گاز سولفید هیدروژن یا این که گازهای فاضلاب موادی فراوان سمی می باشند که از تجزیه مواد باطن چاه فاضلاب ساخت می گردند . گازهای فاضلابی اثرات مزمن و گسترده‌ای داراست . در غلظت‌های خیلی پایینگازفاضلاب منجر راز درد , خواب آلودگی , بی حالی , شرایط تهوع , استفراغ , تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی می‌شود .
در غلظت فراتر چشم‌ها در اثر تماس با این گاز قرمز رنگ , ملتهب و دردناک شده و به فروغ و روشنایی با اهمیت میگردند . اثرات مزمن بوی بد فاضلاب بر روی سیستم تنفسی دربرگیرنده سرفه , درد در بینی و گلو و درد هنگام تنفس می باشد .  رفع بوی بد
بوی بد در دستشویی بر طرف کردن عطر در گرمابه عارضه ها گرفتگی چاه طریقه ی بر طرف کردن بوی بد فاضلاب

بوی بد فاضلاب , سالمی خردسالان را بیشتر تهدید می نماید .

در صورتی‌که تماس با این گاز ادامه پیدا نماید , فرد احتمال دارد مبتلا مسمومیت مزمن گردد . در‌این‌صورت‌ علاوه بر تحریک چشم‌ها و ریه‌ها , احتمال دارد کاهش ضربان قلب , خستگی , بی‌خوابی , مشکلات گوارشی و عرق سرد نیز در اثر مواجهه تخت‌گاز بوجود آید .

غلظت های بالا حتما منجر مرگ خواهد شد که بیشتر برای کارگران ساختمانی که به خواسته تعمیر چاه وارد آن می‌شوند حادثه می افتد .

عوارض بوی بد فاضلاب :

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا این که گاز فاضلاب به باطن خانه است . این رایحه قادر است همیشگی باشد و یا این که صرفا در زمانهای مختلفی به مشام رسد . می‌تواند دوچندان غلیظ باشد و یا این که بوی رقیقی داشته باشد . می‌تواند بویی مشابه بوی تخم مرغ گندیده یا این که ماهی یا این که جنازه گندیده داشته باشد . میتواند در آشپزخانه , دستشویی , گرمابه و یا این که هرجای دیگر از ساختمان به مشام رسد .

بوی گاز فاضلاب شاید صرفا یک بوی بد و زیان آور به حیث رسد ولی در حقیقت , آن کاملاً خطرناک و نیازمند رسیدگی فوری است . اینکه که‌این عطر چه معنایی داراست و چه‌گونه می‌توان آن را رفع کرد , چیزی است که ما در‌این مقاله بر آن تمرکز خوا‌هیم کرد که در ذیل آمده است .
در شرایطی که تا به حالا بوی گاز فاضلاب و گنداب را در خانه‌ی خویش داشته‌اید و تمایل به بی‌توجهی نسبت به آن گرفته‌اید , ممکن است به‌این خاطر بوده است که خطرها راجع به آن را نمی‌دانستید . آن چیزی است که هیچ گاه نباید به آن بی‌توجهی کرد و می بایست فوراً نسبت به رفع آن مبادرت کرد . چرا و چگونگی مسئله چیزی است که ما در مقاله تحت درباره ی آن دعوا خوا هیم کرد .

خطرها بوی گاز فاضلاب :

بوی زننده و تنفر آور :

اصلی‌ترین اثر گاز فاضلاب چیست؟ رایحه . بوی منزجر کننده‌ی مواد زائد فاضلاب سبب ساز میشود که کل خانه‌ی شما بوی سرویس بهداشتی بدهد و ما یقیناً نمی خواهیم که‌این نوع معاش کنیم .

گاز متان ( CH4 ) :

علاوه بر سختی و حزن عطر , خطر گاز سمی هم موجود است که می‌توان درین گاز یافت . میزان پاره ای گاز متان را می‌توان در بوی فاضلاب و گنداب یافت . گاز متان دوچندان خطرناک است زیرا قادر است موجب انفجار شود . افزون بر آن قادر است منجر خفگی ( محرومیت از اکسیژن ) مهلک و کشنده شود . محتوای فاضلاب هم میتواند مقادیر کم و ناچیزی گاز هیدروژن سولفید ( H2S ) داشته باشد که بعداً می تواند به تندستی شخص زخم برساند .

