تصور فرمایید یکی‌از لوله های آب یا این که فاضلاب سوئیت شما بدلیل فرسودگی یا این که رخداد ترک شده و نشت آب منجر فساد کف و دیوارهای سوئیت شما شده‌است در چنین قوانینی در حالتی که علاوه بر بیمه حریق سوزی پوشش پارگی لوله آب و فاضلاب را خریداری کرده باشید به راحتی می‌توانید زیان های وارداتی را از کمپانی بیمه اخذ نمائید . قابل ذکر است در چنین حالتی در شرایطی که همسایه طبقه پایینی شما نیز در گیر ضرروزیان شده باشد صرفا درصورتی که می توانید ضرروزیان وارداتی به همسایه را نیز از کمپانی بیمه اخذ فرمائید که پوشش بیمه دیگری به اسم پوشش مسئولیت ناشی از حریق سوزی و پارگی لوله آب و فاضلاب را داشته باشید. نشت یابی لوله

در‌این پوشش ضرر های ناشی از ترکیدن , مالامال شدن , گرفتگی و سرریز شدن منابع و مخازن آب و دستگاههای شبیه و یا این که کانال آبرسانی و فاضلاب مرتبط با محل مورد بیمه ذیل پوشش بیمه قرار می‌گیرد , این پوشش یکی پوششهای فرعی همراه با بیمه حریق سوزی ارایه می‌گردد و قابلیت خرید این پوشش به تنهایی و جدا نیست .

استثنائات : ضرر های زیرخارج از تعهد بیمه گر هست

۱ – هر مدل هزینه مرتبط با ترمیم استهلاک , فرسودگی و یا این که پوسیدگی دستگاهها , منابع , مخازن و کانال آبرسانی
۲ – زیان های وارده به دستگاهها و کانال لوله کشی منشا اتفاق باعث به ضرر و زیان
۳ – ضرر های ناشی از سیل , گردباد , ز‌لزله , آتشفشان مگر آنکه خطرهای مذکور ذیل پوشش بیمه قرار گرفته باشد
۴ – ضرروزیان هایی که در اثر تخلیه یا این که مالامال کردن مخازن دستگاههای خودکار اطفای آتش ( sprinkler ) یا این که نشت از آنان حادثه افتد
۵ – زیان های آبدیدگی مورد بیمه ناشی از خطوط کانال آبرسانی و فاضلاب بیرون از ساختمان محل مورد بیمه
۶ – ضرر های ناشی از رطوبت زمین , نهرهای زیرزمینی , چاه های آب و قنات
فرانشیز : از هر ضرر ۱۰ % تحت عنوان فرانشیز در تعهد بیمه گذار است

پارگی لوله آب در خیابان سنایی

در ادامه پارگی لوله آب در خیابان سنایی , آب تحت زمین تنی چند از ساختمان های اطراف را در برگرفت .

به نقل از ایسنا , حوالی ساعت ۹ : ۳۰ صبح روز جاری پارگی لوله آب در خیابان سنایی و ورود آب به زیرزمین بعضی از منزل ها به دستگاه های امدادی و خدماتی اطلاع داده شد و در‌پی آن کارداران ستاد مدیر معضل شهرداری , حریق آدرس , پلیس راهور و عامل ها کمپانی آب در محل رخداد حاضر شدند .

با حضور دستگاه های امدادی در محل مشاهده شد که پارگی در لوله با اهمیت آب چهره داده و به‌دنبال آن آب به زیرزمین بعضی از ساختمان های همسایه وارداتی شده‌است که فورا عملیات تخلیه آب از طرف حریق آدرس و اداره آب آغاز شد .

دست اندرکاران پلیس راهور هم بخش هایی از این خیابان را مسدود کرده و حریق نشانان با همیاری ماموران اداره آب از سرازیر شدن بیشتر آب و نفوذ آن به اماکن اطراف دوری کردند .

عملیات تخلیه آب با پمپ‌های آب انجام شد و دستگاه های امدادی و خدماتی با به کار گیری از تجهیرات جان دار مبادرت به ایمن سازی محل کرده و حدود نیم ساعت پیش به عملیات خویش خاتمه دادند .

آب حوزه‌ برای مدتی انقطاع شده بود .

دوری از حرارت بدون واسطه برای رفع یخ‌زدگی تأسیسات

متخصص تأسیسات اعلام‌کرد : در فصل‌های یخ بندان از یخ‌زدگی لوله‌های آب حفاظت شود .

«غلامحسین علی‌پور» در گفت‌وگو با ایسنا , بابیان این که در مازندران به‌علت حالت جغرافیایی به خصوص در کوهپایه‌ها و در فصل‌زمستان بعد از بارش باران و برف یخ‌زدگی هم به‌وجود می آید , اذعان کرد : یخ‌زدگی بخش اعظمی از لوله‌های انشعابات داخلی منازل به دلیل اینکه در معرض یخ‌زدگی قرار ندارند حفاظت میشوند .

او پیشگیری از آسیب‌های احتمالی به تأسیسات را حتمی دانست و تصریح کرد : مشترکین می توانند با عایق کردن کنتور و لوله‌های آب‌رسانی که روی فعالیت یا این که خارج خانه قراردارد از یخ‌زدگی آن دوری نمایند .

علی‌پور اعلام‌کرد : مشترکین در صورت مشاهده یخ‌زدگی , از حرارت بی واسطه , ریختن آب جوش بر روی کنتور و یا این که لوله آبرسانی و گشوده گذاشتن شیر آب دوری نمایند , زیرا موجب پارگی تأسیسات خواهد شد .

متخصص تعمیرات تأسیساتی آب , گاز و شوفاژ اظهار کرد : مشترکان می توانند برای رفع یخ‌زدگی با شکیبایی و طاقت از آب ولرم و یا این که حرارت غیرمستقیم استعمال نمایند .

استمرار بارش برف در نقاط کوهستانی و برف گیر/فردا بعضی مدرسه ها تعطیل شد

با استمرار بارش برف در نقاط کوهستانی و برف گیر بعضی مدرسه ها استان مازندران فردا تعطیل اعلام شد .

به نقل از ایسنا , هوای سرد کماکان در مازندران جولان میدهد و با بارش برف در بعضا نقاط استان مشکلاتی ساخته شده است .

محمد رضا رضوی , رئیس کل هواشناسی استان مازندران در خاطرنشان کرد و گو با ایسنا اذعان کرد : با استمرار بارش برف در نقاط کوهستانی و برف گیر احتمال بارش برف در نقاط شهری نیز موجود هست .

او افزود : امشب با تشدید سوز‌و‌سرما در بخش ها ساحلی و جلگه ای بارش برف و باران استارت و در ارتفاعات احتمال یخ بندان برف موجود است .

مدیریت کل هواشناسی استان مازندران اظهار‌کرد : برای دو‌شنبه جوی ابری همراه با بارش دور از هم باران و برف , کم کم با کاهش ناپایداری مورد توقع است و برای سه‌شنبه عرش مازندران , نصفه ابری گهگاه همراه بابارش متفرق و در ارتفاعات هم بارش دور از هم برف و وزش باد و ارتقا ابر همراه است .

رضوی ذکر کرد : برای چهارشنبه هم هوای استان صاف تا نصفه ابری همراه با ارتقاء نسبی دما خواهد بود .

او افزود : پنج‌شنبه عرش مازندران , نصفه ابری گهگاه ابری و در غرب استان بارش متفرق است و در طول روز آدینه و روز شنبه آتی جوی صاف تانیمه ابری گهگاه ابری پیش گویی می شود .

 

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.