روشن نشدن کولر گازی
موتور رشته کولر گازی روشن شده البته کمپرسور رویه نمی افتد
با قرار دادن کلید رشته روی تمام موقعیت ها , حرفه روشن نمیشود ولی کمپرسور کار می نماید
کولر عالی خنک نمی‌کند درصورتی که رشته و کمپرسور هر دو کار میگنند
سرمایی که کولر گازی ساخت می نماید مضاعف مضاعف است
بدنه کولر گازی برق داراست
با روشن شدن کولر گازی , فیوز انقطاع می شود
در هنگام کار , کولر گازی شما رمز و صدای متعددی داراست یا این که گه گاه نشتی آب داراست
باد گرم از کولر گازی بیرون می شود

عیب یابی کولر گازی

۱ . تعمیر کولر گازی یا این که اسپیلت زمانیکه دستگاه گویا است ولی عالی خنک نمیکند : ابتدا از تهیه بودن دمای دستگاه مطمئن گردید آن گاه غربال هوای کولر گازی خویش را بررسی نمائید در صورت آلوده بودن بودن غربال با یک فرچه آن را منزه نمایید , در صورتی گشوده نیز خنک نکرد میتواند بجهت نداشتن گاز یا این که از کار افتادن کمپرسور یا این که وخیم بودن پیروزی دستگاه باشد که در اینصورت تعمیر کولر گازی خویش را بایستی به تعمیرکار کولر گازی کارشناس بسپارید .

۲ . در صورتی کولر گازی یا این که اسپیلت شما آب چکه می نماید : یکی‌از عوارض قادر است کم بودن گاز دستگاه باشد که باعث برفک روی اپراتور می‌شود که‌این برفک ها در اثر گرما آب شده و چکه می نمایند . برهان بعدی آن میتواند ترک بودن شلنگ تخلیه یا این که شکستگی حوضچه باشد .

۳ . در صورتی‌که کولر گازی شما راز و صدای فراوان داراست : به احتمال فراوان از حرفه یا این که پروانه حرفه است . سرویسکار کولر آبی در تهران

۴ . در صورتی‌که اسپیلت شما باد گرما نمی دهد : در اینصورت ابتدا محاسبه نمائید که در اختیار گرفتن دستگاه در سکو قابل قبولی تهیه باشد در صورتی‌که مشکلی کمبود بایستی شیر برقی یا این که سنسورهای دما بررسی شوند .

نکات طلایی در جهت کاهش مصرف برق کولر گازی :

۱ . نصب کولر گازی در جای مطلوب :

تعیین محل نصب کولر گازی دوچندان اهمیت داراست به دلیل آنکه در‌صورتی‌که کولر گازی صحیح و در محل مطلوب نصب نگردد علاوه بر ساخت مشکلات دوچندان , مصرف برق کولرتان هم ارتقاء میدهد .

توصیه میشود پنل داخلی را در جایی روبروی محل نشستن یا این که حضور اعضاء خانواده قرار دهید . خوب تر است به دلیل انباشت هوای گرم در پایین سقف , تا حد ممکن پنل داخلی اسپلیت ها را ذیل خیس از سقف نصب فرمائید , همچنین نصب پنل بیرونی طوری باشد که هوای آزاد به راحتی در پشت آن جریان داشته باشد .

نکته :
ارتفاع پرتاب هوای اسپلیت ها مبنی بر گنجایش معمولا دربین ۵ تا ۱۰ متر می‌باشد .

۲ . به برچسب انرژی کولر گازی توجه فرمایید :

در سطح اولیه سفارش می شود از کولر گازی یا این که اسپلیت هایی به کار گیری نمایید که دارنده اینورتر یا این که تراز مصرف انرژی A یا این که B می‌باشند . اساسا اینورترها متناسب با میزان مصرف , به دور مایحتاج موتور ( کمپرسور ) را کاهش یا این که ارتقا می دهند . چنانچه مایلید داده ها بیشتری در موضوع کولرهای گازی اینورتر داشته باشید و با مزایا و معایب آن آشنا گردید می‌توانید به مقاله مرتبط با کولر گازی اینورتر رجوع‌نمایید .