عفونت باکتریایی :

نیز چنین بوی گاز فاضلاب در منزل میتواند موجب عفونت باکتریایی شود که مستقیماً بر سینوس‌ها تأثیر میگذارد . نیز چنین این گاز میتواند باعث به هاگ‌های کپکی هم بشود که مقابل سبب ساز مشکلاتی همچون آسم , حساسیت‌ها , خارش‌ها و سوزش‌های پوستی خواهد شد .

علل :

مرحله زیر آب :

برخی اوقات تراز آب سرویس بهداشتی ( خارجی ) کاهش می یابد در سود مانعی که گازها را در درون کاسه محافظت می کند , حذف می شود و سبب می‌گردد گازها به تراز بیایند . در سود آن منجر می‌گردد که بوی گاز در منزل پخش شود . در این جهت , اصلی است که تراز آب را مراقبت نمایید و از کم آب شدن سرویس بهداشتی دوری بکنید . حتماً بایستی سیفون را دستکم یک توشه در سه هفته بکشید اگرکه از توالت استعمال می کنید و از کلیه مهم‌تر , درپوش سرویس بهداشتی خارجی را بگذارید .

نشتی‌ها :

شبکه‌ی وسیعی از لوله‌ها موجود است که مواد زائد را حذف می نماید و عصمت و طهارت سرویس بهداشتی را نگهداری میکند . احتمالا نشتی‌هایی در بخش اعظمی از لوله‌ها وجود داشته باشد که موجب پخش شدن بوی گاز فاضلاب داخل منزل شود . در سود اضطراری و واجب است که نشتی‌ها را در خط گاز سوختی , لوله‌های سرویس بهداشتی و اثاثیه , در دست گرفتن و نظارت فرمائید . این مسئله را از هنگامی به وقتی در دست گرفتن فرمائید تا از خطرها بعدی خودداری بکنید و هر وقت اضطراری شد آنان را بده بستان فرمایید .

لوله‌های گرفته :

بعضی اوقات , لوله‌ی خروجی ( که در پشت بام و یا این که بالای منزل یافت میگردد ) به خاطر آشغال‌هایی که به مرور زمان در آن توده میگردند , میگیرد و مسدود میگردد . این فرمان لوله‌ی خروجی را مسدود خواهد کرد و از به دام افتادن گاز پرهیز خواهد کرد و سبب خواهد شد که آن به خارج نفوذ نماید . سوای تهویه , گاز در منزل پخش خواهد شد . برای پرهیز از بوی گاز و رهایی از آن , می بایست الک پنجره‌ای نصب شده بر روی تمام لوله‌های خروجی داشته باشید و گیره بزنید تا در یک محل اثبات بماند و یا این که درپوش خروجی را نصب نمائید . این کار , لوله را از زباله مراقبت کرد .

درپوش تخلیه‌ی فاضلاب :

فاضلاب‌های بیش تر از حد , می بایست درپوش داشته باشند ( آب بندی شوند ) تا اینکه به گاز اذن ندهند که در شبکه‌ی لوله‌ها پخش شود . مواد ویژه‌ای نظیر نوار تنها تحت عنوان راه‌حل موقت می باشند . در گذر زمان , سرنوشت نوار کم آب خواهد شد و باعث به‌این خواهد شد که گاز در زمان لوله‌های تخلیه‌ی فاضلاب پخش شود . درصورتی که تخلیه‌های فاضلاب ویژه‌ای مورد به کارگیری قرار نمی‌گیرند , می بایست با به کارگیری از مواد مطلوب به صورت درست درپوش دار شوند تا اینکه سبب ساز به زخم بعدی و هزینه‌ی ردوبدل بالا نشوند .

یاری حرفه‌ای :

با وجود پیروی از این گام‌های بی آلایش برای در اختیار گرفتن و سعی برای حذف بوی گاز در منزل , در‌صورتی‌که هنوز خلل ادامه داشت پس بایستی لوله کش را به منزل بیاورید .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.