پسماند چیست؟

برنامه محفظه زیست ملل متحد اجرا ( United Nations Environment Programme ) آزاده ) یکی از نهادهای وابسته به اداره ملل متحد است که در زمینه مراقبت محیط زیست فعالیت دارد . این نهاد پسماند را شئ یا مواد نیازمند به دفع یا پردازشی تعریف می نماید که مالک آنها , دیگر نیازی به آن ها نداشته و یا استفاده ای از آنها نمی کند . در واقع پسماند ها فیض کار و فعالیت آدم می باشند . پسماند ها هرچند از همان موادی تشکیل شده شده اند که در بقیه محصولات قابل به کارگیری وجود دارند , ولی بی ارزش میباشند .

متاسفانه در موارد متعددی مشاهده میکنیم که علت بی ارزش بودن آشغال و انواع پسماند ها , ادغام بودن این مواد است . اگر مدیر پسماند ها به درستی انجام بگیرد و ابن قضیب البان جداسازی پسماند ها صورت بپذیرد , می توان اکثری از مواد و اشیا گرانبها را از درون پسماند ها پیدا کرد . اندازه و نوع پسماند های ساخت شده در شهر های مختلف با یکدیگر مضاعف متفاوت است , به صورت مثال در بخش ها پرجمعیت و در حال توسعه پسماند های ساختمانی اجل معلوم و صنعتی بخش اعظم از شهر های کوچک یا ده ها خواهد بود .

تغییر فصل های سال یکی از دیگر از مواردی است که میتواند در حجم و نوع آشغال و پسماند ها تغییر بوجود آورد . روش مدیر پسماند ها با ابن الوقتی یکدیگر تفاوت بسیاری دارااست . مثلا مدیر زباله های جامد شهری , به جهت تنوع بالایی که دارد مضاعف دشوار تر از سایر پسماند های یکنواخت تجاری و صنعتی خواهد بود .

انواع پسماند ها

انواع پسماند پسماند چیست دسته بندی پسماند

اشکال پسماند ها را به طور کلی مبنی بر منبعی که از آن تولید گردیده اند دسته بندی می نمایند . در ادامه به توضیح و نظارت پنج گروه حیاتی پسماند ها می پردازیم :

پسماند عادی

به ضایعات و آشغال هایی که از فعالیت های روزانه و معمول انسان ها در ده و شهر به وجود میاید , پسماند های عادی گفته می شود آسیو وون . پسماند های خانگی و نخاله ابو مدرکه نخاله های ساختمانی جزء این دسته به شمار میروند .

آلان کوه نخاله های ساختمانی : ضایعات آلی پروردگی باقی‌مانده از فعالیتهای عمرانی مانند تولید و ساز , تعمیرات , بازسازی و … نخاله آلی بالی ساختمانی گفته می شود . آریایی این پسماند ها دربرگیرنده موادی مانند سیمان , گچ , شیشه , خشت و … می باشد .

انواع پسماند پسماند چیست دسته بندی پسماند

پسماند خانگی : زباله هایی که در طی کار روزانه مردمان در منازل تولید می شود پسماند خانگی اختر شناسی خانگی نامیده می شود . آب گردنده پسماند های غذایی , آب لیته صیفیجات , میوه ها و … جزو اشکال پسماند های عادی خانگی به شمار میروند .

اشکال پسماند بیمارستانی

به زباله و پسماند هایی زیان آور و عفونی که در مراکز درمانی و طبی مانند مریضخانه ها , آزمایشگاه ها , مراکز بهداشتی و … ساخت می شود , اخیرادا پسماند بیمارستانی گفته می شود احتمال زیان و ضرر . دقت داشته باشید پسماند های اختصاص داد به های خطرناکی که در آب کوپیل مریضخانه ها تولید می شود , نظیر پسماند مواد پرتوزا جزو اشکال پسماند بیمارستانی به اپتیک تطبیقی شمار نمی رود .

آژیر وضعیت اضطراری

انواع پسماند بیمارستانی

پسماند های کشاورزی

در طی فعالیت هایی که به مراد تولید محصول ها کشاورزی صورت میگیرد نیز پسماند هایی ساخت می شود که به آن ها پسماند کشاورزی گفته اختلال دفع می شود . کالا های کشاورزی فاسد شده اجواین شده و غیرقابل استفاده و فضولات دامی جزء این دسته از پسماند ها به شمار میرود .

پسماند های صنعتی

پسماند های میراث از فعالیت های معدنی و صنعتی که دربرگیرنده موادی مانند لجن صنعتی , آشموغ براده ها , سر ریز ابوطالب ها و … می باشد , آشغال یا پسماند صنعتی ابن میثم گفته می شود . پسماند اچار های صنعتی به وسیله نیروگاه ها و پالایشگاه آمناً پالایشگاه های مربوط به صنایع نفت , گاز و پتروشیمی تولید می شود .

انواع پسماند ویژه

اگر که هریک از اشکال پسماند های نام برده شده در صدر , دارای خصوصیت های خطرناکی باشند و در نتیجه آن به نگهداری و نگهداری ویژه مستلزم باشند , جزو اشکال پسماند ویژه به شمار می روند . به عبارت دیگر اگر که پسماند ها احتیاج به مدیریت خاصی داشته باشند , به آنها پسماند ویژه گفته ابرمولکول می شود .

ابو مطیع قابلیت انفجار یا احتراق آنتیتز و خطرناک بودن برای آسپتیک سلامتی آدم از جمله خصوصیت های خطرناک پسماند ها می باشد . در واقع پسماند های ویژه دارنده ماهیت خطرناکی می باشند که شاید باعث پیدایش آسیب هایی در محفظه زیست شود و همچنین تندستی انسان ها و بقیه موجودات را تهدید کند

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.