردما بالا رود ,
لوله ها منبسط میگردند , برای دوری از خسارات وخطرات احتمالی , بایستی از خمها و مفاصل انبساطی منحصربه‌فرد استعمال شود و دربین خمها هم از اتصالات قابل انبساط استعمال گردد . مهار لوله ها به وسیله بستهای حفظ کننده صورت میگیرد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.