حتما بایستی بدانید که , برای تغییر دادن مسیر لوله کشی فاضلاب اکثر اوقات از نوع های متفاوت زانویی ها به کار گیری می شود که غالبا به طور ۹۰ و یا این که ۴۵ رتبه میباشند و در حفر چاه بایستی به آن‌ها توجه کرد . وقتی که چاه بوسیله اشخاص متفاوت تخلیه می شود بایستی بصورت بدون نقص کارداران آن هم سنجیده شود و تخلیه چاه هم یکی‌از کارداران با اهمیت به شمار می‌آید . برای خودداری از نفوذ گاز فاضلاب هم ( و اما حشراتی مثل سوسک ) از سیفون به کارگیری می شود ( در چاه سرویس بهداشتی , روشویی , کف شور و … ) نیازی به بیان کردن ندارد که گرفتگی های چاه دستشویی و لوله فاضلاب اکثر اوقات در همین زانویی ها و سیفون ها فیس میدهد . اکنون این سوال مطرح می شود که هنگام گرفتگی لوله فاضلاب یا این که چاه سرویس بهداشتی چه عملی می بایست انجام دهیم؟ چطور می شود گرفتگی دستشویی خارجی را گشوده کرد؟ طریق ی گشودن لوله فاضلاب یا این که چاه دستشویی خارجی و اهل ایران به چه صورت است؟ لوله بازکن در تهران

رویه گشودن گرفتگی چاه سرویس بهداشتی خارجی یا این که اهل ایران

به یکسری موقعیت می توان گرفتگی چاه سرویس بهداشتی را برطرف کرد :

الف ) لوله بازکنی و گشودن گرفتگی سیفون دستشویی خارجی و سینک ظرفشویی با استعمال از پمپ :

در‌این روش بعد از ریختن آب به چاه آغاز به پمپ زدن می‌کنیم . فشار آب اعمال شده بر روی سیفون سبب ساز رفع گرفتگی آن می شود . بعضی وقتها این فشار منجر می شود که مواد فاضلاب جانور در لوله و چاه سرویس بهداشتی به جلو جهت دهی شوند در سود بایستی پمپ زدن را تا کسب فیض ی بدون نقص و گشوده شدن لوله فاضلاب ادامه بخشید .

ب ) به کار گیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به مراد مفتوح کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه سرویس بهداشتی خارجی :

درباره با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به‌دنبال استعمال از پمپ معمولی گشوده نمیشوند می توان از دستگاه تراکم هوا به کار گیری کرد . فشار این دستگاه را می توان تهیه و تنظیم کرد و فشار آن را تا تعدادی برابر می شود ارتقاء بخشید . در فشار های بالا این دستگاه , صدای شدیدی ساخت می نماید . این دستگاه , هوا را در مخزن خویش با فشار عده کرده و به طور ناگهانی ( بعداز کشیدن اهرم ) هوا را با شدتی مضاعف به درون چاه سرویس بهداشتی و لوله فاضلاب تخلیه می نماید که سود ی آن گشوده شدن گرفتگی چاه دستشویی یا این که لوله فاضلاب می‌باشد . استفاده این دستگاه زمان به دست آوردن لوله فاضلاب و به دست آوردن چاه دستشویی می بایست به وسیله شخصی صورت گیرد که علاوه بر مهارت بی نقص دارنده تجربه هم باشد .

ج ) استعمال از فنر لوله بازکنی برای مفتوح کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی :

به کار گیری از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر پیوسته است و به چشم می خورد و علت آن فاصله و پیروزی دستگاه و همینطور توان آن در گشودن گرفتگی لوله سرویس بهداشتی در مسیر های در حدود چاه فاضلاب و هم توان لایروبی و جرم زدایی آن است . از فنر لوله بازکنی همینطور به خواسته حل دادن شی ها جامد به درون چاه سرویس بهداشتی به کار گیری می شود . درباره با مفتوح کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران , به کارگیری از فنر ضمانت بیشتری را می‌تواند به همراه خویش آورد . اما خوبتر است در هنگام دریافت کردن دستشویی خارجی از دستگاه تراکم هوا مصرف شود زیرا علت آن این است که فنر لوله بازکنی دارنده نوکی زیاد تیز و مارپیچی است که در فیض ی آن احتمال رساندن زخم به دستشویی خارجی موجود هست . لوله بازکنی با فنر چاه گشوده کن منجر می شود تا اشکال متفاوت لایه های چربی و موی و مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب هم جدا شوند . به هرحالت در اکثر زمان ها مورد ها نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب برای مفتوح کردن گرفتگی لوله نیست و با استعمال یکی از طریق های فوق نقص‌ گرفتگی بر طرف خواهد شد .

بعضی وقت ها ممن است به دلیل تجمع قیر خواه به دلیل ایزوگام خواه به عارضه ها دیگر لوله فاضلاب و در سود لوله چاه دستشویی گرفتگی داشته باشند و یا این که چه بسا شاهد این باشیم که قیر در سیفون سرویس بهداشتی انباشته شده باشد , که علت آن می توان همینطور به‌این استدلال باشد که در ساختمان هایی که در نوساز هستند به دلیل عدم رعایت اصول فنی بوسیله کسانی که تخصص کافی را ندارد , اندازه متعددی قیر در سیفون سرویس بهداشتی یا این که جاهای لازم دیگر عده می شود , در‌این طور مواقع شایسته ترین راه و روش برای رفع گرفتگی استعمال از موادی است که موقعیت حلال دارا‌هستند مانند نفت , به‌این مراد بایستی نفت را درون سیفون بریزیم و یک ساعتی شکیبایی کنیم و بعد از آن ازاین میزان زمان با جسمی دشوار مانند فنر , قیر را با نفت ادغام کنیم تا در آن حل شود , پس از سپری شدن روند و حل شدن قیر می توان با ریختن میزان بیشتری نفت محلول را به درون چاه حل دهیم , و در پایان آب جوش به درون سیفون بریزیم و از خالی شدن آن مطمئن شویم و به‌این روش گرفتگی متبوع را رفع کنیم .

گهگاه هم احتمال دارد که لوله ی فاضلاب و سیفون به دلیل تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند و محکم شده باشند در این باره همانند مورد قبل , بعضی وقت ها بعداز مرمت و یا این که ساخت ساختمانی تازه , احتمال دارد کمی سیمان و ماسه و سنگ در لوله فاضلاب گیر نمایند .

در اینجا از دو روش برای مفتوح کردن لوله به کار گیری می توان کرد یک کدام از آنها تراشیدن سیفون با استعمال از فنر فولادی است و روش دوم انجام اصلاحات در لوله کشی فاضلاب دستشویی و بده بستان سیفون می‌باشد .

نکته ی دوچندان مهمی که بایستی به آن اشاره نمود این است که به هیچ وجه از اسید لوله گشوده کن برای گشودن گرفتگی لوله فاضلاب استعمال نکنید زیرا سبب ساز خوردگی و فرسودگی سیفون می شود و علاوه بر این برای سالمی و چه بسا جان ساکنین آن ساختمان خطراتی احتمالا در ادامه داشته باشد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.