اعتنا نمایید که حتما ویژگی ها فنی دستگاه متبوع را مطالعه نمایید و به EER دستگاه دقت فرمایید شاید دستگاهی آمپر مصرفی پاره ای داشته باشد ولی بازده سرمایشی ان به مقدار متبوع و دلخواه شما نباشد برای مثال شما دستگاه ۳۲ هزار خریداری کرده‌اید ولی بازده سرمایشی آن زیر خیس است بدین ترتیب می بایست بیشتر کار نماید تا محیط شما خنک شود و همین فرمان باعث مصرف بیش تر از حد برق می شود .

۳ . تهیه و تنظیم مطلوب دمای کولر گازی :

از سایر رویه های کاهش مصرف برق کولر گازی این است که دمای اسپیلت خویش را به نحوی تنطییم فرمایید که نقطه آسایش شما‌را مهیا کند و درصورتی که دستگاه بیشتر از آن کار نماید شما سردتان شده و حس لرز میکنید بدین ترتیب مصرف کولر گازی شما به جهت بیشتر کار کردن کمپرسور دستگاه به جهت تعیین نکردن دمای مطلوب ارتقا پیدا کرده و همین فرمان باعث می شود مصرف برق شما بالا رود . دمای مطلوب برای کولرهای گازی میان ۲۴ سکو سانتیگراد تا ۲۶ سکو سانتیگراد است .

۴ . تعیین مطلوب گنجایش کولر گازی :

با گزینش درست کولر گازی متناسب با گنجایش محیطتان می‌توانید میزان مصرف برق دستگاه خویش را تا ۲۰ درصد کاهش دهید .

در صورتی‌که مستقر واحدهای طبقه پایان میباشید و سقف واحد شما پشت بام است به دلیل تابیدن فروغ و روشنایی گرم خورشید به سقف ساختمان در فصل تابستان و انتقال حرارت آن به واحدهای پایین سقف به این ترتیب بایستی برای واحد مسکونی به ازاء هر متر مربع از مساحت اتاق یا این که تالار میان ۷۰۰ تا ۸۰۰ و برای واحدهای اداری و تجاری ۹۰۰ – ۱۲۰۰BTUظرفیت برودتی در حیث گرفت البته در حالتی‌که مستقر طبقات اواسط ساختمان می باشید میتوانید برای مسکونی به ازاء هر متر مربع حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ و برای واحد های اداری و تجاری ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ BTU گنجایش برودتی برای کولر گازی اسپلیت خویش در حیث بگیرید .

۵ . استعمال از چراغ های کم مصرف :

آری به کار گیری از چراغ های کم مصرف یکی راه و روش های کاهش مصرف برق کولر گازی می‌باشد به این دلیل‌که گرمای حاصل از چراغ های کهن به شدت سبب ساز ساخت گرمای مزاحم در محیط شما می شود به این ترتیب سبب ساز ارتقاء کار کولر گازی برای رساندن دمای محیط به دمای مورد نطر شما می‌گردد که همین دستور مصرف برق کولر گازی را ارتقا می‌دهد پس چنانچه هنوز چراغ های خویش را به لامپهای کم مصرف تغییر تحول نداده اید , همین شرایط کنونی این کار را انجام دهید .

۶ . اطمینان از تندرست بودن دستگاه :

شایسته ترین راه و روش این است که سالی یک توشه خدمت کولر گازی خویش را به یک سرویسکار کارشناس بسپارید تا با بررسی ظریف خیالتان راحت شود که کولر به نیکی کار می نماید . مشکلات فنی زیادی وجود دارا هستند که منجر می‌شوند کولر گازی شما نا کارآمد فعالیت نماید . به این ترتیب در‌حالتی که کولر گازی خلل داشته باشد برای این‌که بتواند دمای محیط را تا دمایی که شما تهیه و تنظیم نموده اید زیر بیاورد می بایست انرژی برق و زمان بیشتری را صرف نماید

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.